Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

dejww

Zajímavě nastavený koncept, který ve mně vzbuzoval velké očekávání. Z počátku toto očekávání neopadalo. Bylo to však pouze očekávání, že už to přece musí přijít, že přece nemůže být celí děj takhle mělký a blíží se veliké finále, po kterém mi nezbyde nic jiného než zatleskat. NO ne, nic takého nepřijde. V podstatě po první sérii netušíte vůbec nic. Naopak seriál sám vytváří řadu paradoxů, jak to už u smiček bývá… Čímž si opravdu mé sympatie nezíská. Když série skončila tak mé myšlenky byly: „A co jako, to je všechno? HBO vážně udělalo takto výpravný nákladný počin a vznikne toto?“ Takže poté co jsem si uvědomil, že jsem seriál dokoukal jen kvůli precizní výpravě a očekávání skvělého rozuzlení, které NEPŘIŠLO! Musím zkonstatovat, že odcházím značně zklamán. ()

Wysch

Podrobnější komentáře u jednotlivých epizod. Zlinkuju časem. Jasná pětihvězdičková záležitost - nejlépe napsaný seriál ever. Tečka. [1] "I was blown away by the potential." [2] "Do androids dream of electric sheep?" [3] "Law of parsimony. It is futile to do with more things that which can be done with fewer." [4] "In here we were gods." ()

ArsenalEagle

Geniální sci-fi seriál zabalený do westernového hávu. První polovina je rozjezdová, sám jsem netušil co vlastně čekat a co mě vlastně čeká, protože zpracování divokého západu se mi vážně líbilo. Ale nějakou dobu jsem měl pocit, že tam něco chybí, samotné ukecané uvědomování sebe sama, neustálé smyčky byly prozatím nemastné, neslané a po několikanásobném opakování i lehounce otravné. Pak ale přišel první velký zvrat a kolotoč se rozjel. A rozjel se parádně. Seriálem nás provedlo hned několik hlavních a vedlejších postav, několik brilantních herců a hlavně, hlavně Nolan. ()

Ellmariachi

HBO na nás v touze najít další zlatou žílu plive jeden seriál za druhým. GoT se pomalu ale jistě poohlíží po cílové pásce a kabelovka, která měla určité problémy co bude právě po Západozemí našla co hledala. A našli to i diváci. Další s děl kdy zlo není čistým zlem a dobro je pomíjivé. Vytvořený svět je opět naprosto "uvěřitelný" a chvílemi zjišťujete, že nemáte páru kde se zrovna v časových a prostorových osách nacházíte. A jak je u kvalitních seriálů zvykem zjistíte, že blázni a nepozorní diváci nejste a vše se rozlouskne v posledním díle.Pointa je fajn a není přepálená ani v rámci žánru. Herci jsou podle mě výteční. Já dávám 75 procent, ale nutno podotknout že, pokud někdo tento koment čte nejsem fanouškem ani westernu ani Sci-Fi, takže pokud jste fanouškem jednoho nebo druhého přičtěte si 5 až 10 procent. ()

JJ.Gibson

Za mě rozhodně plný počet hvězd! Nevšední, originálně napsaný, herecké výkony skvělé. Tohle mě prostě bavilo! Ikdyž občas to vypadalo, že ,,klasická myšlenka-roboti si začínají uvědomovat sami sebe" uvrhne seriál do klišé, ale nestalo se tak. Každý další díl Vám poodhalí něco více z pozadí příběhu a vy se jen nestačíte divit, co si pro Vás scénáristé připravili. Několik zásadních zvratů, vždy příjemně nakoplo seriál úplně jiným směrem! Za mě velká spokojenost!!! HBO za tohle si zasloužíte jedničku! ()

GodComplex

Chvili to trva, ale nakonec se rozjede pomerne solidni a dobre napsana i zahrana androidi party. Jednoznacne nejvetsim prekvapkem pro me ale byly vsechny ty skryte melodie na rozladene piano v salonu i jinde. Nebudu spoilerovat, ale uz kvuli tomu se to vyplati videt. 8/10 ()

