poster

Anatomie pavouka

 • anglický

  Mr. Spider's Anatomy

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2014, 27 min

Režie:

Vojtěch Kiss

Scénář:

Vojtěch Kiss

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Everwin
  *****

  Krásná mravenčí práce za hranicí lidského úsilí. Vojtěch Kiss tomuto filmu obětoval mnohé a myslím, že dlouhé odříkání stálo za to. Film jako mystická cesta, kde výtvarník bojuje od snímku ke snímku, hledá obrazy, doluje vize, které pak zvuková stránka dotáhne k dokonalosti. Velmi se mi líbí ta kombinace dokonalosti, detailně vypracované modely architektury, schématické figury, perfektně vybalancovaná atmosféra scén v kombinaci s nejjednoduššími technickými postupy a nezapíranou klasickou animací z masa a papíru. Na tyto cesty se dnes málokdo vydává pro jejich náročnost. Tleskám a těším se na další filmy.(3.1.2015)

 • Morien
  *****

  Ach, rybičky a umělé květiny v rohu. Toto seskupení extrémně konkrétních detailů ve mně vyvolává všeobecnou ztrátu paměti, respektive zapomenutí. Ano, to je mnohem hezčí slovo. Ale pořád není úplně krásné. A abych si připadala jako filmový recenzent: Ta práce se zvukem!(2.1.2015)

 • snaked
  ****

  4-5 // Vizuálně působivé, ideově už ne tak úchvatné/zajímavé, rozhodně ale výjimečný počin.(10.1.2015)

 • Savel
  ****

  Dost možná nejpreciznější a nejemočnější loutkový kraťas za posledních minimálně deset let. Bohužel skončil u expozice nádherně pozvolna se rozvíjejícího celovečeráku v plymtonovskem duchu. Bohémské pozadí vzniku tohoto jistě vyjímečného kousku neomlouvá absenci pointy či vyustění. Film je utnut vizuální naivistickou exibicí a nutí diváka přesedlat z psychologického dramatu do videoartu, o několik tříd výtvarně banálnějšího a co diváckého zážitku nudnějšího. Je pochopitelně z mé strany vrcholně drzé až prostoduché říct o abstraktní intimní výpovědi emocí, že je banální nebo nudná... Počkám si na jiný čas a na jiné místo a možná závěr filmu prožiju tak, jako autor sám... a pochopím. Pomyslnou hvězdičku navíc, že to autor přežil ve zdraví a druhou za geniální opileckou animaci.(30.1.2015)

 • JamesSi
  ****

  Nádherné vizuály a animace. Atmosféra perfektní. Příběh nic moc - hlavně konec byl takový... neukončený.(11.6.2015)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Poselstvi tohoto kratasu ve me zas az tolik nerezonuje, ale temnou atmosferou si me ziskal. Psycho vyjevy za pouziti lehce deformovanych loutek podkresluje podivna hudba/ruchy. Parada a jeste, kdyz jde o projekci na stenu kostela u brehu Labe? Kiss vykouzlil opravdu silny zazitek.(13.6.2016)

 • godycz
  **

  autor nevedel zda ma animovat jako svankmajer, nebo ......? zdlouhave....bez napadu. namet uz tu byl xkrat. nekdy je min vic.(3.12.2017)

 • cafe....
  **

  A záplavě krátkometrážních filmů na festivalu animovaného filmu v Třeboni mi přišel tenhle, bohužel český kraťas, z celé skupiny nejméně záživný a poměrně dost dějově rozvleklý(8.5.2015)

 • 0oq
  *****

  Geniální(18.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace