Křupaví mazlíčci

Chrumkáči

Animal Crackers

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Španělsko, 2017, 105 min

"Animal Crackers" ma nakoniec ozaj celkom príjemne prekvapili. Pravdou je, že som videl len postery a nevedel som, čo si mám myslieť. Vyzeralo to na ďalšiu animovanú komédiu so zvieratami. No teraz čo som si ten film pozrel a reálne videl o čom to bolo, myslím si, že som ostal vskutku spokojný. Príbeh má svoje klišé a rozhodne by sa tam dali nejaké veci upraviť. Miestami humor nebol silnou stránkou filmu, no čo ho podľa mňa silne pretláča je hlavná myšlienka rodiny, veľmi dobré animácie a akcia, ktorá na konci absolútne graduje a neustále ma to bavilo. Okrem toho mám pocit, že všetci herci boli do svojich rolí zvolení skvele. Ian McKellen ako hlavný zloduch je super, Danny DeVito ako malý tučný klaun je skvelá voľba, Emily Blunt ako milá manželka funguje super, John Krasinski ako hlavný hrdina je skvelý, Sylvester Stallone ako Bulletman, Patrick Warburton ako kolega, ktorý má väčšie ego a narcizmu než rozumu... všetci tu boli zvolení skvele a veľmi dobre vedia svoje role pretlačiť. Ako celok to mohlo byť vtipnejšie, a možno sme mohli niektoré časti (najmä z práce vo farbrike) vypustiť, no celkovo ma film potešil, užil som si ho a rozhodne si myslím, že stojí za pozornosť. Rozhodne nie je super, no na malé ranné sobotné uvoľnenie to stačí. Hodnotenie: B(8.12.2018)

• - Nejdříve byla do role Zoe zvažována Kaley Cuoco, ta ale z časových důvodů roli odmítla. Nakonec ji nahradila Emily Blunt. (filmsim)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. června 2017 na Mezinárodním festivalu animovaného filmu v Annecy ve Francii. (BMW12)