Plot

One & Two

Drama / Fantasy / Thriller

USA, 2015, 90 min

• Jimclark

Ach ne. Zase jeden z těch filmů, kdy pořád čekáte, že se přece už každou chvíli MUSÍ začít něco dít, a ono pořád nic, a pak je najednou konec. A tak tu máme další nezajímavý příběh, vyprávěný úplně nezajímavým způsobem. Nerozumím tomu. Proč mají režiséři potřebu točit (a producenti platit) takové nudné zbytečnosti? Čekají snad, že tímhle vyprodají kina? Zklamání, ale za kameru a tu hezkou holku 20%.(28.8.2016)

• slunicko2

Pomalé a nudné a to tak, že velmi. 1) Nad izolovaným statkem v opuštěné krajině severní Karolíny se vznáší opar tajemna. Občas něco probleskne, ale nedává to hlavu ani patu. Postavy neprocházejí žádným vývojem, divák se nic nedozví a film končí. Jedinou změnou oproti začátku je menší počet aktérů. 1) Nevidím žádný důvod, proč film sledovat po druhé - herci, prostředí, kamera, režie. Vlastně teď už nevidím ani důvod, proč film sledovat poprvé. 3) Andrew Droz Palermo (jindy též kameraman, dělá videoklipy) svou scénáristickou i režijní celovečerní prvotinu prostě nezvládl. 4) Příběh, lze-li ten sled nesouvislých scének tak nazvat, mi hodně připomíná film Vesnice.(4.9.2016)

Příliš rozvláčný a hlavně šíleně předvídatelný. Asi takto bych popsal tento film, který měl jinak velice zajímavý námět. Bohužel jej nepodal dostatečně zajímavě a vypadlo z toho něco, co se sice atmosférou snažilo, ale ve výsledku nevzbudilo žádný "wow efekt", či cokoliv, na co by sedělo označení "thriller". A jak už jsem řekl, vše, co se bude následně, dřív či později dít, se dalo předem jednoduše odhadnout. A to není dobře. 63%(17.10.2016)

Nálepka Sundance variace na Vesnici k tomu i docela sedí. Je to pomalé, ale po stránce atmosféry lahůdkové. Thriller mixnutý s lehkými sci-fi prvky stojící především na souhře obrazu, zvuku a perfektních hereckých výkonů. K plné spokojenosti mi chyběl snad jen méně schematický scénář, ale finální scéna za tónů tracku, který jsem měl shodou okolností po celou sledování v hlavě a který k celému filmu padne jako prdel na hrnec, to vynahradila.(20.9.2019)

Velice zvláštní film. Má to zajímavou atmosféru, ale hlavně kvalitní obsazení v podobě Kiernan Shipky a Timothéeho Chalameta, kteří oba odvádí nadprůměrný výkon a je vidět, že mezi sebou mají velmi silnou chemii. Naopak největší slabinou je nedotažený scénář, který by si zasloužil výrazně dopilovat.(28.2.2021)