Alementina

Behem 24 hodin 7 dilu a pocityjsou cim dal rozporuplnejsi a negativnejsi, Neuveritelne prekombinovany... Nechapu, jak se jim muze darit udrzet dejovy linky, Kdyz jeden den zabijoutolik osob, tak jetam druhyden nemuzou zase nasadit, by museli v nocivsem zresetovat pamet, aby jim nebylo divny, ze uz tam jsou zase a zivy... A takhleje to tam se vsim. Holt moc premyslim. ()

Vojcl

Po všech těch pochvalných ohlasech, co jsem na tenhle seriál slyšel musím konstatovat, veliké zklamání. Tohle, že má být nová vlajková loď HBO? Westworld není úplně špatné dílo, zejména velkolepá výprava, působivý hudební doprovod a prvotřídní výkony áčkových herců Anthohny Hopkinse, Eda Harrise či Evan Rachel Wood zvedají hodnocení hodně nahoru. Líbí se mi i ono hlavní poselství příběhu, zda by se se strojem, který cítí bolest a normální lidské emoce mělo nakládat jako s věcí. Nicméně jinak mě to prostě neuchvátilo. Strašně dlouho čekáme než se děj posune někam kupředu (zásadnější zvraty přicházejí až ve druhé polovině první série). Neustále se opakující situace vyloženě nudí. Co pokládám za ještě větší zápor je skutečnost, že v celém seriálu není ani jediná postava se kterou by se šlo nějakým způsobem ztotožnit či jí držet palce. U výtvorů je problém, že nevíme na kolik si uvědomují samy sebe. A tím, že je coby roboty lze kdykoli oživit/opravit, nemusíte mít o ně vůbec strach. Lidské figury jsou naopak všechny krajně nesympatické a jejich případná smrt vás proto také nerozhodí. Přemíra násilných a erotických scén mi tu navíc přišla značně prvoplánová (na rozdíl třeba od Hry o trůny, kde takové věci k drsnému prostředí středověku prostě patří). I z logického hlediska, nemyslím si, že by takový park vážně mohl někdy existovat, zda by bylo možné něco takového provozovat legálně a kdo by do něj za ty obrovské peníze chodil (když vezmeme v potaz, že to vlastně není nic jiného než trochu atraktivnější bordel). Další řadu už nejspíš nedám. ()

Tirion

Nápad zajímavý, ale fakt, fakt mě to moc nebaví. Nedokázal jsem se prokousat na konec třetího dílu. Tak kvalitní obsazení přece musí na obrazovce něco zanechat. Ploché postavy, které chcete, aby zhebly a na kterých vám nezáleží, nejsou lákadlem... ()

