Pan Church

Masky:

Trefor Proud

Kostýmy:

Karyn Wagner

Velice příjemný film, který nenuceně a nenudně vypráví o poutu tří lidí, ze kterých je samozřejmě nejzajímavější pan Church, kterého Eddie Murphy ztvárnil velice přesvědčivě. Film bohužel doplácí na přemíru zvědavosti, kterou docílil co se týče soukromí této postavy. Poskytnuté informace totiž nejsou ničím převratným, šokujícím ani překvapivým. Vše se dá odhadnout během prvních 25 minut filmu. Takže konec vyznívá naprosto do ztracena a přináší veliké zklamání typu "proč jsem to teda musel vidět?". Což je škoda. Palec nahoru i pro Christiana Madsena jako Eddie Larsona. Právě kvůli nedostatečné katarzi u postavy pana Churche je Larson tím, kterého si z celého filmu budu pamatovat nejvíce. Má dojímavou a nepříjemnou minulost, zoufalou přítomnost a nečekanou budoucnost.(11.7.2017)

Takovou porci civilního herectví jsem od Eddieho skutečně nečekal. Ze všeho nejvíc se mně však líbil ten jazzový hudební podkres v půlce filmu on byl tak hezky nenápadny a nevtíravý a přitom nádherně dělal atmosféru i příběh. Film samotný byl hodně o citech na můj vkus až moc, ale na slušivý tři to má v pohodě.(24.1.2018)

Konečně zase přišel film, kde Eddie Murphy má vážnou, ale zároveň hrozně milou postavu. Tak milou, že jste z pana Churche naměkko jak během filmu, tak i po jeho shlédnutí. Film Mr. Church totiž vypráví hrozně hezký lidský příběh, který využívá toho, že Eddie hraje postavu tajuplnou jak hrad v Karpatech. Příběh nám ji postupně otevírá a divák se tak každou další minutou dozvídá další zajímavé informace ze života jednoho pána, který by mohl být klidně i Váš soused. Ze začátku jsem si na ten přístup pana Churche hrozně těžce zvykal. Postupem času se ale v tom nenápadném světě tří lidí vytvoří tak patrné a příjemné nutkání zjistit víc o panu Churchovi, až to u mě vyvolá taková zvláštní magické pocity. Plus kuchařské umění pana Churche je na pomezí geniality, takže jediný problém, který po filmu nastal, byl ten, že jsem vyžral celou ledničku.(21.11.2016)

Pane bože, to byla nádhera. Jestli budou všechny oscarové snímky takové, tak se máme opět zase na co těšit. Mr. Church je výjimečný film o výjimečném člověku. A nikdy bych neřekl, že Eddie dokáže zahrát takovou vážnou roli, známeho ho převážně jen z komedií, takže bravo Eddie a bravo také Susan McMartin za skvělý scénář a také Brucei Beresfordovi za režii.(26.10.2016)

„Nepotřebujeme chlapa a určitě nepotřebujeme kuchaře.“ - „Moje sestra říká, že každá žena potřebuje muže. Někdy více než jednoho.“ Hlavním důvodem ke zhlédnutí pro mě byl Eddie Murphy. Nezklamal mě. A to, k mému překvapení, v podstatě vážné roli, nebo jistě „serióznější“ než z jakých ho mám zapamatovaného. Mr. Church však není vyloženě smutný, je i dojemný, úsměvný, vtipný a pohodový. V mnoha směrech bych film označil za takový ten typický „feel-good movie“. Barvité vaření (naštěstí pro mě jsem film sledoval najedený) a příjemný hudba tomu výrazně napomohly. A nejvíc už výše zmíněný Eddie. O čitelnosti vývoje příběhu se asi není potřeba příliš rozepisovat, nic neočekávaného se nestane. Problémem ovšem je, že vyprávění nevybočí ani trošičku a vše, co je předem nalajnované, se také stane, takže se člověk dočká i nejednoho klišé (důraz na jisté hodnoty také zřejmě nikoho nepřekvapí). Což je velká škoda. Film mi příjemně utekl, ale na víc než slušné 4* to nebude.(3.2.2018)