Ani Lorak - Malvy

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Ukrajina, 2014, 4 min

Ani Lorak

Pieseň ukrajinskej speváčky Karoliny Miroslavivny Kuiek známej ako Ani Lorak, ktorá je venovaná všetkým matkám a odhaľuje silu materinského citu aj v tých najťažších chvíľach a večnosť tejto lásky pri prechode na inú formu. Autorom hudby je Vladimir Ivasjuk. Videoklip zobrazuje speváčku pred veľkým filmovým plátnom, kde sa premieta život matky a jej syna, ktorý neskôr nastúpil do vojenskej služby. (Marek1991)

Marek1991

Udalosti na východ od našich hraníc za posledný minimálne rok ma poriadne nahnevali, rozosmutnili až mi trhajú srdce takpovediac, lebo sa znesvárili ľudia, ktorí boli dovtedy akoby zajedno. Od poskakovania na Majdane s nenávistnými heslami o moskaloch to prerástlo až k vojne, kde mnohé matky svojich synov stratili a ešte strácajú a presne do tohto je tu táto pieseň, ktorá bez ohľadu o ktorú stranu z ukrajinského občianskeho konfliktu sa jedná na to spadá a dotýka sa ma ešte viac, nehovoriac, že to na spravodajskej stránke dokumentujem už dlho. Ani si toho dosť užila od ukrajinských nacionalistov alebo možno lepšie povedať neonacistov, rasistov, šovinistov, no jednoducho správne slovo asi silno netolerantných ľudí, ktorí jej nevedeli a možno mnohí ani nevedia odpustiť, že s Rusmi nie je za zlé. Zrejme s ňou mám iný pohľad na vec, lebo následne mala proukrajinské vyhlásenia podľa mňa k tomu konfliktu, no stále ju mám rád a tú silu, lásku, ten cit, ale aj svoju krásu, ktorú odovzdáva do svojich diel, za tú jej ďakujem. Škoda, že nie je mladšia a nepohybuje sa niekde blízko mňa, lebo toto je žena, na ktorú sa neviem vynadívať a baví ma počúvať ju. Má štýl, má vkus, baví ma a táto pieseň podľa mňa mala akoby svoju dušu. ()