Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stubbs se spojí s Bernardem a řekne mu, že záchranný tým pod vedením Karla Stranda tu není proto, aby zachránil lidi, ale jsou tu pro nějakou důležitou věc, která je nějak spojená s Peterem Abernathym. Ihned poté je Karl odvede za Charlotte na místo, kde zemřela Theresa. V komplexu najdou také tajné dveře, za kterými se skrývá děsivé tajemství. Dolores a její skupina se dostala do Westworldu a zabijí všechny lidi, na které narazí. Když konečně Dolores dorazí za otcem (Peter Abernathy) zjistí od Charlotte, proč je celou dobu tak důležitý. Bernard v „Kostře“ našel Forda – jeho myšlenky. Ford Bernardovi řekne, proč byl Westworld vytvořen. Maeve konečně nalézá svou dceru, jenže je najde i Muž v černém, který se schovává před indiány. Maeve z nenávisti pošle na muže v černém ostatní výtvory, které ho mají zabít. (Varan)

(více)

Videa (1)

Z natáčení

Recenze (25)

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scénáristům chybí koule, takže i když dojde ke střetům, které mají končit jasnou smrtí, nakonec nemají odvahu stáhnout některé figury z oběhu. I díky tomu se začínají kupit logické minely. Navíc to celé začíná být díky poskakování ve vzpomínkách a čase docela chaotické. Nicméně ta "repointa", týkající se toho, k čemu vlastně Westworld slouží doopravdy, ta mě potěšila. Takže i přes tu zbabělost, nebo neschopnost pořádně se do toho opřít, dám ošoupané 4 hvězdy. ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Největší paradox tohoto seriálu, hned po tom, proč se tolika lidem líbí i přes svou naprostou nahodilost a fádnost, je fakt, že Westworld vypráví z velké části o tvorbě příběhů a příběhových linií, ale jeho scénáristé nebyli schopni vymyslet už druhou sérii ani jednu silnou příběhovou linku. Divák už viděl vlastně všechno - roboty, vraždění, nahotu, sex, zradu, lásku, věrnost, sny, halucinace, Divoký západ, Indii, Japonsko atd., avšak to vše s minimálním dopadem na jeho city. Je skoro až záhadné, jak se Jonathanu Nolanovi a spol. za tak štědré produkce HBO, podařilo vytvořit takto bezkrevnou, bezbarvou nudu, prokládanou dlouhými zobecňujícími samolibými a samoúčelnými proslovy o lidské podstatě, smyslu bytí a svobodné vůli, které vůbec nikam nevedou a neústí vůbec v nic. A takto činí prostřednictvím mnoha postav, z nichž ani na jedné divákovi nezáleží, možná i proto, že herci, až asi na tři čestné výjimky, jsou jen dokonalé ksichtíky bez jakékoli osobnosti a charismatu. K tomu přidejte naprosté logické lapsy (Maeve umí telepaticky přinutit roboty, aby se vzájemně zavraždili, ale náhle utíká před bandou robotických indiánů, nechá jimi ohrožovat a unést svou milovanou "dceru", zabít nevinného robota a svou schopnost tehdy nepoužije) a dojem, že když scénáristé nějak zázračně dopíší jeden díl, nemají vůbec páru o tom, co se s postavami bude dít ten následující - linky působí nepromyšleně, roztříštěně a děj je v nich naprosto náhodný. "Opravdu se těším" na dalších dvacet sérií, v nichž bude znovu velké množství postav běhat zmateně po parcích, střílet po sobě, měnit každou chvíli své motivace a cíle, přeprogramovávat osobnosti, mít halušky s Fordem a cestovat do různých dějinných období a různých destinací. Páni, těch možností! :O A přitom to bude zas jenom špatně napsaná, generická a odosobněná nuda, které tady většina uživatelů nasolí sto procent, protože je "krutopřísnej nářez" vidět roboty, kterak zabíjejí lidi... ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se konečně opět setkávají staří známí a ten spletenec se.... stále splétá a já jsem moc zvědav jak to tvůrci v závěru rozmotají, byť nějaké náznaky řešení již padají. Epizoda Les Écorchés přináší přinejmenším dvě zajímavé konfrontace. Jedna na úrovni virtuální reality a druhá v samotném parku. Obě měly přesně ty emocionální grády, které jsem chtěl. A kdesi v hloubi duše si začínám myslet, že Ed Harris je druhý Chuck Norris nebo.... robot? Ať to je jakkoli, jeden z nejlepších lichých dílů. Tak snad poslední tři díly nastavenou laťku nejen udrží, ale ukáží v čem byla první série tak božská. 80% ()

SimcaJB 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S touhou na úspěšné další díly hodnotím 7. epizodu jako prozatím tu nejlepší, plnou překvapení, plnou akce a hlavně potvrzením toho, že zabitím hlavního tvůrce Forda výtvorem Dolores, nic neskočilo. Pokračuje to ještě dalším levelem cesty všech výtvorů k Dálavě a dalšího Fordova složitého plánování k zániku celého parku za cenu velkého krveprolití. - 95 % ()

jackalsc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možný SPOILER? Konečně je to zase tady. Dlouho jsem pozorně sledoval intra v očekávání víte čeho. Ani jsem v to nedoufal a nevěřil jsem tomu. A jakou radost jsem prožíval když jsem tam to jméno uviděl, takovou jako kdyby jste najednou zjistili, že váš nejoblíbenější seriál obsahoval ješte jednu stejně dlouhou bonusovou epizodu, kterou jste objevili po několika letech. Nevím jestli je Hopkins jakýsi bůh, ale svým návratem znovu vrátil seriál tam kam patří, do pocitů nejistosti, otázek, složitých myšlenek, alternativních realit či kdo ví ješte. Hudební složka konečne bohatě obsazená. Dolores linka se stává zajímavou z epizody na epizodu a zdá se že všechny nudné linky končí a začíná ta pravá jízda. Jen škoda, že trochu pozdě :( Je čas se přípravit na závěrečný mindfuck. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě zazní úryvek klavírní skladby „Auguries of Innocence“ od Williama Blakea. (Epistemolog)

Reklama

Reklama