Westworld - The Choice

(série)
Trailer 1
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2022, 6 h 57 min (Minutáž: 48–56 min)

Ramin Djawadi

Aurora Perrineau, Brandon Sklenar, Jim Cody Williams, Jeffrey Wright, Thandiwe Newton, Ed Harris, Aaron Paul, Ariana DeBose, Evan Rachel Wood (více)

Epizody(8)

Dolores zapomněla vše, co se stalo. Žije novým životem. Má novou identitu (Christina), práci a přátele. Jenže minulost ji dohnala. Caleb se snaží žít normální život se svojí ženou a dcerou. Zjišťuje, že to asi nebude možné. I Maeve tvrdě narazí. Napadne ji totiž banda zabijáků. Muž v černém vyhlásil válku výtvorům a hodlá si vzít zpět, co mu bylo ukradeno. (Varan)

Trailer 1

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí řada byla to nejlepší z Čapkova R.U.R., Detroit: Become Human, tvůrčího rukopisu Isaaca Asimova a předchozích dvou řad. Čtvrtá série Westworldu tak spíš působí jako jeden velký dovětek [jestliže vůbec], který těží z konceptu první série, akorát komplet převrácený naruby, takže pány tvorstva jsou nyní androidi. A ačkoliv je příběh víceméně přímočařejší [špionážní linka je bezpochyby vrchol], jaksi vede odnikud nikam – stane se zde mnoho, a přitom nic. Navíc pokud je 4. série jakousi existenciální alegorií, je dost nečitelná. Aaron Paul si každopádně celou show krade pro sebe a já mu to jen přeju.... kolem a kolem jde však o velice rozporuplný zážitek. A zas jsem to nepochopil. Production value zde ale překonává všechny pomyslný standardy televizní tvorby, not gonna lie. ()

Tom Hardy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do sebe zahleděné, plné křečovitých dialogů, které se tak motají v kruhu těkavosti, zmatených myšlenkových pochodů a náznacích, že by z toho Krajčo upletl novou kariéru. A bohužel i dějově slabota, který se zmůže na pouhopouhé vykrádání jiných (Matrix, Moon), případně rovnou sebe sama (první série). Ne že by tu nebyl potenciál, ale toho rádoby intelektuálního balastu, který je všude okolo, je tolik, že se to opravdu pořádně nedá sledovat. Kvůli tomu, že na životě žádné postavy vlivem neustálého oživování nezáleží, je mi dávno jedno, co se vlastně stane. Jen fascinovaně pozoruji, jak se z kdysi možná jednoduchého, ale silného konceptu stala ubíjející tvůrčí onanie, která neustále motá slova labyrint a hra. Opuštění parku byla prostě chyba. 30 %. ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Po první sérii jednoznačně nejlepší řada, ačkoliv je vlastně zbytečná a jen všechno resetuje, takže kdyby náhodou (pravděpodobně) nedošlo na pátou, má to alespoň nějaký konec. Přiznám se, chytřejší scénář než měla ta první už stejně napsat nejde, takže veškeré dění pro mě bylo víceméně irelevantní. Zpětně si totiž uvědomuju, že mě na Westworld baví hlavně tři věci. Pohlcující svět s cool architekturou a designem, hudba a – to nejdůležitější – chemie mezi herci. A v tomhle byla čtyřka zkrátka výborná. Aaron Paul konečně povystoupil ze stínu Jessieho Pinkmana, Angela Sarafyan se přihlásila o šanci v něčem velkém a MVP čtveřice Harris, Wright, Newton a Hemsworth se konstantně předháněla v tom, kdo si ukradne víc scén pro sebe. Žral jsem jim to opět i s navijákem, a i když přestávám být fanda Tessy Thompson a Evan Rachel Wood nedostala prakticky žádný prostor, i díky nim jsem si to nakonec překvapivě dost užil. A jak říkám, na pokračování už se klidně můžou všichni vykašlat. Tenhle konec je naprosto adekvátní. ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi se mi to naposledy stalo u Ztracených, že se skvělý seriál stal tak neuvěřitelně špatným. Westworld ve čtvrté sérii dává smysl ještě míň, o to víc se v něm mohutně žvaní. O čemkoli. Podle IMDb ještě konec není, na naší CSFD už je rok 2022 s uzavřenou závorkou, ale proboha, jestli někoho napadne pokračovat, je to blázen!!! 50%. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžko říct jestli jde o finále nebo předposlední řadu, možné je obojí. Každopádně drží kvalitu. Přes někdy křečovité dialogy jde stále o výbornou podívanou která hlavně v první polovině skvěle šlape. Ed Harris jede na plný plyn a přehození rolí mezi stroji a lidmi je přesně tím typem pomsty, kterou bych od zlé Dolores čekal. Konec je malinko krkolomným snažením dovést vše do konce který je sice depresivní, ale vlastně nabízí něco jako naději. ()

• Tak jako v předchozích řadách hrálo ústřední roli Město vědy a umění ve Valencii španělského architekta Santiaga Calatravy, které v seriálu představuje sídlo společnosti provozující parky, v této řadě je ústředním motivem telekomunikační věž umístěná do New Yorku. Věž je přímým odkazem k telekomunikační věži Calatravy v Barceloně. (TroiMae)