Pod slupkou (S01E02) (epizoda)

Chestnut

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 56 min

Druhý díl se nese ve stejné atmosféře jako ten předešlý, avšak přeci jen nám krapet podrobněji představuje charaktery postav a hlavně stále více chybující některé roboty, jehož příčinu zatím vývojáře nechává klidným. Westernové městečko své hosty viditelně baví tak jak má. Muž v černém (Ed Harris) se projevuje čím dál více a tak není od věci, že právě on bude onou postavou klíčových událostí. Bordelmamá se však také chová nějak ledabyle. Děj se tedy dopředu nijak zvlášť neposouvá, ale zato už velmi dobře víme s kým máme v tomto seriálovém počinu čest.(11.1.2017)

Začiatkok s cestou a príchodom nových zákazníkov do parku je parádny, v priebehu epizódy sa dozvedáme, čo sa s robotmi začína diať a že to predpovedá do budúcnosti zaujímavé konfrontácie. Zároveň zisťujeme, že vedci majú medzi sebou aj obyčajné medziľudské vzťahy. Odpoveď na otázku, či sa mi to skutočne páči, alebo či je isté, že sa z Westworldu nestane iba prázdne sklamanie, som zatiaľ nedostal.(24.12.2016)

Naračně mnohem ucelenější než střípkovitý pilot, který neměl divákovi původního filmu skoro co nabídnout a nepřišel ani s téměř žádnými záhadami, které by mohly po návštěvě Westworldu z třiasedmdesátého zaujmout. Nebaví mě sledovat Evaninu postavu, jak má flashbacky plné mrtvol kovbojů, baví mě ale přemýšlet nad tím, kdo z osazenstva personálu může zařvat, když jim robot uteče z pitevny... A linka s bludištěm taky konečně dostává grády.(18.10.2016)

A základní plot point už je na světě. Samozřejmě, že z těch několika desítek možností, co na Westworld naplácnout, se dostaneme k té, která je v otázce sci-fi žánru pravděpodobně hned po cestování v čase nejčastější. (You see that? V čase nejčastější?). A to totiž, zda umělá inteligence je schopná mít vlastní vědomí.(17.10.2016)

Po druhé epizodě stále přetrvává spokojenost,příběh se zdárně rozvíjí,objevuje se stále více otázek,tím pádem chybí stále více odpovědí,ale tuším,že se nějakých brzy dočkám.Chování návštěvníků Westworldu mi silně připomíná chování některých návštěvníků ZOO,kteří si sebou berou ovoce s žiletkami,a když mohou,hodí si po gorile kamenem.(22.1.2017)

• - V této epizodě zazní klavírní verze písně „No surprise“ od kapely Radiohead. (Epistemolog)