Zóna A - Nezmením sa

Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1989, 2 min

Peter Schredl

Jara.Cimrman.jr

"Nezmením sa, nezmením sa, nezmením sa NIE!" Punková vypalovačka k rebelskému klipu patří jako Jing k Jangovi, Justin Bieber k Eltonu Johnovi nebo Miroslav Kalousek k Borům. A jelikož i po dlouhých letech plní Koňýk svůj slib, že se nezmění, neprodá, nevzdá a nezradí mě, tak mi nezbývá než mu za to vypogovat pět hvězd na čelo. ()

MM_Ramone

"Mnohým ľuďom sa nepáči, že sa nám stále neráči byť ako oni, taký ako oni. Že vraj už sme vyšli z módy, nemoderní, nepotrební, tak ako oni, presne ako oni. Nám stačí, že nás to baví a že nás nemajú radi tí idioti, otravní idioti." Toto tvrdili chalani z bratislvskej kapely Zóna A v tejto svojej skladbe. A ešte ku tomu dodávajú, že sa nezmenia, nepredajú, nevzdajú a nezradia. Skrátka, že budú navždy punkeri. Forever Punk! Už je to viac ako dvadsaťpäť rokov, čo natočili tento video klip a ešte o pár rôčkov viac, čo zložili túto pieseň a zdá sa, že svoje slová dodržali. Zóna A je stále aktívna a stále punková. http://www.youtube.com/watch?v=N9s7asYyrUI ***** ()

corpsy

Výstižný videoklip z doby súdruhov, určite musel pripraviť comradem nespavé noci. Ale možno by sa Koňýkovi nepáčilo, že je to tu v červených číslach : ) ()

JohnMiller

Hrozný, amatérsky, videoklip k primitívnej hudbe, v ktorej sa nachádzajú tri vety a tri akordy... A predsa ma priťahuje. Hoci Zóna A nepatrí medzi moje top punkové zoskupenia, na niektoré skladby nedám dopustiť (s mojou punkovou kapelu Cojones hráme od Zóny skladbu MHD) a toto je jedna z nich. Koňýka tiež nemusím, ale ako interpreta ktorý sa nebál hrať v nebezpečnom období pred pádom komunistov, ho za to plne akceptujem ()