Parce Domine (S03E01) (epizoda)

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2020, 1 h 8 min

 • filmsim
  *****

  Nedovedu si představit, že by se třetí sezóna Westworldu mohla rozjet lépe. Dvouleté čekání, zdá se, zaručilo výživný příběh, který by měl být semknutější i díky snížení počtu epizod z deseti na osm. První díl za hodinovou stopáž dokáže překvapivě rychle rozvinout hlavní zápletku kolem pomstychtivé Dolores, ale i nové charaktery z nichž nejvíce pozornosti přitahuje deprimovaný Caleb s tváří Aarona Paula. Tvůrci navíc zatím nevyložili všechny karty na stůl a tak o záporákovi s tváří Vincenta Cassela se dozvídáme jen z náznaků a ani Muž v černém se zatím nevrátil na scénu. Celostátní karanténa by mohla být dobrá záminka pro všechny neznalce Westworldu, aby tento seriálový rest, co nejdříve napravili. Kompletní první dojmy najdete na webu Fandíme Seriálům.(17.3.2020)

 • ZeroCZ1233
  *****

  Yes, yes, yes, konečně je Westworld zpátky a jeho úvodní hodinka fungovala velice dobře. Z falešné prérie se dostáváme do reálné městské džungle za hranice parku, tedy přesně tam, kam nás trailer směřoval. Epizoda funguje jako stylistický protipól a typická narativní roztříštěnost je zde (zatím) umírněna, což je velmi dobrý tah pro úvod do nové etapy ve víru futuristického světa. Staré postavy se vrací s nově načrtnutými linkami a jasně promítnutými zájmy, nové postavy (Aaron Paul <3) dostávají základně dostačující charakteristické prokreslení a začínají se krásně míchat do osudů našich známých. Řemeslně nemám co vytknout, pouze pochválím pro seriál netradičně pojatou akční scénu s nekonvenčně vystavěnou mizanscénou, již řídí prvky dobře kombinovaného zoomu a přeostřování, plus na seriál atypické hrátky s licencovaným hudebním podkresem. Velká paráda a už se nemůžu dočkat dalších epizod, kdy nás tvůrci začnou znovu tahat za fusekli jak to umí jen oni a jak my máme rádi. 9/10(16.3.2020)

 • Martrix
  ****

  Skvěle to vypadá, režii nelze vytknout ani vteřinu, herci si odvádí svoje a scénář...opět se splétá několik příběhů, aby se ve správný okamžik prolnuly a přestože známe motiv, Nolan si diváka vodí stejně zručně, jako program napsaný pro loutky z Westworldu. Na to, že je to sci-fi seriál, s poměrně profláknutou linkou o vzpouře UI, je to opravdu velká palba a to jsme v první epizodě. Pro milovníky tématu UI, jsou poslední roky velkou seriálovou Nirvánou..Westworld, Humans..teď běží i Devs(27.3.2020)

 • vnimatkrasu
  ***

  Stopáž je tak akorát dlouhá, délka šatů chladnokrevný Evan Rachel Wood tak akorát krátká. Na první hodinu se dívá dobře. Jen bych se moc rád zbavil pocitu, že zdejší svět někdo kreativně vyvíjel jako prostičkou úlitbu hráčům videoher. Questy. Hacking z Watch Dogs. Soundtrack z Vice City. Já to všechno mám vlastně taky rád. Seriózní promakaný áčkový sci-fi se mi ale skrz to věří blbě.(16.3.2020)

 • Remivsremi
  ****

  Přesně takový start nové sezóny jsem si představoval. Drasticky se změnilo prostředí, což bylo potřeba. V tomto bodě si tvůrci otevřeli bránu možností a příležitosti dokořán. Přejde se více do globálního měřítka, ale příběh bude v zásadě komorní. Střetnou se diametrálně odlišné pohledy pár jedinců a veškeré akční halo se strhne s jejich pomocníky a armádou. Mám z toho dobrý pocit. Doufám, že dostaneme Animatrix v hrané formě. Směřuje to k tomu. Osmitýdenní tour začíná. Poslední poznámka na závěr, nové herecké posily se náramně osvědčily.(16.3.2020)

 • - V tomto díle zazní píseň „Dissolved Girl“ od kapely Massive Attack a „Common People“ od kapely Pulp. (Epistemolog)