Ve Westworldu – obrovském zábavním parku, kde hosté neváhají vynaložit horentní sumy za to, že prožijí s tamními robotickými hostiteli dobrodružství ve stylu Divokého západu – probíhá další den plný fantazie. Přední programátor Bernard Lowe však upozorní zakladatele projektu dr. Roberta Forda na případy nezvyklého chování, které zaznamenal u několika nedávno přeprogramovaných hostitelů. Ve westworldském městečku Sweetwater se mezitím farmářova dcera Dolores setkává na ulici s pistolníkem jménem Teddy. Jejich načrtnutý příběh je však narušen příchodem nelítostného Muže v černém a posléze také improvizovaným setkáním hostitele s artefaktem z vnějšího světa. (HBO Europe)

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

// Lidstvo dosáhlo svého evolučního vrcholu a po něm už nás čeká jenom jedno. Pád. Pilotní epizoda byla naprosto fantastickou ukázkou toho, jak jeden malý detail může kompletně narušit a změnit smysl vyprávění. Hrátky s časem, změnou linek, chováním postav nebo jen detaily v dialozích byly spíš než cokoliv jiného provokativní a nutily člověka přemýšlet. Přidejte neskutečný herecký talent před kamerou, fakt, že ten fiktivní westernový svět je tomu celkovému rámování ušitej jako na míru a Ramin Djawadi tady podává dost možná jeden ze svých nejlepších hudebních výkonů a máte jednoznačně seriál, který bude stát za to sledovat. O tom, že pilot je jeden z nejlepších za tenhle rok už pak ani nemusí být řeč. Zkrátka wow a smekám! ()

Enšpígl

Ze začátku jsem v tom měl totální čurbes, ale postupným vyprávěním se vše začalo uprvavovat, neříkám, že mám jasno úplně ve všem, ale dle způsobu vyprávění je to dost pravděpodobně záměr tvůrců seriálů, hezky pomalinku a postupně. Nepopírám, zaujalo mě to....hodně mě to zaujalo. Herecky je to lahůdka, obrazově jakbysmet, krásné titulky, hudba, no prostě práce profiků v každé filmařské disciplně. Uvidime jak dál, pilot splnil účel - probudil zájem a seriál tedy nemá ten šmitec. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nezaujalo ma to. Zručne nakrútené a profesionálne po všetkých stránkach, ale Ed Harris ide tradične na autopilota a z mnohých (kvázi)mrazivých scén ani zďaleka nemrazí až tak, ako malo (výmena otcov). Hopkins s Jeffreym Wrightom sú v tom celkom dobrí a vysoký rozpočet je vidno (ako ostatne priamo v deji sucho podotkne jedna z postáv), ale inak si nie som istý, či dám celú sériu. Naznačené otázky ma totiž príliš nezaujímajú a postavy ma neoslovili. ()

Davies182

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Bezprostředně po filmu značně dehonestující zážitek. Fiktivní postava scénáristy píše pro zdejší Westworld po třiceti letech příběhy tak stereotypní a neumětelsky přepálené, až tenhle tvůrčí záměr vypadá dokonce i na HBO jako cosi z Hallmarku, či ještě hůře občas dokonce i ze SyFy. Psychologické drama z prostředí laboratoře je skvělé, scény z Divokého západu ale bohužel těžce nefungují. Zatím spíš chci aby seriál nikdy nevznikl, kabelovka se možná opravdu měla hecnout a ty produkční šlamastyky nepřecházet... ()

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hype byl u mě na úrovni nula, jen zvědavost co je to ambiciózního novýho plus obava, že robotí sci-fi není moc šálek pro mě. Klíčem prvního dílu je vždycky upoutat - E01 si mě získala jak krví, tak malebnou scenérií divokýho západu, zajímavou kombinací minulosti s budoucností a atmosférou "něco je špatně" mysteriózna. A jak po prvním díle člověk furt ví vlastně kulový, mám aspoň to tušení, že tohle bude ještě zajímavý... Moment radosti ustřelení ksichtu J.D. Phillipse. ()

• V této epizodě zazní orchestrální verze písně „Paint it black“ od kapely Rolling Stones a klavírní verze písně „Black hole sun“ od kapely Soundgarden. (Epistemolog)