The Camp on Blood Island

Akční / Drama / Válečný

Velká Británie, 1958, 81 min

• D.Moore

Mám pocit, že ten film vznikl hlavně kvůli závěrečné (dobré) scéně. Jinak je to takové přehnaně dramatické béčko, které by si přálo být něčím lepším, ale nejde mu to. Střídmá stopáž je plus.(28.10.2018)

.....japonský C.O.C. od Hammera.....(9.1.2009)

Skvělá záležitost! Pravda, trochu mne mrzeli herci ztvárňující Japonce, zejména kapitán Sakamura mi moc asijsky nepřipadal a spíše jsem v něm viděl mladého M. Kopeckého :-). Zajatecký tábor byl ale ztvárněn dokonale i podmínky v něm. Koho by téma zajímalo, mohu doporučit k přečtení např. knihu Gavana Dawse - Zajatci Japonců, která se problematice věnuje vyčerpávajícím způsobem. Více v mém obsahu. Dávám 4 granáty. * * * *(5.7.2014)

• ARI50

Určitě za zhlednuti to stojí na ten rok celkem dobře natočené , zajímavý snímek s japonského tábora.(15.10.2016)

Válečný film, jehož příběh je založený na skutečných událostech druhé světové války; britští vojáci jsou vězněni v táboře na jakémsi ostrově patřícím pod Japonsko. Není to film, který by mne bavil celou dobu, ale v podstatě je dobře zahraný, místy napínavý a místy překvapivě brutální. Pro fanoušky válečných filmů i pro fanoušky Hammeru vzácná rarita. 3 ½.(12.1.2009)

Netradičná vojnová dráma od štúdia Hammer. Sledujeme skupinku zajatcov, ktorí sú väznení Japoncami na nejakom bližšie nešpecifikovanom ostrove. Vyžaduje sa od nich disciplína a úcta k nacistického Japonsku a na každom kroku pociťujú bezprávie či nedodržiavanie vojenských práv zajatcov. Prepuká u nich čoraz väčší odpor k väzniteľom a chystajú plány na útek. Značnou chybou filmu je, že dôležité postavy japonských vojakov hrajú bieli herci a dramatické situácie sú servírované iba čiastočne.(31.5.2014)

Nejspis jeden z prvnich filmu o japonskych zajateckych taborech. 13 let po valce bylo vse jeste dost zive a tak se dobre cerpalo z pameti prezivsich. Protoze v dnesni dobe mame uz dost filmu s touhle tematikou, nic nas neprekvapi, nic neuhrane a taky nic nezustane v pameti. Ale ve sve dobe to mohla byt dost silna vypoved. Presto, ze jiz tohle zname, stale to ma svoje a film vas vtahne do deje, ktery vcelku prozijete.(12.5.2017)