slunicko2

Seriály v produkci HBO nezklamou. 1) V prvním plánu nepřináší seriál nic nového. Příběhů o emancipaci umělé inteligence, která si uvědomí sama sebe a začne se vymezovat vůči svým tvůrcům (zpravidla lidem), jsou plné filmové i knižní sklady._____ 2) Zajímavější je druhý plán. Co vlastně odlišuje lidi od umělé inteligence? Schopnost sebeuvědomění? Emoce? Transcendence? Taky vám šel mráz po zádech, když jste sledovali, jak technici zacházeli s roboty a s jejich těly? Dokud je robot jen nějaká krabice, můžeme do něj mlátit a zacházet s ním, jak se nám zlíbí. Jakmile mu dáme lidský tvar, najednou nám jakési archetypální nastavení naší mysli nedovoluje narušit posvátnost a nedotknutelnost lidské tělesné formy. Cease all motor functions._____ 3) Nejzajímavější je třetí plán, který před nás staví otázku, co že vlastně vede lidi k návštěvám parku. Opravdu tolik lidí touží po tom, ubližovat druhým a páchat pěkné starosvětské zlo?_____ 4) Návštěva parku není jen pro horních deset tisíc. Může si ji dovolit leckdo. Nedejte se mýlit tarify začínajícími na 40 000 dolarech na den. Promítneme-li si vývoj americké měny za posledních sto let do budoucnosti (děj se podle tvůrců odehrává někdy v 21. století, pravděpodobně na jeho konci), zjistíme, že lze očekávat, že dolar bude mít hodnotu dnešních 1 - 5 centů. Návštěva parku by mohla stát v dnešní měně něco od 400 - 2 000 dolarů denně, a to si dnes může dovolit už leckdo._____ 5) Zajímavý je i zvolený název pro park - Westworld. Většinu diváků či čtenářů automaticky napadne, že jde o svět Divokého západu (Wild West). Název se dá chápat ovšem i jako zkrácenina slov the western world, tedy svět západní civilizace. A skutečně, chování návštěvníků odpovídá agresivní invazi západního světa vůči jiným kulturám._____ 6) Syžet seriálu považuji za nedůležitý, podstatná je fabule. Proto mi ani příliš nevadí překombinované, zamotané a spletité rádoby hloubavé intelektuální pseudoduchovní dobrodružství, které nám autoři servírují v dnes moderním akčním stylu seriálů HBO. Možná je film chvílemi zpomalený a trochu nudný, ale chytil mě za srdce._____ 7) Zasmál jsem se u parafráze socialistické revoluce: I understand now. This world doesn’t belong to them; it belongs to us._____ 8) V českém dabingu mě zaujal zajímavý překlad slova host - výtvor._____ 9) Pár zajímavých herců: 43letý James Mardsen se stále štíhlými boky (kovboj Teddy Flood), 79letý Anthony Hopkins (tvůrce parku doktor Robert Ford), 41letý Jimmi Simpson (návštěvník parku William - ten mírnější), 35letý Ben Barnes (návštěvník parku Logan - ten vášnivější), 37letý Leonardo Nam (ten vstřícnější z dvojice techniků Felix Lutz)._____ 10) Překvapil mě divácký ohlas na IMDb - seriál zde má po deseti týdnech od uvedení již 6 190 diskusních vláken. Uvidíme, jak dopadne druhá (z plánovaných pěti) řada, která má být uvedena v roce 2018._____ 11) 11.7.2018 - Druhá řada je horší. Schizofrenické pseudofilosofické blábolení převážilo někdy od půlky řady vše ostatní._____ 12) Nezapomeňte na dovětek, který následuje po titulcích po skončení 10. dílu 2. řady. () (méně) (více)

Kaluž

„Ač mě tvé emoce naplňují neskonalou pýchou, ještě úžasnější je, že vládnu mocí je vypnout.“ Už je to nějaký ten pátek, co se Toník Hopkins naposledy vyžíval v tak úžasné roli chladnokrevného psychopata. Díky vražednému šarmu jeho doktora Forda je ten Westworld obzvlášť parádní podívaná. Rozhodně událost podzimní televizní sezóny. ()

Helo

Geniálně vymyšlený a ač to má trošku pomalejší rozjezd a chvílemi si budete říkat, že to nedává smysl, tak až vás to několikrát vymindfuckuje, tak pochopíte. Jen by mě zajímalo, jak v druhý sérii navážou, páč po tom závěru se asi bude muset radikálně změnit koncept. Anebo nás Nolan vymindfuckuje znova. Nedivil bych se. PS: Možno zde nalézt jistý paralely ke skutečnýmu světu a tedy tomu nechybí ani dneska tak vyhledávanej přesah. ()

