Mr. Church

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Kostýmy:

Karyn Wagner

Znáte to. Jednou za čas Vám prostě něco naprosto sedne do nálady a pak je o to lehčí nechat se tím filmem unést. Přesně tohle se mi stalo s Mr. Church. Dokonalý feel-good film s Eddiem Murphym v hlavní roli, kterého sice moc nemusím, ale tady perfektně spojuje všechny období ve filmu do komplexního díla. Taková menší sága rodu Brooksových, kde sledujeme několik různých etap v životě jedné ''rodiny''. Co bych na filmu nejvíce vychválil je asi to, že přes svůj silný a smutný příběh Vás tento film vyloženě citově nevydírá a nekonfrontuje, takže zbytek už je více méně na Vás. Nejvyšší hodnocení dávám především díky osobním sympatiím.(18.1.2017)

Mr. Church je pohádka. Vlídný a milý příběh o tom, že vše na světě má své místo, vše se točí v kruhu a rodina je základ státu. A rodina, to může být každý, kdo chce v nějaké být. Svět je krásné místo, kde se vždycky najde nějaký Mr. Church a postará se o vás a vy potom o něho. Ne, ale teď dost ironie. Není to ani dobré ani špatné. Záleží hlavně na náladě, kdy si film člověk pustí. 60%(27.10.2017)

Jsou tací co mluví o všem, jen ne o té osobě, jsou tací co mluví jen o té osobě, jsou tací co vás chtěji rozveselit a jsou tací co vás rozbrečí. A pak jsou tací co neříkají nic, protože ani nemusí. Krásné, milé, smutné i veselé skvěle odvyprávěné i zahrané. Nemůžu jinak než smeknout a hodnotit maximálně. Díky za skvělé titulky Phoebe.(23.10.2016)

Tak malokedy sa vidi, zeby reziser koncil peckou, len ked si zoberiem takeho Richarda Donnera, ten koncil dost biedne, no a Bruce Beresford /Dvoji Obvineni, Kontakt/ natocil asi najlepsi film. O Eddie Murphym, ktory zrejme skoncoval so Zamilovanymi profesormi a podobnymi "nadherami" a tuna bud vari, alebo pecie, alebo maluje, alebo okopava zahradu alebo hra na chudobny nastroj. Este by som pridal par cinnosti, a to napriklad prechadzky po meste alebo cyklistika alebo beh atd. Dlho som si myslel, ze je s Murphym /Beverly Hills Cop 1 - 3, Zamilovany Profesor/ koniec a ze uz asi nic nenatoci. Tuna sa ale pochlapil, humor je verbalny aj neverbalny, Britt Robertson /Zeme Zitrka/ hrala na urovni a vlastne vsetci herci su tu super. Dialogy su normalne obycajne - take dialogy prevazuju stale, aj staroveke civilizacie mali obycajne dialogy, herecke vykony na urovni, Murphy bol vzdy rozporuplnym a kontroverznym hercom, hrat vie, ale casto ma podivny vyber filmov. Takze toto je pre mna jeden z najlepsich filmov roka 2016, ne komixarny Dedpul, Kapitan Banglades ci Amerika ci jaxa volal, ba ani Zutropolis ani precenovany Andel Pane 2. 95 %(31.12.2016)

Nie je na škodu, keď sa občas totálne zaškatuľkovaný herec objaví aj mimo svojho zaužívaného žánru a dokáže svetu, že má v repertoári omnoho širšiu herecké paletu, akou sa zvyčajne prezentuje. Mr. Church však nestojí iba na skvelom Eddiem Murphym. Je to predovšetkým príbeh o ľudskosti, ktorý aj napriek tajomstvu opradenému okolo hlavného hrdinu pôsobí natoľko vierohodne, že mu publikum dokáže čiastočne odpustiť fakt, že v priebehu celého trvania ide zo strany scenáristky o kalkul, ktorý sa neraz nebojí uchýliť k citovému vydieraniu diváka. (75%)(29.4.2018)

Snad první dramatická role, ve které jsem Murphyho viděl. A šla mu vážně dobře, byl výborný, sentimentální, ten kluk má jednoduše furt jiskru v oku, bohužel scénář mu velel předat to divákovi dosti kýčovitým způsobem.(2.1.2017)

Že si na takovéhle filmy vážně nepotrpím, ale když se trefí tématem, je o úspěch postaráno. Krásně tady bylo vidět, jakou má pro nás osud předem připravenou dráhu, kterou není radno násilně měnit. K tomu Eddie Murphy v nejlepší roli, v jaké jsem ho kdy viděl, takže velká spokojenost. 90%(8.5.2018)

