Dětská hra (TV film)

Detská hra

Horor

Velká Británie, 1984, 70 min

Val Guest

Hutná atmosféra, která by se spolu s napětím dala krájet od začátku, až skoro do konce. Celou dobu mi nedala klid myšlenka, jak se sakra odtamtud dostanou a co je vlastně příčinou tohoto nelogickýho a nevysvětlitelnýho uvěznění. To horko sálalo přímo z obrazovky spolu se zoufalostí situace vedoucí k zešílení klaustroufobickýho rázu, když asi 5 cm od venkovní zdi je z neznámý látky tvořená zeď ,která nemá konce a která se nedá nijak narušit. Teplota stoupá a situace se stále nelepší, naopak, z krbu začíná vytékat neznámej sliz a navíc se začínají objevovat stejnorodý značky, v podobě tetování na kůži hlavních a prakticky jediných dvou hrdinů, nebo i dokonce ve vysílaným signálu přijímaným televizorem non-stop beze změny. Konec pochopitelně zklamal, asi jako vetšinu diváků, i když nějaký lepší závěr je na tenhle film těžko vymyslitelnej a mohl dopadnout ještě hůře a pořád lepší nějaký rozuzlení nežli žádný.(10.7.2007)

Ta zeď kolem domu a zvyšování teploty slibované v televizním programu mě navnadilo. V podstatě mi šlo ale jenom o zpracování, čímž bych chtěla oznámit, aby někdo potrestal distributora a člověka, který vymyslel název filmu. Takové vyzrazení pointy jsem ještě neviděla. Film nemá ani těch udaných 90 minut (i s titulky kolem 70), což je dobře, protože jsem se vůbec nenudila, hrdinové (až na dcerku) byli sympatičtí, ale jinak jsem prostě nepochopila, proč otec rodiny ty značky neviděl a vlastně jsem to nepochopila vůbec :). Že by "Toy Story" pro dospělé?(23.9.2011)

Dobře budované napětí stejně jako (zpětně) věrohodné chování a způsob přemýšlení. Určitě bych ani nečetl obsah filmu, který zde nabízí distributor, protože to je asi nějaký špatný vtip. Z počátku vše vypadá možná až naivně a hloupě, ale během těch necelých 90 minut dokáže příběh výrazně pokročit, překvapit a ve správnou chvíli skončit. Konec se nedá chápat jinak, než od první chvíle promyšlená hra s divákem, na kterou však prakticky nemůže přijít:)) Ne vždycky je film fér ke svému divákovi.(11.7.2010)

Child's Play mě zaujalo svými rozporuplnými ohlasy a obecnou nadšeností z pointy. Přes to, že jsem kvůli zdejší galerii (!!!!) společně s přečtením popisu odhalila pointu ještě předtím, než jsem si film pustila, stejně jsem se těšila, jak sedmdesáti minutová stopáž bude zobrazovat trable zdejších hrdinů s dobytím se ven z domu. Nakonec jsem spokojená i tak. Když opomenu za vlasy přitažené a naivní dialogy, postavy jednaly v rámci možností docela logicky (i když zpomaleně) a byly sympatické. Dalším plusovým bodem byla ta značná nejistota a atmosféra zabedněného domu. Můžu říct, že já jsem se královsky bavila nad sledováním jejich strastí a dilemat a neodtrhla jsem oči od obrazovky. Když se dostanu k té slavné pointě, byla to pro mě už jen třešnička a dortu, i když trochu kyselá. Nebudu říkat proč, protože nechci spoilovat. Zkrátka mohla být zobrazena trochu "reálněji" nebo jak bych to řekla. Každopádně je tohle asi nejlepší sedmdesáti minutový TV film, jaký si lze asi v tomto žánru dopřát. Pokud od toho nebudete příliš čekat a povezete se na té správné vlně, budete se bavit stejně dobře jako já.(31.8.2016)

Na to, že jde o levný televizní film bez exteriérů, má v určitých momentech skvělou klaustrofobní atmosféru, prvky paranoie a zmatku, jenže celé to sráží (hlavně ze začátku) stupidní dialogy. Škoda toho DOSLOVNÉHO vysvětlení na konci. Dalším mínusem je samotný název filmu. Kdyby se to jmenovalo jinak, nedomyslel bych si pointu po dvaceti minutách filmu. Je to jakoby se Šestý smysl jmenoval "Bruce Willis je duch".(17.9.2011)

• - V celém filmu hrálo jen 5 herců. (fiLLthe3DD)