• Marze
  ***

  V první řadě byla vypravěčská spletitost s filosofickými úvahami o povaze vědomí nebo o umělé inteligenci. V druhé řadě popohánějí tvůrci příběh více dopředu. Stále je zde ale několik paralelních dějových linií. Mizí také nahota a objevuje se více krve. Scénárista se například brání před svým výtvorem utrženou lidskou nohou.(16.8.2018)

 • Nach
  ****

  Rozjíždí se to pěkně, jen co je pravda. A očekávám dle ukazovaného od druhé řady velké věci. Škoda jen, že mi zatím přijde reálný svět od toho scénáristy vymyšleného za zcela odstrčený, jakoby vůbec neexistoval. To nikoho nezajímá, že přestali zaměstnanci komunikovat se světem? Co jejich rodiny? Co policie? Nikdo nikoho neburcuje 11 dní a jediní, kdo tam něco řeší jsou soukromá armáda člověka, co chce nějaký výtvor? Tato nelogičnost do očí bijící sráží mé hodnocení o celou jednu hvězdu. Jinak všechny ostatní kvality zůstávají. Snad se zde nebude opakovat příběhová blbost Transcendence (2014). 80%(24.4.2018)

 • klukluka
  ***

  Když si člověk odpočal od ubíjející, nudné, z hlediska historie TV seriálů naprosto zbytečné první série, tak to najednou nebylo až tak špatný. Minimálně to bylo hodně akční - patrně tady tentokrát zabili ještě víc postav, než v kterémkoliv z předchozích dílů. Nezabili jen ty, kteří už to měli za sebou - a těch tady byly snad stovky. Takže kdo tohle rád, ten si jistě přišel na svý. Já ale miluju silný příběhy. A obávám se, že mi je Westworld není schopen nabídnout. Stroje - výtvory - si teď budou 10 dílů vyřizovat účty se svými trapiči - lidmi a tím to patrně zvadne. Pokud mě dokážou přesvědčit o opaku, totiž překvapit mě, pak i prvnímu dílu druhé série zvednu o jednu pecku hodnocení. Něco mi ale říká, že už se sem nebudu muset vracet. Ti scénáristé na víc prostě nemají, vidí si jen na špičku nosu.(5.5.2018)

 • Martrix
  ****

  Westworld není seriál, na jehož pokračování bych se vysloveně těšil a nemohl se ho dočkat. Přesto uznávám obrovské kvality, které má. Navíc jde o můj oblíbený žánr, takže bylo jasné, že se na druhou řadu podívám. Nicméně oddaloval jsem okamžik, kdy se sledováním začnu. Takže proč se vědomě vyhýbám kvalitnímu sci-fi? Je to těžké "čtení"? Spousta řečí a žádný humor? Samé střílení a žádné emoce? Chybí postava, které by člověk fandil? Od všeho něco. Jestliže v Humans dostáváte spoustu podnětů k zamýšlení se, tak tady už dostáváte myšlenky naservírované a tvůrci se vám snaží vysvětlovat, co a proč se děje. Westworld je hodně na efekt...tak trochu to vypadá, že někdo zatlačil, aby bylo vše přímočařejší a jednodušší. V této epizodě sledujeme, jakými cestami se asi bude následující řada ubírat. Za pomocí flashbacků poskakujeme na časové ose podobně, jako v první řadě. Sledujeme Bernarda, který se hledá, také tažení Dolores proti hostům, ale i černého kovboje, který přijmul novou výzvu, nebo Maeve na cestě za svou dcerkou.(12.6.2018)

 • Necrotongue
  *****

  První epizoda druhé sezóny mě dokázala okamžitě naladit na tu správnou vlnu, zdárně navázala na akční závěr předchozí řady, navíc ze sebe William zdárně setřásl mrtvé tělo a s empatií sobě vlastní se vrátil do příběhu, což byla jasně nejlepší zpráva, bez tohoto záporáka by byl pro mě Westworld poloviční.(23.9.2018)

 • - V této epizodě zazní klavirní melodie „The Entertainer“ od skladatele Scotta Joplina. (Epistemolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace