A Kind of Murder

The Blunderer

(neoficiální název)

Thriller

USA, 2016, 95 min

Hutná atmosféra se této kriminálce rozhodně upřít nedá, bohužel je to takové velké čekání na ještě větší nic. Chtělo to líp vypointovat, pak by to byl hodně nadprůměrný kus. 65%(20.12.2016)

• sochoking

Tomuto nerozumiem... Výborný casting, skvelá muzika, kamera, exteriéry, ale monokel Marsanovi nakreslia pastelkami!(25.12.2016)

Na filmu do kterého se pustíte bez přečtení synopse a bez koukání na trailer je vždy něco hezkého. Tady lákal především herec Patrick Wilson. Snímek je docela obyčejná detektivka, vyprávěná vcelku neobyčejně. Frustrovaný manžel, spisovatel se zaplétá do vlastních lží, které mu u detektiva pěkně zatopí. Patrick je skvělý. Prostředí noir je super. Případ se trošku vleče a není po celou svojí délku záživný. Na druhou stranu se mi líbí, jak film nedává divákovi všechny informace o postavách a je pouze na něm komu se rozhodne věřit. Film rozhodně není černobílý, a tak se neustále pohybuje na hraně viny a neviny. Po druhém zhlédnutí tohle kouzlo mít jistě nebude. Přesto jsem se docela bavil. Posledních dvacet minut bylo napínavý. (50 %)(5.6.2017)

• Tuax

Hm, sice slušné obsazení, které mě přilákalo zajímavý vizuál a taková skoro noirová výprava a atmosféra. Jenže obsah byl děsný. Jednání postav a ty dialogy, to bylo hodně mimo. Hlavní postava by za mě byla tímto nominována s klidem na Zlatou malinu. Nevadí, že lhal, ale to jak lhal, to bylo až komicky přihlouplé. Přišlo mi to až nelidské, tím ja ta postava byla pojmuta. Závěr filmu už se pak ani nedal brát vážně. Tohle byl pořádný filmový úlet a od jedné hvězdy to zachránila jen ta výprava, která se mi líbila.(8.1.2017)

Technicky dost v pohodě, ale je to takový bloumání od ničeho k ničemu, byť snadno snesitelný. Říkám si, že film tohoto typu může mít jednoduchou zápletku za předpokladu, že je vynahrazena zajímavými postavami. Nebo naopak. Ale pokud nemá ani jedno, je to špatně. Ve finále je člověku vlastně jedno, jestli je manžel vinen nebo nevinen, protože v každém případě je to idiot dělající zásadně nesmyslná rozhodnutí a osudy takový postavy jsou mi u zádele. A jelikož jsem si tenhle film sehnal vlastně jen kvůli Haley Bennett, tak snad ještě víc zamrzí fakt, že její postava je trestuhodně nevyužitá.(29.12.2016)

Mám Patricka Wilsona hodně rád a jsem rád, že jsem ho pro sebe snímkem "Watchmen" objevil, ale i když se ve filmu "A Kind of Murder" snaží, co to dá, i když nám kamera odhaluje jen to, co nás navnadí, tak nakonec se snímek skutečně ukazuje jako prázdný, jako takový, který nakonec nemá to, co by na vás vyskočilo a porazilo vás. Škoda, jinak je to dobře stylizované i zahrané.(9.3.2017)

Jak tady už někdo napsal,Skvěle obsazený,dobrá hudba přesně podtrhující retro krimošku,a vy pořád čekáte na stupňování napětí,nějakej pěknej obrat v ději,a vono hovno.Nic se nestane,a po vymazání filmu z kompu za deset minut nebude v hlavě po tomhle díle ani památky.50%.(1.7.2017)

• mickyreed

Jak je psáno, tak je dáno ... tenhle film totálně zabil scénář. Nuda, nelogičnost a v neposlední řadě předvídatelnost.(7.3.2017)

Celkem oddychovka, u které nemusíte namáhat mozeček :)(3.1.2017)

Neviem čo tu všetci máte ale pre mňa pohodovo plynulá krimi a myslim si že by sa to mohlo stať aj v real. živote.(31.12.2016)

• FilmWave

První půlka velmi dobré dobové (Wilsonovy roláky jsou druhá hlavní role filmu) drama ve stylu "Daleko do nebe". Pak bohužel pokračuje něco jako detektivka a to se rozsype.(20.8.2017)

• Hapretor

Zabavilo. Ale nepřekvapilo. Zahráno dobře. Jen občas nudně. Možná ještě zkrátit stopáž.(14.1.2017)

• Saxos

Atmosféra, prostředí, hudba, herci za čtyři. Napětí, akce, příběh absolutní nula.(11.1.2017)

môžeš byť úsešný bohatý architekt a stále môžeš byť EQ retard. "- Kto priniesol tie kvety? - Ellie." ... xD(22.12.2016)

Obrovska ale obrovska skoda... Takova super atmosvera, nadherne prostredi, interiery exteriery, solidni herecke vykony, a k tomu taaaaaaakkkk nudny pribeh (spis teda nepribeh)(19.4.2017)

• potok.009

Pěkný atmosferický vizuál i herecké obsazení, nicméně zápletka takového nic o ničem.(29.6.2017)