Mr. Church

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Kostýmy:

Karyn Wagner

Sice mu to trvalo, ale film ze mně nakonec dokázal vydolovat nějaké emoce. Hezký příběh, nic víc, nic míň. Všichni odvedli skvělou práci v čele s Eddie Murphym. Bohuže "cry fest" se nekoná a i když hezký příběh se vyvíjí neskutečně předvídatelně.(26.12.2016)

Je to taká rozprávka, niekedy až gýčovito pripravená scenáristom, prepletená dojímavými scénami v americkom štýle. Celý čas si nahovárate, že je to vymyslené a napriek tomu vás to dostane, najmä vďaka Eddie Murphymu. Je celkom ľahké podľahnúť..(9.9.2017)

Měl to být doják a byl to doják, v němž silný příběh a osudy postav přebily rutinní herecké výkony ... 75%(28.7.2018)

Louis de Funès se prosadil v padesáti. Snad se s tímhle Eddie po padesátce znovuzrodí.(6.11.2016)

Kdosi tu psal, že tenhle film nepřinesl nic nového do filmařiny. Ale přinesl. A to velmi krásný příběh.(24.11.2016)

Normálně by to bylo za čtyři, ale protože jsem nic takhle dobrýho dlouho neviděl, vyšvihnu hodnocení o jeden stupínek nahoru. Protože říkejte si, co chcete, ale momentálně byste většího sympaťáka než právě Mr. Churche stoprocentně nenašli. Mr. Church je prostě jednička, dokonce i pláče s grácií. Taky mu to docela jde v kuchyni, za piánem a není špatným tanečníkem. Vypadá to, jako by se pro rodinu narodil a taky pro ni dýchal. Že je cizí a jsou v ní nezanedbatelné nepříjemnosti? To nevadí. Rodina, láska a bezpečí jsou přeci to nejdůležitější.... Pro Murphyho životní role, když teda nebudu počítat toho policajta kdesi z Beverly Hills a podobný koniny.(2.11.2016)

• Mamlas

Chytlavý film, ale neobyčejně se to táhlo a bylo to celkem o ničem.(29.3.2017)

Krásnej film a nejlepší role v jaký jsem Murphyho viděl.(2.5.2017)

Velké překvapení. Eddie zahrál výbornou charakterní roli a nechoval se ani trochu jako komik. Pan Church je velmi milá postava, kterou nelze nemít rád. Ano, jeho soukromí by mohlo být ještě komplikovanější, ale tohle není film, ve kterém by šlo o hloubku, nýbrž o "rodinná" pouta, která můžete mít k lidem, kteří se ve vašem životě objevili náhle a náhodou. Mnohokrát jsem viděl náznak, že v příběhu přijde nějaké klišé, které z nás bude tahat emoce, a které je v každém americkém dramatu, ale jakmile se k tomu schylovalo, ejhle, nic se nestalo. V tom moje hodnocení ještě vzrostlo.(17.7.2018)

Jako základ uválíme těsto standardního šťastnosmutného klišé. Přestože používáme klišé výhradně první jakosti, musíme si dát pozor na správný poměr obou složek - těsto nesmí být příliš přeslazené, ale ani přehnaně ubulené. Sentiment je třeba dávkovat velmi uvážlivě. Hlídáme si také správnou konzistenci těsta, hlavně jej nesmíme příliš naředit vedlejšími linkami. Pokud se těsto naopak moc lepí, může se zasypat například decentním přeskakováním v čase a klidně i několika vtípky, to mu zaručeně přidá na tempu. Je-li těsto správně uválené a dochucené, tak už samo o sobě nikoho neurazí. Abychom však upekli něco víc, než jen obyčejnou, tříhvězdičkovou bábovku, přidáme ještě několik více či méně exotických přísad. Začněme lžící jemného retra a špetkou drceného vizuálního minimalismu. Tyto dvě na jazyku sotva postřehnutelné přísady dodají bábovce nadprůměrnou estetickou hodnotu - nadýchanost 70. a 80. let a ze stran vystupující jednoduché hrany symetrické kompozice. Následně přisypeme několik kosteček hereckého talentu. A to nejdůležitější na konec - přes všechny naše pochyby přidejme ještě jednu velkou, macatou kostku koncentrovaného herectví, o které jsme si mysleli, že je dávno vyčáchlá - říkejme jí třeba Eddie Murphy. A vše to zalijeme kýblem toho nejtvrdšího gastroporna. Po důkladném promíchání a upečení výsledkem budiž Mr. Church.(20.11.2016)

