The Winter Line (S03E02) (epizoda)

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2020, 59 min

Lisa Joy

John Grillo

Ramin Djawadi

Jordan Goldberg

Andrew Seklir

Scénografie:

Howard Cummings, Federico del Cerro (set dekoratér), Julie Ochipinti (set dekoratér)

Tak tu máme opäť totálnu zmenu atmosféry, čo je spôsobené novým prostredím a návratom do Westworldu. Ocitáme sa vo Warworlde, i keď aj to je o niečo komplikovanejšie a my môžeme byť len radi, že sa Nolan rozhodol točiť vituálny svet na iný formát a nemusíme tak stále premýšľať nad tým, kde sa zrovna nachádzame. Každopádne som rád, že relatívne jednoduchá linka pilotu sa rozrastá, len aby to zas nebolo na konci až príliš prekombinované.(4.5.2020)

Tato epizoda se mi líbila více než ta první. Možná je to tím, že jsem konečně něco chápal a mám z toho radost. Obávám se však, že mi moji radost tvůrci brzo překazí jak je znám. Druhé plus je jednoznačně Maeve. Mám ji tisíckrát raději než Dolóres. Nový war park se mi líbil méně než japonský, ale i tento byl super. Je vždycky zábava pozorovat příběhy jednotlivých postav a vědět, že je prožijí další den znova. Na závěr bych chtěl říct, že nová postava/záporák v podání Vincenta Cassela se mi neskutečně líbí a tším se co nám ten všivák všechno ukáže.(24.3.2020)

No do háje...jen tato epizoda dělá z filmů jako je Matrix, nebo Terminátor, večerníček pro prcky. Ti co kňučí, že je to překombinované...kdyby všichni uvažovali jen lineárně, nejspíš by lidstvo pořád házelo kamení na mamuty. Mozek je od toho, aby se používal. Díky bohu za inteligentní filmaře, jakými Nolan a Joy jsou a díky bohu za jejich víru, že má smysl namáhat se s vícevrstvými scénáři.(28.3.2020)

Tak tomuhle říkám mazec. Tak nějak chápu, že se budeme věnovat celou epizodu jiné postavě a NIKOHO z první řady prakticky neřešíme. Navíc “warworld”? Ten mě dostal. Plus posun v servírování odpovědí... pozn. ta třešinka na dortu ve formě “otření se” o Trůny (pojmenované takticky jako park #4) je doslova geniální.(23.5.2020)

Epizoda zabývajicí se postavami, jež minule buď prostor nedostali a pokud ano, tak minimalní, diváka opětovně přivítává za hranice ohraničeného parku/ů s návratem nesmazatelného pocit, že jste konzistentně bullshitováni ze strany autorů a to se nám, fanouškům, velmi líbí. Zároveň je tento prvek zatím znatelně prohlédnutelný, ale věřím, že se po pár epizodách toto klubíčko znovu zamotá a člověk se bude v časových rovinách orientovat s pomocí internetu. The war is near a jsem velmi zvědav, jakým směrem se to ještě vyvine, nýbrž mi to zatím připadá na Westworld velmi prosté. P. S. Krásný easter egg, jenž funguje na více rovinách než jen vizuální, hehe.(23.3.2020)