Vlastně strašně obyčejný příběh ze života - a právě proto je tak krásný. Nepřikrášlovaný. Eddie Murphy překvapil, v takovéto pozici ho vlastně neznám a i když to na Oscara asi úplně nebude, určitě si nemyslím, že herecky už nemá co říct. Ani náhodou. Jinak film vlastně není ničím extra zvláštní, žádné nečekané záběry kamery, střihy atd. - vlastně naprosto obyčejná rutinéřina, která ale tomuto příběhu sedí jak p*del na hrnec :) 80 %(22.10.2016)

Sice film plynul starosvětsky mile a nevzrušivě, ale ani to moc nevadilo, pokud přistoupíte na atmosféricky budovanou náládu a výrazové herectví Eddieho Murphyho. Ten je velmi příjemným překvapením v jinak celkem předvídatelně dojemném a patosem sršícím , spíše polodramatu.(1.11.2016)

Silné, spíš tím nevyřčeným...(28.1.2017)

Eddie Murphy patří mezi mé oblíbené komiky, bohužel se jeho kariéra zadrhla na jeho úchylce hrát ve filmu více rolí. Není proto divu, že jsem se na jeho nový snímek hrozně těšil, a přestože se jedná o čistokrevné drama, tak je právě Eddie jediným pozitivem tohoto filmu, jelikož svoji roli zahrál velmi dobře a další šanci by si rozhodně zasloužil. Vše ostatní je až příliš obyčejně, ničím nevybočující z řady a často to ani příliš dramaticky nefunguje, ale rozhodně to neurazí. Moje hodnocení 60%.(23.10.2016)

Jsem vážně moc rád, že jsem zase po dlouhé době mohl vidět Murphyho v kvalitním filmu a navíc v jeho tak netradiční, vážné roli. On ovšem ukazuje, že hercem s nesporným talentem opravdu je a je jenom veliká škoda všech těch Norbitů, Dr.Dollitlů a podobných zvěrstev, které se neblaze na celkovém Edieho renomé podepsaly. Jak tu píší některé komentáře, Murphy asi vážně patří k top hercům Hollywoodu....zajímavé rodinné drama.............moje hodnocení = 7,5 z 10.(31.12.2016)

Sympaticky utrzok zo "zivotopisu" istej mladej damy o tom, z vlastne ani neviem o com, ale Eddie je nesentimentalne dojimavy, rovnako ako cely tento pohodovo nasnimany, prestrihany, no klasicky vyrozpravany pocin, ktory ma rad jazz. Ja takisto a co je doma to sa pocita.(18.12.2017)

Laskavej film plnej tajemství. Že by Murphyho životní role?(25.10.2017)

Toho sentimentu tam bylo ve finále trochu moc, ale i tak výborný film. Eddie Murphy překvapil.(29.10.2018)

Eddie Murphy v pro něj netypické úloze. Nutno podotknout že mu to jde. Moc hezký příběh, furt jsem se nemohl zbavit pocitu že se něco stane. Ale ono se toho zase tolik nestane, kromě toho co čeká na každého z nás bez vyjímky. Přesto film nenudí, jen užíváte rodinné drama, i když nijak dramatické. Samé protiklady co? Ale já z toho mám takové pocity, přesto se mi film líbil :-) 80%(27.2.2017)

Příjemný film na nedělní odpoledne. Ještě líp, že je to inspirováno skutečným přátelstvím, protože to ukazuje, že dobří lidé se v tomto krutém světě pořád najdou. :)(6.11.2016)

Eddie Murphy je po dlouhé době opět v kondici. Příběh kuchaře, který dostane neobvyklou zakázku na dobu šesti měsíců po jejichž dobu se musí postarat o matku s dcerou a změnit jejich životy. Dnes už obvyklá, krásná vizuální stránka filmu podobná filmu Brooklyn s atmosferou šedesátých let v doprovodu jazzu vytváří poutavou podívanou se zářivými momenty. Jedná se o prosté drama, někdo by řekl až přímočaré, což mu neubírá na síle emocí v něm promítnutých.(20.10.2016)

Pane bože, to byla nádhera. Jestli budou všechny oscarové snímky takové, tak se máme opět zase na co těšit. Mr. Church je výjimečný film o výjimečném člověku. A nikdy bych neřekl, že Eddie dokáže zahrát takovou vážnou roli, známeho ho převážně jen z komedií, takže bravo Eddie a bravo také Susan McMartin za skvělý scénář a také Brucei Beresfordovi za režii.(26.10.2016)

Krásně natočený filmek o síle přátelství a lidskosti...(6.8.2017)