Remedy

Vzpoura strojů podle Nolana juniora v produkci HBO. Výchozí pozice tedy více než slibná a obsazení hereckých matadorů Anthonyho Hopkinse a Eda Harrise rozhodně nebylo špatnou volbou. Dokud sledujete první sérii, tak všechno šlape tak, jak má (někdy jsem měl paradoxně pocit, že to je vypiplané až moc, ale to už je asi jen můj subjektivní problém). Celková sevřenost prostředí a skutečnost, že se v podstatě po celou dobu první série vše odehrává v jasně vymezených „fyzických“ mantinelech, mi svým podáním místy připadala až dechberoucí. On je vlastně i ten celkový vývoj příběhu hodně dobrý, resp. finále první série je skvěle vypointované a dává perfektní smysl. O druhé sérii už bohužel totéž říct nelze, protože se na scénu vkrádá překombinovanost a ambice, které nejsou tvůrci schopni naplnit. Měl jsem velký problém druhou sérii dokoukat, a i když to až na naprosté výjimky nedělám, po druhé sérii jsem celý Westworld vzdal. Soudě dle reakcí na 3. sérii jsem nejspíš dobře udělal. Celou první sérii nicméně považuji za to nejlepší, co na seriálovém poli v poslední době vzniklo. 1. série: 90%, 2. série: 50% ()

Colby Sawyer

Westworld je skvělý seriál, který staví na tom, že klade spoustu otázek a odpovídá na ně dalšími otázkami. Jonathan Nolan to vymyslel hezky. A hlavně HBO to pojistilo svojí pověstnou kvalitou. Ramin Djawadi opět skládá smyslům lahodící tóny, které podkreslují krásně atmosféru světa, kde se stírají rozdíly mezi lidmi a androidy. Jsou to právě dva různé pohledy na život a fungování parku, které dělají seriál, tak atraktivním. O hercích se není ani snad třeba zmiňovat všichni jsou skvělí, ale herecké legendy Hopkins a Harris to jistí. Seriál klade mnoho otázek a na většinu z nich odpoví ve velmi emotivním finále, které krásně navnadí na druhou sérii. 100% ()

lucifrid

Nemůžu říct, že bych seděla s otevřenou pusou a padala mi čelist, to ne. WTF momenty to pro mě nemělo, všechno na sebe navazovalo, všechno do sebe zapadalo. I přesto dávám 5/5, protože to byla parádní skládačka a jeden velký seriálový koncert. ()

dee-key

Westworld je prostě ukázkou výborného storytellingu. Celou sérii ... ale to už vlastně napsal Morzael. Nezbývá, než souhlasit a palcovat. Sám nevím, jestli chci, aby seriál pokračoval, protože známe tvůrce úspěšných seriálů, udělají z toho nakonec plytkou, natahovanou ... kecám, chci aby to pokračovalo. ()

Mikarda

Vzácný případ, kdy mne soundtrack zaujal více než samotný seriál. Příběh samozřejmě zajímavý, ale musela bych to vidět vícekrát, abych ho plně pobrala. Konec první série předvídatelný, čekání na další sérii nekonečné. ()

higuain

S1: 75%. Nolan to má promyšlený (je to asi v rodině). Během celý série se odehrává několik zdánlivě nesouvisejících dějových linií, který v posledních epizodách a především ve finále odhalují svojí propojenost. Slabinou Westworldu je, že ty ústřední zápletky gradující závěrečným dílem by nejspíš vystačily na jeden celovečerní film, a tak na prostoru deseti a půl hodin vidíme spoustu nadbytečný omáčky, což seriálu značně ubírá na zábavnosti. Nesdílím sice nadšení, ale sdílím relativní spokojenost a do další sezóny očekávám více děje a méně okecávání. _____ S2: 65%. Po druhý sérii už nemám pocit, že by to mladší z bratrů Nolanů měl tak promyšlený, jak se to snaží divákům prezentovat. Naopak už je to docela chaos. Chaos v tom kdo, kde, kdy, co, proč a jak. Westworld chce být jakousi mozaikou, kterou si divák musí dát dohromady sám a musí u toho zapojit mozek, ale s tou mozaikovitostí to prostě přehání. Navíc mám pocit, že kdyby se děj uspořádal chronologicky, tak to beztak smysl dávat nebude. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023