Je to zajímavý, má to hloubku a příběh schopný vzbouzet emoce, otázky i provokovat skrze mnohá témata. Co ale seriál (nebo alespoň první epizoda) nemá je jakákoli dynamika, postrádá snahu stvořit jak z příběhu, tak z hereckého obsazení něco jedinečnýho. A tak se jedná veskrze o zcela suchou - byť tematicky hodně zajímavou – sci-fi se slušnou výpravou, kamerou i scénářem, ale s neskutečně nudnou režií (pravej opak Hry o trůny, která je dynamická a masitá, ovšem stejně tak zbytečná a hloupá)! A protože první epizoda vždy nastolí styl celé série, nepředpokládám, že mi další díly vyrazí dech.(4.10.2016)

TL:TR - Hodně slušný, zajímavý rozjezd a bacha na zdejší komentáře, obsahují spoilery!!! Delší verze: O ději seriálu jsem předem nečetl. Takže jsem na to ze začátku koukal jak Alenka v říši divů. O to víc mě to zaujalo. Titulní epizoda se trochu vleče, postupně nás seznamuje se světem a postavami a načíná osudy některých postav. Herecké výkony jsou úžasné. Nechci spoilerovat, takže jen dodám, že mě překvapilo, kolik slavných a známých herců tam hraje a kdo všechno měl na svědomí tento asi zřejmě hodně hodně drahý seriál.(4.10.2016)

Seriál diváky přitáhne atraktivitou odlišných prostředí i svou hloubkou. Obsah je natolik zajímavý, že klade neustálou řadu otázek. Nikam se příliš nespěchá (palec hore). Plíživě se odkrývá něco zákeřného. Westworld je nesmírně velkolepý na vyprávění. Má v sobě x možností, x přímých/podprahových sdělení atd. Teď jde o to, zda-li se jim to nerozsype pod rukama, ale asi ne. 76%.(4.10.2016)

Vypravěčský potenciál je neskutečný. Tatam je pachuť z béčkovýho thrilleru ze sedmdesátek, Westworld v seriálový podobě je koktejl etiky, morálky, vize, ideologie, ke všemu očividně se strukturovaným storytellingem. Ten potenciál naloudit na základní premisu [v podstatě cokoliv] je ohromující a můj pseudo-spisovatelský mozek už během první scény ze zákulisí tahal jednu příběhovou nitku za druhou (o to příjemnější je, že jedna nitka se nakonec objevila v závěru epizody). Je zbytečný hodnotit základní premisu, protože bychom se logicky nakonec dostali k Asimovovi, Heinleinovi a ke Clarkovi a nakonec se dostali přes Dicka třeba i k Danu Simmonsovi (btw. přečtěte si Ílion, v zásadě námět je takřka shodný se základní premisou Westworld, samozřejmě s jiným příběhem a strukturou). Ale jak říkám, potenciál Westworldu je v rukou Jona Nolana neskutečný. Přidat se musí skvělí herci, skvělá kamera a výtečný world-building(16.10.2016)

Už od velmi působivé počáteční znělky je jasné, že jde o "Áčkový" seriál, kde se nebude na ničem šetřit a půjde se do detailů. Lehce matoucí začátek(pokud jste si nečetli, o čem to vlastně má být), velmi rychle vystřídá vcelku cynické prozření a přesto v závěru zůstane ve většině diváků dostatek zvědavosti, aby si počkali na pokračování. Směrů kudy se vydat, je vcelku dost a od Nolana se dá čekat všechno, jen ne klišé a neoriginalita. Kombinaci sci-fi, westernu a thrilleru, má většina diváků spojenou s blbostí jako jsou Kovboji a vetřelci, nebo v lepším případě s Firefly, ale tady to vypadá spíš na konkurenci pro seriál, jako jsou Humans...i když o dost drsnější...což mi dělá velikou radost. Velmi dobrá režie a kamera, precizně zapracovaná hudba...atmosféra tady jistě je a pokud se bude úroveň dokonce zvedat...máme tady krásný dárek na konec roku. Pro sci-fíky, kteří mají rádi vše kolem UI a robotů a nebolí je přemýšlet, je to povinnost.(6.10.2016)