Konečne film, pri ktorom si človek môže oddýchnuť, zľahka vyložiť nohy na stôl a nechať sa unášať vôňami dobre vyzerajúcich jedál. P.S. Koľkokrát zaznie vo filme "Mr. Church"?(5.2.2017)

Mile natočené, ale klišovité, poplatné poptávce, kromě E.M. herecky poslabší.(8.2.2017)

Nedoporučuji tento film sledovat pokud držíte dietu nebo nedejbože půst (jako já). Každých cca 5 minut se tam totiž vaří a ty jídla vypadaly tak děsně dobře, že jsem z toho lezla po zdech. Ale to je trochu off topic. Pro mě je Mr. Church velkým překvapením zejména v souvislosti s Eddiem Murphym. Znám ho jen z více či méně povedených komedií a nějak jsem si ho nedokázala představit v něčem vážnějším. Dokonce mě to trochu odrazovalo a skoro jsem se na Mr. Churche ani nepodívala .. a to by byla velká škoda. Nádherný film, kde Eddie Murphy v hlavní roli naprosto exceloval a doufám, že se ještě dočkáme dalších takových zajímavých hereckých počinů. 4 a půl hvězdy za film plus půl hvězdy za jazzovou hudbu.(27.8.2019)

Krásný příběh o lásce, rodině a kuchaři který se nastěhuje k jedné svobodné matce a její dceři. Film o lidskosti, přátelství, osudovosti a dobrém jídle podtržené skvělou jazzovou hudbou. Dojemné, milé a nenáročné.. Eddie je zpět , a to ve své naprosto výborné roli. Vůbec by mi nevadilo kdyby točil podobné snímky a od komedie si dal pauzu. Doporučuji.. 5/5*(5.3.2017)

• klukluka

Z hovínka uděláte 80 procent tak, že ho ovoníte, pocukrujete, nasypete do něj skořici, zamícháte ho s jahodami a s čokoládou a překryjete ho lékořicí. Nic nepokazíte, když k tomu necháte hrát jazz, ideálně něco jímavýho na klavír. Bude to voňavý, sladký a děsně romantický. Ještě byste z toho mohli vymodelovat něco pěknýho, třeba usměvavýho smajlíka. A teď už dobrou chuť. Já? Já se omluvím. Já hovínka tuze nerad.(16.4.2017)

Nejenom že Eddie Murphy nejspíš nestárne...ale on možná dokonce zraje, jako víno :)(21.8.2017)

Skoda ze tady neni tri a pul hvezdy. To mi na tento mily a prijemny film sedi nejvice. Rozhodne to neni ztrata casu, nuda nebo nejaky klise USA film. Velmi pohodovy film, ktery diky chemii a hereckym vykonum vas provede (ne)obycejnym pribehem muze/zeny/ditete. Stoji za shlednuti(15.10.2017)

Pekný film. Konečne zaujímavá úloha pre Eddieho Murphyho.(4.1.2018)

Pekne, mile, ludske; ako tazko sa hladaju pekne filmy v tych vsetkych srackach tuna, no normalne mam radost jak hovado z toho :-D! 4* v pohodicke(30.12.2016)

Tak to byla klidná jízda. Opravdu povedené drama, plné klidu, pohody a vyrovnanosti.(21.1.2017)