Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (31)

Labyrint (2016) (S01)

Westworld v prvej sérii nielenže spojil viacero žánrov ale ukázal že dokáže s výnimkou jednej epizódy prekvapiť viacerými dejovými zvratmi a famóznym záverom sa zaradil medzi najlepšie seriály súčasnosti. Plus Anthony Hopkins ako Robert Ford bol sám opäť neprekonateľný. ()

První výtvor (2016) (S01E01)

Seriál si získal moju pozornosť hneď od úvodu aj vďaka prostrediu a k prestrelke v mestečku niet čo dodať v spojení s hudobným doprovodom ma očarila minimálne ako legendárny Nezmieriteľní či Vtedy na Západe. A prítomnosť Anthonyho Hopkinsa bola čerešničkou na torte. Úvod je príjemným prekvapením. ()

Pod slupkou (2016) (S01E02)

Práve to že človek nevie čo môže od seriálu očakávať (zámerne som si o ňom príliš informácii nehľadal ani čo sa týka deja ani obsadenia) pomerne orginálnym nápadom a skvelým prostredím si ma Westworld celkom ľahko omotal okolo prsta a naozaj som zvedavý, ako sa to bude celé vyvíjať. ()

Zběh (2016) (S01E03)

Seriál v prvých troch epizódach nasadil latku poriadne vysoko a svojim spracovaním neprestáva prekvapovať. Prostredie Westworldu si ma podmanilo prekvapivo rýchlo. ()

Disonanční teorie (2016) (S01E04)

Plný počet aj vďaka výberu skladby pri príchode Hectora do Sweetwateru. Zatiaľ spokojnosť. ()

Contrapasso (2016) (S01E05)

Mestečko Pariah je symbolom neviazanosti a mestom hriechu. Myslím že zatiaľ seriál prekonal moje očakávania a prerod Dolores je zatiaľ najzaujímavejšou časťou spolu so zápletkou okolo Alfreda. ()

Sabotér (2016) (S01E06)

Meave si ide svoje a hľadanie Wyatta tiež graduje. Je to nekonvenčný seriál a náročného diváka osloví určite, ostatným ostávajú telenovely... ()

Optický klam (2016) (S01E07)

Záver v podaní Forda, Bernarda a Terezy zaradil túto epizódu ako jednoznačne najlepšiu a určite sa bude načo tešiť a zrejme nás čaká ešte nejedno prekvapenie. Rovnako putovanie Dolores a príbeh Meave začínajú byť čoraz zaujímavejšie. ()

Zapomenout (2016) (S01E08)

Meave si ide svoje a teším sa na ich prípadné stretnutie, Dolores sa tiež vyvíja zaujímavo a Ford ťahá za nitky nevídaným spôsobom. Seriál naďalej neprestáva udivovať, napriek tomu si tentokrát zobral asi svoju najslabšiu chvíľku. ()

Dobře temperovaný klavír (2016) (S01E09)

Rozhovor Roberta Forda v podaní Anthonyho Hopkinsa s Bernardom sa priblížil k tým, ktoré viedol Hannibal Lecter s Clarice Starlingovou v Mlčaní jahniat. Už hádam iba 12 rozhnevaných mužov prekonali záverečných 7 minút tejto epizódy. ()

Bikamerální mysl (2016) (S01E10)

Tak takýto záver prvej série musel všetkých skeptikov vytočiť. Excelentný finiš, lepšie to vymyslené hádam ani byť nemohlo. ()

Dveře (2018) (S02)

Druhá séria síce poskytla pohľad do iných svetov ale celkovo už bol príbeh zbytočne prekombinovaný hlavne v samotnom závere a tak najlepšou epizódou bola asi sonda do mysle náčelníka "Stínu", teda 8 epizóda. Uvidíme s čím prídu tvorcovia v 3.sérii. ()

Noci vstříc (2018) (S02E01)

