The Passenger (S02E10) (epizoda)

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 1 h 31 min

 • Nach
  ****

  Tak jsem na vážkách. Na jedné straně je tu dobrá epizoda se zajímavými dialogy, plná mouder hodných k zamyšlení a přesto slušné zakončení mnoha dějových linek. Alespoň co se mi po posledním díle druhé sezóny zdá. Na straně druhé tu je utápění se ve filozofii na úkor děje, které končí vyvrcholením, které vlastně ve výsledku nás dostává do bodu z něhož jsme vyšli, jen v jiných kulisách. To rozhodně zamrzí a i když charaktery, které zůstaly mají co ještě do děje říct, rozhodně už nejde o takovou událost jako v první sérii. Obávám se, že trvalka ala Hra o trůny se zde konat nebude, protože prostě příběhově nejde o nic tak silného, co by si mohlo fanoušky více a více nabalovat. Spíše zde naopak. 80%(27.6.2018)

 • SimcaJB
  ****

  Poslední díl přinesl mnoho zvratů, mnoho mrtvých, několik odhalení (kdo je výtvor z lidí) a mnoho překvapení, ale to nestačilo, aby to byl i nejlepší díl. Zklamal mne a tak je to prostě průměrný díl druhé série – 80 %(26.6.2018)

 • Tomulka
  ***

  Komentář za všechny díly. No tak to jsem nečekal. Rozuzlení celé série je opravdu nečekané. Bohužel v horším slova smyslu. Nečekal jsem tak jednoduchý a očekávatelný konec když předehra byla tak komplikovaně zamotaná a to nejen v reálném čase ale i za pomocí zmateného skákání v čase. Velmi obtížně se dalo orientovat co je přítomnost co minulost. Nic méně v duchu závěru působí některé předchozí díly úplně zbytečně! Například postava Maeve je skoro vymazána. Její potenciál (obzvláště po proslovu Forda k Maeve) je totálně nevyužit. A její role působí s ohledem na předchozí díly jako výplňové. No já musím říci, že jsem zklamán! Patos v podobě druhé šance pro Dolores je sice nečekaný, ale v kontextu pokračování nezbytný. A co se týče scény po titulcích tak ta je opravdu velmi úsměvná. Z té totiž vyplívá sice spoustu vysvětlení velké odolnosti Williama, ale vznikají další nesrovnalosti. No uvidíme. Každopádně jsem čekal v Dálavě něco famózního něco nečekaného něco, co opravdu může zničit lidstvo. Proč? No protože to do nás tvůrci hustí od začátku jako přelomovou zbraň proti lidem.(19.7.2018)

 • Anderton
  ****

  Nolanovi jeden svet nestačí a pri jeho virtuálnych pokusoch by aj architekt Matrixu potreboval vysvetľujúcu príručku. Čo potom ale chudák "obyčajný" divák. Páči sa mi, že Nolan a Joy sa scenáristicky totálne odviazali, vlastne si v rámci televízie mohli napísať čo chceli a nemuseli sa, ako slávny brat, udržiavať v mantineloch pochopiteľnosti. Čo ale nemusí byť nutne výhoda a prekombinovanosť záverečného dielu je trochu na škodu. Jednoznačne to chce opakované zhliadnutie na konečný verdikt nielen epizódy, ale aj celej série.(28.6.2018)

 • SpaceOdyseus
  ****

  Nejsem si uz moc jisty, jestli porad Jonathan Nolam chce sdelovat divakovi a polemizovat s nim nad celkem tezkymi tematy jak v prvni serii, nebo mu staci jen na nej delat jednu boudu za druhou. Kazdopadne jako finale, ktere se snazi rozmotat a ukoncit spoustu dejovych linek, to bylo fajn. Bylo tu dost wow momentu a twistu, jen fakt nevim, co si z toho mam odnest?(26.6.2018)

 • - V této epizodě zazní skladba „Codex“ od kapely Radiohead. (Epistemolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace