Jednoletá zahrada

(amatérský film)
Experimentální
Česko, 2014

bratr.Milan

Zajímavý experiment. Oceňuji, že si tvůrce hraje s časem a využívá možnosti filmového média, vždy mě potěší, když se do tohoto těžkého úkolu někdo pustí. Není takových mnoho, ale jsem rád, že každý z nich to uchopuje jiným způsobem a v jiném žánru. Tady mě jen trochu vadil střih. ()

Allica

Škoda je, že si autor nedal větší práci s kamerou a nehledal lepší úhly pro snímání. Délka pro mě byla až moc přepálená. Film postupem času už neměl moc co nabídnout. Každý následující záběr by měl správně diváka překvapit a nějak zaujmout. Tady se nám po čase začínají záběry opakovat nebo jsou si hodně podobné a diváka tím začnete až tyranizovat :D A ta vracečka na konci, ta tam být možná ani nemusela nebo mohla být určitě kratší. Zpravidla platí, že někdy méně znamená více - u filmu to platí dvojnásob. Někdy to totiž vypadá, že jste si i nějaký záběr oblíbil na tolik, že jste měl nutkání ho tam dát víckrát, ale tím se to ničí, a některé střihy s podobným obrazem nepůsobí moc dobře, když vám tam viditelně bude skákat horizont. Potom moc nevím, proč to uvádíte jako experiment. Co je na tom za experiment? - Já to vidím jako obyčejný časosběr, nebo spíš nějakou pocitovku. Ale oceňuji ten čas a trpělivost, který jste tomu věnoval - to mnohým i profesionálním tvůrcům chybí. ()