10 000 dnů

Mrazivé peklo

10,000 Days

Sci-Fi

USA, 2014, 88 min

Docela mě překvapilo, jak mě tohle bavilo. Ano, je vidět, že to bylo všechno hodně interiérové a sem tam s digitálním pozadím, ale ono to vypadá dobře. Na to, jak je to nejspíš levné, to vypadá dobře. Navíc je tu nějaký příběh, je zde vidět snaha. Snad je to dáno tím, že film vychází ze stejnojmenného seriálu. Jako béčko si to na ten průměr sáhne v pohodě.(24.11.2014)

• Sabrewulf

Jeden z těch filmů, které nedokoukáte a přepnete, ne proto, jak je špatný, ale proto, že se za tvůrce, herce a sebe (že na to koukáte) neskutečně STYDÍTE. Opravdu silná káva, zvlášť ve scénách, které se snaží parazitovat na Snyderově 300. Jde z toho silně cítit, jak si tvůrci myslí, že je to kdovíjak cool, ale působí to úplně stejně, jako by na cosplay soutěž přišel nějaký vychrtlina v zeleném neoprénu za Hulka a dělal při tom tvrďácké pózy a myslel to zcela vážně.(6.12.2015)

• ostravak30

Osobně mám sci-fi filmy velmi rád. Je to hlavně z toho důvodu, že tvůrci mohou vymyslet vlastně absolutně cokoli. Nikdo do budoucnosti nevidí a tak nikdy nevíme, zda se něco z nabízených příběhů o budoucnosti splní či nikoli. A každý pohled do budoucnosti očima, většinou amerických scénáristů a producentů, je docela zajímavý. Zamrzlá planeta navíc není tak nereálná. Současní vědci se sice spíše přiklánějí k postupnému oteplování planety, ale v případě nějaké větší katastrofy se to klidně stát může. Jenže námět jako takový, zamrzlá planeta, není moc originální. Jako by tvůrci neuměli vymyslet opačný scénář, kdy se planeta ocitá ve velkém horku. Den poté také popisoval zamrzlou planetu. Film samotný mě bohužel vůbec nezaujal. Už samotný příběh je velmi nudný. Tři čtvrtě filmu se vlastně nic neděje. Pak konečně dochází k bojům mezi dvěma klany a když už to začíná být napínavé a zajímavé, tak film otevřeně končí a konec příběhu, tedy jeho samotnou podstatu, se vlastně nedozvíme. Scénář je dost těžkopádný a herecké výkony nic moc. Ostatně, že by se film hereckými hvězdami jen hemžil se říct nedá. Jediní známí herci jsou Kim Myers, která nemá ve snímku moc velký prostor, John Schneider, který podle mého podává svůj standart, jenže on je herec spíše béčkových filmů, a nakonec Peter Wingfield, jež je herec kvalitní, o čemž svědčí i jeho herecká sbírka filmů, ale zde prostě nemá možnost ukázat nějaké velké herectví. A když se k tomu všemu přidá dost nekvalitní zobrazení zamrzlé krajiny, které spíš připomíná krajinu z nějaké méně kvalitnější počítačové hry, vychází mi z toho takový docela nezajímavý snímek. S nabízeným tématem se tvůrci klidně mohli popasovat lépe, ale bohužel tvůrci tak nějak vycházejí z nabízeného tématu. Jenže ten sám o sobě film nezachrání. Je to prostě film, který neurazí, ale ani nenadchne. Klasický nízkorozpočtový béčkový film s velmi slabým příběhem.(19.9.2015)

• Pitryx

Divadelní hra s digi pozadím a digi triky, které jsou navíc udělány velmi, ale opravdu velmi fušerky. Děj je kravský až běda a vlastně se celý film jen kafrá a kecá a mluví a nic jiného. Jak píši, divadelní hra. Jeden náznak akce se filmem mihne, ale pak to jede zase stejně, ve starých kolejích. Snímek nedoporučuji, jde o hluboce podprůměrnou volovinu.(7.11.2015)

• Trenad

Tento film sem si pustil, když sem měl doznívající kocovinu a prvních deset minut sem si myslel, že mě to nebaví prostě proto, že mě není dobře. Když se mě později udělalo trochu líp a film na mě pořád působil tak, že je úplně naprd, uvědomil sem si, že chyba není v mém momentálním duševním rozpoložení. Ne vážně, tady bylo všechno špatně...kostýmy, dialogy, triky, herecké výkony, scénář. Všechno bylo takové kýčovité, nedotažené, přitažené za vlasy, nesourodé, nepřirozené, bez nějakého náboje či šmrncu. Příběh neměl žádný sledovatelný děv, vývoj. V polovině sem na chvíli usnul a měl sem pocit, že sem za těch dvacet minut limbu o nic z děje nepřišel.(11.1.2016)