Anatomie pavouka

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2014, 27 min

Vojtěch Kiss

Vojtěch Kiss

Nádherné vizuály a animace. Atmosféra perfektní. Příběh nic moc - hlavně konec byl takový... neukončený.(11.6.2015)

Ach, rybičky a umělé květiny v rohu. Toto seskupení extrémně konkrétních detailů ve mně vyvolává všeobecnou ztrátu paměti, respektive zapomenutí. Ano, to je mnohem hezčí slovo. Ale pořád není úplně krásné. A abych si připadala jako filmový recenzent: Ta práce se zvukem!(2.1.2015)

4-5 // Vizuálně působivé, ideově už ne tak úchvatné/zajímavé, rozhodně ale výjimečný počin.(10.1.2015)

Dost možná nejpreciznější a nejemočnější loutkový kraťas za posledních minimálně deset let. Bohužel skončil u expozice nádherně pozvolna se rozvíjejícího celovečeráku v plymtonovskem duchu. Bohémské pozadí vzniku tohoto jistě vyjímečného kousku neomlouvá absenci pointy či vyustění. Film je utnut vizuální naivistickou exibicí a nutí diváka přesedlat z psychologického dramatu do videoartu, o několik tříd výtvarně banálnějšího a co diváckého zážitku nudnějšího. Je pochopitelně z mé strany vrcholně drzé až prostoduché říct o abstraktní intimní výpovědi emocí, že je banální nebo nudná... Počkám si na jiný čas a na jiné místo a možná závěr filmu prožiju tak, jako autor sám... a pochopím. Pomyslnou hvězdičku navíc, že to autor přežil ve zdraví a druhou za geniální opileckou animaci.(30.1.2015)

Poselstvi tohoto kratasu ve me zas az tolik nerezonuje, ale temnou atmosferou si me ziskal. Psycho vyjevy za pouziti lehce deformovanych loutek podkresluje podivna hudba/ruchy. Parada a jeste, kdyz jde o projekci na stenu kostela u brehu Labe? Kiss vykouzlil opravdu silny zazitek.(13.6.2016)

• godycz

autor nevedel zda ma animovat jako svankmajer, nebo ......? zdlouhave....bez napadu. namet uz tu byl xkrat. nekdy je min vic.(3.12.2017)

Krásná mravenčí práce za hranicí lidského úsilí. Vojtěch Kiss tomuto filmu obětoval mnohé a myslím, že dlouhé odříkání stálo za to. Film jako mystická cesta, kde výtvarník bojuje od snímku ke snímku, hledá obrazy, doluje vize, které pak zvuková stránka dotáhne k dokonalosti. Velmi se mi líbí ta kombinace dokonalosti, detailně vypracované modely architektury, schématické figury, perfektně vybalancovaná atmosféra scén v kombinaci s nejjednoduššími technickými postupy a nezapíranou klasickou animací z masa a papíru. Na tyto cesty se dnes málokdo vydává pro jejich náročnost. Tleskám a těším se na další filmy.(3.1.2015)

• cafe....

A záplavě krátkometrážních filmů na festivalu animovaného filmu v Třeboni mi přišel tenhle, bohužel český kraťas, z celé skupiny nejméně záživný a poměrně dost dějově rozvleklý(8.5.2015)

Geniální(18.10.2017)