Reklama

Reklama

The Adderall Diaries

  • Slovensko Podvod (více)
Trailer

Obsahy(1)

Drogovo závislý spisovateľ Stephen Elliott (James Franco) je neustále pod tlakom záväzkov plynúcich z posledných úspechov a strachu z umeleckého zlyhania, ak sklame očakávania čitateľov a kritiky v ďalšej tvorbe. Na prekonanie tvorivého bloku, ktorý mu zväzuje myseľ, experimentuje s Adderolom, liekom na zvýšenie mentálnej bdelosti a aktivity. Jeho pozornosť čoraz väčšmi priťahuje súdny proces s programátorom Hansom Reiserom (Christian Slater), ktorého obvinili z vraždy bývalej manželky. Elliott sa rozhodne napísať knihu o skutočnom prípade ženy, ktorá bez stopy zmizla, a jej bývalom manželovi, ktorého obvinili z jej vraždy. A tiež o priateľovi obvineného, Seanovi Sturgeonovi, s ktorým sa osobne pozná z nebezpečnej komunity alternatívnych sexuálnych praktík, a ktorý sa nepriamo priznal k niekoľkým vraždám. Ale nie k vražde Reiserovej ženy... Medzitým sa Elliot  zblíži s reportérkou Lanou a stretne s dávno odcudzeným otcom Neilom, príčinou svojich psychických problémov. Akú podobu bude mať príbeh, prerozprávaný myseľou depresívneho, samoľúbeho a drogovo závislého spisovateľa posadnutého svojimi neistotami a traumami z detstva? (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

TheFilmThief 

všechny recenze uživatele

V každém filmu, ve kterém se Timmy Chalamet hraje se objeví drogy a většinou je to on, co je bere... Talentovaný spisovatel píšící o svém traumatickém dětstvím a potýká se se závislostí (i když fetovat ho moc nevidíne). Do toho se objevuje jeho otec, který ho týral a zničí mu dobrou pověst.Také chce napsat knihu o komplikovaném případu otce co zabil vlastní manželku kvůli svým dětem, a případ mu slouží jako jakési zrcadlo do své minulosti. Do toho si začne románek s krásnou novinářkou, co o případu také píše a která má také vlastní traumata. Film mi přišel jako jeden z těch dobrých, které by klidně mohly skončit u Oscara nebo nějaké významné ceny, protože tohle téma je geniální. Dneska má většina populace s rodiči komplikovaný vztah a tak sledovat, jak se spolu otec a syn po všech těch neskutečných hrůzách usmiřují (v rámci možností) je nejen velmi dojemné, ale i inspirující. Nedokážu říct co na filmu bylo "to špatný", spíš bych řekla, že to celý potřebuje značnou korekci. Protože ne všechno, co ve filmu bylo tam muselo nutně být. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Řídký dějový guláš bez pořádné husté zásmažky. James Franco se neúspěšně pokusil o personifikaci skutečně existujícího spisovatele, který byl a je závislý na prášcích a fetu, prošel si krušnou pubertou, libuje si v ujetých sexuálních praktikách, od fotříka snášel ponižování, až o tom napsal autobiografii, která je v podezření, že je založena na fabulacích, které musí vyvrátit. K tomu má psát o uvězněném muži podezřelém z vraždy své manželky a souložit s Amber Heard. U té Amber bych se rád zastavil, neb film by získal na věhlasu jedině snad tím, kdyby vyšel bulvární článek o tom, jak se Johnny Depp rozlítil po zhlédnutí filmu, když viděl svoji bejvalku v podřadném filmu souložit s podřadným hercem, ačkoliv čekal, že přijde odprošení z její strany. Dozvěděl bych se, že zmlácení její osoby železnou tyčí vedlo ke stažení všech jeho filmových premiér a kdesi cosi. Takhle jde z filmu jen zanedbatelný kontroverzní odér, přičemž by neškodilo tu dějovou rozklíženost alespoň trochu stmelit, nezajímavě podanou dějovou linku s obviněným Christianem Slaterem rovnou vyhodit a Amber donutit ukázat její intimní partie. Pokud ve filmu něco funguje, je to Ed Harris a jeho znepokojivý a nevyzpytatelný otec. Režisérka Pamela Romanowsky je ještě mladá a má šanci určitě v budoucnu natočit něco vyzrálého a skutečně (žensky) osobitého. Musí ale nejprve zredukovat a pospojovat žánry tak, aby si vzájemně nepřekážely. Na jeden film bylo tentokrát až přespříliš tematických manévrů, přičemž to nevytvořilo (k)ladný celek. 5/10 ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Mladý spisovatel se snaží vyrovnat s vlastní minulostí i vztahem ke svému otci a jako berlička mu slouží sledovaný soudní proces s mužem (Slater), jenž je obviněn z vraždy své manželky. Sice chápu, jaký měla režisérka záměr se soudní linií, ale ta zůstala příliš nevýrazná na to, aby splnila svůj účel. Naopak ten vztah otec-syn působil v podání Franca a Harrise celkem v pohodě, ale k tomu vývoji či obratu chybělo právě to, co bylo odfláklé v Slaterově lince. Ale i když to bylo celý takový divný, tak se mi to, kupodivu, docela líbilo. 65% P.S. Škrtněte proboha to akční ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek, který se docela příjemně tváří jako zajímavý thriller a rodinné drama zároveň. Myslíte si, že důraz bude kladen na soud, který probíhá v pozadí, ale za nějakou dobu si uvědomíte, že je všechno vlastně trochu jinak a veškerý potenciál, který byl na začátku prezentován, se ztrácí, a vy si jen můžete užívat ty dobré herce. ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama