poster

A Kind of Murder

 • USA

  The Blunderer

  (neoficiální název)

Thriller

USA, 2016, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Máte-li rádi dobové filmy s krimi zápletkou, se silným psychologickým zabarvením a prvky noir, vůbec neuděláte špatně, když sáhnete po tomhle nenápadném kousku s áčkovým hereckým obsazením a hutnou atmosférou. Na to, že film tak zapadl, se pyšní herci Patrickem Wilsonem, Jessicou Biel a Haley Bennett. A celé to má zajímavý a originální průběh. Na odpočívadle byla nalezena zavražděná žena. Podezřelých moc není, její manžel (Eddie Marsan), nesympatický knihkupec, je z obliga, má alibi. Architekt Walter Stackhouse (Patrick Wilson) fušuje do psaní krimi povídek, inspirací jsou mu výstřižky z kriminálních rubrik, a případ zabité ženy ho začne fascinovat. Ostatně doma nic moc, má doma neurotickou, hádavou a žárlivou fúrii (Jessica Biel), tudíž není divu, že ho začne přitahovat atraktivní barová zpěvačka (Haley Bennett). Jenže pak v jeho manželském životě dojde k zásadnímu zlomu. Detektiv, vyšetřující vraždu ženy z odpočívadla, se záhy pověsí na paty i našemu pisálkovi. Abyste v tom měli jasno, musel bych značně spoilerovat. Tím bych ale film totálně zbavil jeho tajemné a neproniknutelné aury. Herecké obsazení odvádí zajímavé kreace, nesmím zapomenout na urputného detektiva Vincenta Kartheisera, který se už od dětských rolí přesunul k seriozním rolím. Na režii je znát, že dává přednost malým televizním, hodně úsporným projektům, tudíž od Andy Goddarda se nedočkáte žádných rozmáchlých scén. Fim je to pomalý, pozor, neplést s nudným. A po celou dobu se mu nevídaně daří být zachmuřeným, ponurým filmem, co disponuje jakýmsi zvláštním vnitřním napětím. Škoda toho uspěchaného konce, který tu mysteriozní sevřenost narušil. 8/10(26.12.2017)

 • Lucasion
  ***

  Na filmu do kterého se pustíte bez přečtení synopse a bez koukání na trailer je vždy něco hezkého. Tady lákal především herec Patrick Wilson. Snímek je docela obyčejná detektivka, vyprávěná vcelku neobyčejně. Frustrovaný manžel, spisovatel se zaplétá do vlastních lží, které mu u detektiva pěkně zatopí. Patrick je skvělý. Prostředí noir je super. Případ se trošku vleče a není po celou svojí délku záživný. Na druhou stranu se mi líbí, jak film nedává divákovi všechny informace o postavách a je pouze na něm komu se rozhodne věřit. Film rozhodně není černobílý, a tak se neustále pohybuje na hraně viny a neviny. Po druhém zhlédnutí tohle kouzlo mít jistě nebude. Přesto jsem se docela bavil. Posledních dvacet minut bylo napínavý. (50 %)(5.6.2017)

 • Desmond04
  **

  Postavy se chovají nesmyslně a nereálně. U poťouchlé manželky by se to dalo pochopit, je přece na hlavu. Ale u hlavního protagonisty pana Stackhouse, bych menší prozřetelnost očekával. Zamotává se do svých výpovědí, zbytečně lže apod. Filmu alespoň slušel temný noir kabátek, který postupoval celým dějem. Jiné kladné stránky se hledají už hůř. Příští rok už si ani nebudu pamatovat, že jsem takový film viděl. Zklamání.(28.2.2018)

 • kaylin
  ***

  Mám Patricka Wilsona hodně rád a jsem rád, že jsem ho pro sebe snímkem "Watchmen" objevil, ale i když se ve filmu "A Kind of Murder" snaží, co to dá, i když nám kamera odhaluje jen to, co nás navnadí, tak nakonec se snímek skutečně ukazuje jako prázdný, jako takový, který nakonec nemá to, co by na vás vyskočilo a porazilo vás. Škoda, jinak je to dobře stylizované i zahrané.(9.3.2017)

 • Morholt
  ***

  Strašlivě průhledné a ani mi nepřipadalo, že by se Goddard diváka snažil alespoň trochu zmást. a přitom by to nebylo tak těžké. Další věcí je, že se hrdina chová u výslechů jako blbec a z mého pohledu celkem nesmyslně lže. Na druhou stranu líbila se mi dobová atmosféra s noirovým nádechem, pokud pominu Jessicu Biel, tak mi to sedělo i herecky a i když film nemá nijak závratné tempo, mě ten pozvolný styl vyprávění seděl. Škoda, že se tu lépe nezapracovalo na scénáři. Nicméně i tak se jedná o fajn nenáročnou jednohubku. 60%(24.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace