„Kdo po krvi touží, v krvi končí.“
Na začátku epizody se probouzí Bernard na pláži a první co uvidí jsou vojáci, kteří ho chtějí zastřelit. Naštěstí přijde velitel ostrahy ve Westworldu Stubbs, který Bernarda zavede do záchranného tábora. Technici v táboře díky záznamu z jednoho výtvoru odhalí, že Dolores postřílela ostatní výtvory. Poté se vrátíme do minulosti, kde Bernard (Jeffrey Wright) a Charlotte (Tessa Thompson) s ostatními lidmi utekli výtvorům. Dolores (Evan Rachel Wood) se rozhodla pomstít lidem za ta zvěrstva, která výtvorům dělají tím, že každého člověka, na kterého narazí, zabije. Muž v černém (Ed Harris) se probudí na místě oslavy a pozabíjí všechny výtvory, které mu skříží cestu. Poté se ošetří a vydá se hledat cestu ven z Westworlu, kde mu jeden z robotů řekne, že v labyrintu byl – teď, ale hledá dveře ven. Maeve (Thandie Newton) se vrátila hledat svojí dceru a narazí na hlavního vývojáře Leeho (Simon Quarterm) – společně se vydají hledat mapu komplexu, díky které by Maeve mohla najít dceru, ale cestu jim skříží přestelka mezi výtvory a vojenskou jednotkou, která se vydala zachránit všechny lidi. (Varan)

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V první řadě byla vypravěčská spletitost s filosofickými úvahami o povaze vědomí nebo o umělé inteligenci. V druhé řadě popohánějí tvůrci příběh více dopředu. Stále je zde ale několik paralelních dějových linií. Mizí také nahota a objevuje se více krve. Scénárista se například brání před svým výtvorem utrženou lidskou nohou. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Začína to rovnako ako to minule skončilo, poriadne krvavo a s rozbúrenými vášňami. Čo ale na Journey into the night oceňujem najviac, je fakt, že ma to opäť poriadne naladilo na búrlivú vlnu s názvom Westworld a neviem sa dočkať, ako to bude pokračovať ďalej. Osobne mi mierny odklon od atmosféry prvej série vyhovuje, keby som totiž túžil vidieť opäť to isté, pustím si ju znova. ()

Nach

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rozjíždí se to pěkně, jen co je pravda. A očekávám dle ukazovaného od druhé řady velké věci. Škoda jen, že mi zatím přijde reálný svět od toho scénáristy vymyšleného za zcela odstrčený, jakoby vůbec neexistoval. To nikoho nezajímá, že přestali zaměstnanci komunikovat se světem? Co jejich rodiny? Co policie? Nikdo nikoho neburcuje 11 dní a jediní, kdo tam něco řeší jsou soukromá armáda člověka, co chce nějaký výtvor? Tato nelogičnost do očí bijící sráží mé hodnocení o celou jednu hvězdu. Jinak všechny ostatní kvality zůstávají. Snad se zde nebude opakovat příběhová blbost Transcendence (2014). 80% ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První epizoda druhé sezóny mě dokázala okamžitě naladit na tu správnou vlnu, zdárně navázala na akční závěr předchozí řady, navíc ze sebe William zdárně setřásl mrtvé tělo a s empatií sobě vlastní se vrátil do příběhu, což byla jasně nejlepší zpráva, bez tohoto záporáka by byl pro mě Westworld poloviční. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Povídejte si co je vám libo, ale toto je za mě (prozatím) nejlepší epizoda celého seriálu. Za tím vším samozřejmě stojí úchvatně sepsané dialogy, intenzivní akční inferno z něhož tuhne krev v žilách, a pečlivě vytříbená horlivá práce s režií. Je vskutku k nevíře, že se ze žánrové sloučeniny sci-fi s prvky westernu vypovídající o hříších lidské duše nakonec vyklube lítý boj o nezávislost androidů - avšak jsem ani v nejmenším nečekal, že se transformuje do této prvotřídní formy - tady někdo zjevně studoval Čapkovo R.U.R a značně se jím inspiroval - a slovy dona Salieriho mohu příhodně dodat pouze toto: To mě těší! ... a my můžeme pouze doufat, zoufat a přát si, aby se tato nemilosrdná válka překlenula v globální konflikt - nikdy bych nevěřil v to, že to u tohoto seriálu povím, avšak tato alternativa by se mi vskutku líbila. Two thumbs up! ()

• V této epizodě zazní klavirní melodie „The Entertainer“ od skladatele Scotta Joplina. (Epistemolog)