Pod slupkou (S01E02) (epizoda)

Chestnut

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 56 min

Naračně mnohem ucelenější než střípkovitý pilot, který neměl divákovi původního filmu skoro co nabídnout a nepřišel ani s téměř žádnými záhadami, které by mohly po návštěvě Westworldu z třiasedmdesátého zaujmout. Nebaví mě sledovat Evaninu postavu, jak má flashbacky plné mrtvol kovbojů, baví mě ale přemýšlet nad tím, kdo z osazenstva personálu může zařvat, když jim robot uteče z pitevny... A linka s bludištěm taky konečně dostává grády.(18.10.2016)

Začiatkok s cestou a príchodom nových zákazníkov do parku je parádny, v priebehu epizódy sa dozvedáme, čo sa s robotmi začína diať a že to predpovedá do budúcnosti zaujímavé konfrontácie. Zároveň zisťujeme, že vedci majú medzi sebou aj obyčajné medziľudské vzťahy. Odpoveď na otázku, či sa mi to skutočne páči, alebo či je isté, že sa z Westworldu nestane iba prázdne sklamanie, som zatiaľ nedostal.(24.12.2016)

A základní plot point už je na světě. Samozřejmě, že z těch několika desítek možností, co na Westworld naplácnout, se dostaneme k té, která je v otázce sci-fi žánru pravděpodobně hned po cestování v čase nejčastější. (You see that? V čase nejčastější?). A to totiž, zda umělá inteligence je schopná mít vlastní vědomí.(17.10.2016)

Tento díl mě bavil ještě více.Park uvidíme také z pohledu návštěvníků.Pěkně zvrácená budoucnost,ve které si můžeš zastřelit kohokoliv chceš,v bordelu si užít s kým chceš.Takový mokrý sen každého úchyla a perverzáka.Příběh je pěkně zamotaný.Trochu to připomíná Dokonalý trik,kde jsme se pointu dozvěděli až na konci filmu.Těším se na další díl.(11.10.2016)

Po druhé epizodě stále přetrvává spokojenost,příběh se zdárně rozvíjí,objevuje se stále více otázek,tím pádem chybí stále více odpovědí,ale tuším,že se nějakých brzy dočkám.Chování návštěvníků Westworldu mi silně připomíná chování některých návštěvníků ZOO,kteří si sebou berou ovoce s žiletkami,a když mohou,hodí si po gorile kamenem.(22.1.2017)

• - V této epizodě zazní klavírní verze písně „No surprise“ od kapely Radiohead. (Epistemolog)