Westworld - The New World (2020) (série)

Crisis Theory (S03E08)

(epizoda)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2020, 1 h

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"And if your head explodes with dark forebodings too. I'll see you on the dark side of the moon!" ___ Učebnicový příklad takřka bezchybného závěru neméně senzační série, který dlabe na nějaké mindfuck cliffhangery, a namísto toho konečně servíruje počátek zcela nové epochy seriálu a následně ji taktně definuje - tedy (r)evoluční rebelii androidích minorit se vším všudy, neméně identickou jak z ikonického R.U.R. Karla Čapka či Detroit: Become Human.... Westworld si jednoduše opět dokázal inherentně udržet prioritu konzistentní kvality a stále umně etabluje intenzitu onoho zážitku do adrenalinového klimaxu, který pouze dokazuje, že se stále jedná o pomyslný inovativní etalon současné televizní velkoformátové produkce. Případný defekt v podobě deus ex machiny lze odpustit. Jesse Pinkman navíc splnil kýžený ekvivalent persony Mesiáše nadcházející 'apokalypsy' a vnáší do lidských srdcí jiskru naděje. Pink Floydi s Brain Damage v závěru jsou jen sladkou třešničkou na tomto neodolatelném dortíku - no neber to twl! Neskutečně poutavé post-credit pasáže efektivně navnadí na další sérii. Už teď hekticky onanuju nad tešingem ze čtvrtý řady! ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokud máte rozporuplné pocity z nepříliš uspokojivého závěru...možná jste se přestali dívat, jakmile se rozběhly titulky. Pokud se podíváte na dvě potitulkové scény, bude to lepší. Bernard měl v této řadě prazvláštní roli a jeho linie mi připadala zcestná, ale nejspíš se dočkáme vysvětlení v další řadě. Údajně mají tvůrci nápad na šest řad...proč ne, pořád zbyly postavy, které mají co nabídnout . A já jsem rád. Protože i když je úroveň jednotlivých epizod kolísavá, pořád není ani jedna z nich průměrná. Nejsem tedy vysloveně zklamaný, ale trochu mě mrzí, že si tvůrci to nejlepší nenechali na konec. Byť finální pasáž s Dolores, kde vysvětluje svoje pohnutky...jsem rád, že tvůrci nezklouzli ke klasickým šablonám. PS: Zatím může tento seriál sloužit jako prequel pro Terminátoří univerzum a s trochou pomoci, klidně i pro to Blade runerovské...příznivci UI musí plesat. ()

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je třeba si přiznat, že Westworld byla vždycky jenom nabubřelá blbost, do níž HBO nasolilo obrovské prachy na efekty v domnění, že našlo nástupce za končící Hru o trůny. Jenomže základ každého dobrého filmu nebo seriálu je vždycky scénář a s ním se Jonathan Nolan a Lisa Joy nevytáhli. Zbytek bych musela "kopírovat - volžit" z mých komentářů k předchozím sériím, tak jen dodám, že tvůrci vůbec netuší, co se bude dít v dalších dílech, postav jak na orloji a žádná není zajímavá, asi pět dějových linek, které nikam nesměřují, v každé sérii se pozmění žánr seriálu, zkrátka je to nezvládnuté... Pink Floydi, nicméně, vždycky dokážou vše zlepšit, takže za závěrečnou "Brain Damage" přidávám půl hvězdičky. :D ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mladá sebavedomá ŽENA zničí Seracove elitné komando, vo výťahu prichádza hrozba v podobe 3 BIELYCH MUŽOV, na strane sebavedomej ŽENY ktorá zmení svet v ktorom všetko ovládajú peniaze sú spravodlivý AFROAMERIČAN a Hispánec...epizódam s rasistickým a genderovym podtextom vždy hodnotenie znižujem, čo je v tomto prípade možno aj trochu škoda ale je to zbytočné...Človeku je až ľúto scénaristov a ich prázdnych životov, ak seriál reflektuje čo i len tretinu ich názorov na ľudstvo. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dosť možno ide z trojice doterajších finále o to najslabšie, avšak to neznamená, že nás nečakajú zásadné zvraty a samozrejme aj potitulkové scény, ktoré navnadia na to, čo očakávať od štvrtej sezóny. Crisis Theory nie je príliš oku lahodiaca, tie isté interiéry a exteriéry, takže v tomto smere už ničím neprekvapí. Každopádne sa v nej celá sezóna ukazuje v novom svetle a záverečné rozuzlenie prekvapí a dokonca aj svojou odvážnosťou ísť zrazu iným smerom poteší. Na druhú stranu môže dobrú polovicu fanúšikov sklamať. ()