Bernard sa prebudí na pláži, kde sa práve zásahová jednotka pokúša získať kontrolu nad parkom Westworld. Od udalosti počas Fordovho predstavenia nového príbehu ubehlo už 11 dní a park sa zmenil na nepoznanie. Zdá sa že Meave sa bude musieť do parku vrátiť... ()

Shledání (2018) (S02E02)

Dolores ukáže Teddymu jeho podstatu vďaka návšteve centrály Westworldu a následne sa pokúsi presvedčiť Konfederárorov aby sa pridali na jej stranu a pomohli jej nájsť zbraň, ktorá by jej pomohla poraziť ľudí.William zachráni Lawrencea a vydá sa na cestu do Pariah v snahe spojiť sa s El Lazom. No, nová Dolores mne osobne príliš nesedí a podstatne viac Evan Rachel Woodovej išla úloha ustráchanej dievčiny ako obávaného pištoľníka. El Lazova reakcie v Pariah epizódu zachránila, ale inak dej trochu tápal v neistote akým smerom sa vybrať. ()

Virtu e Fortuna (2018) (S02E03)

Bernard analyzuje stav Petra Abernathyho na základni, kde Dolores spojí svoje sily s majorom Craddockom a kde sa pripiavia na útok zásahovej jednotky správy parku. Meave, Hector, Lee a ich skupinka sa stretne s obyvateľmi inej časti parky. Už úvod epizódy naznačil že sa dej bude odohrávať aj v iných častiach parku. Stret modernej armády s tou z divokého Západu mohol byť spracovaný trochu detailnejšie ale s epizódou aj vďaka záverečnému prísľubu ďalšej napínavej časti spokojnosť. ()

Hádanka sfingy (2018) (S02E04)

Človeka asi najviac poteší, ak svoju predplatenú televíziu čas od času využije nato, aby využil videopožičovňu a pozrel si seriál, ktorého 4 časť nájde iba v anglickom jazyku, bez titulkov. Ako anglicky sa dorozumiem s menšími problémami asi všade, ale aby som si tak nadupaný diel s toľkými dôležitými dialógmi trúfol pozrieť iba v pôvodnom znení...Škoda dejovej línie bez Meave, pretože už som sa aj tešil na náznaky toho, že uvidíme aj iné svety. Niežeby dej vo Sweetwater a okolí stagnoval, to vôbec, ale takto diváka navnadiť a potom ho zase nechať čakať...aj preto to nie je za plný počet. ()

Akane No Mai (2018) (S02E05)

Meave sa ocitne v parku v čase japonských samurajov a Dolores chce Teddyho pripraviť na život v novom svete. Tanečná scéna príliš priehľadná a osud Šogúna tak vôbec neprekvapil. Prostredie pekné,škoda že japonský park neponúkol predsa len o niečo zaujímavejší dej... ()

Fázový prostor (2018) (S02E06)

Najmä vďaka súboju japonských samurajov,stretnutiu Meave s dcérkou,Willovým rozhovorom s dcérou a stretnutiu Bernarda v samotnom závere za plný počet. ()

Les Écorchés (2018) (S02E07)

Kedže sa prevažná časť epizódy odohrávala v stiesnenom prostredí centrály Westworldu príliš ma táto epizóda neoslovila napriek dôležitým momentom pri stretnutí Meave s Williamom. ()

Kiksuya (2018) (S02E08)

Vďaka prerozprávaniu príbehu z pohľadu náčelnika "Stínu" sme sa dočkali jednej z najlepších častí, určite tej najlepšej v druhej sérii. Nad Wiliamom sa mračná zatiahli rovnako tak ako dnes nad dvomi filmovými znalcami a fanúšikmi počas dnešnej grilovačky, ale aj to prerušenie bolo na niečo dobré.Konečne sa dá dobre dýchať. Zapracovanie pôvodných obyvateľov bolo sporadické a trz na povrch vyplávali fakty o pôvode symbolu. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023