Dětská hra

(TV film)
Horor
Velká Británie, 1984, 70 min

Jednoho dne se rodina Prestonových probudí uvězněná ve svém vlastním domě. Všechna okna a dveře jsou zvenčí zabedněné jakousi pevnou hradbou a nedají se otevřít. Kdosi uzavřel přívod vody a odpojil telefonní spojení. Teplota vzduchu stoupá. Otec Mike je bezmocný. Spolu s manželkou Lynn a dětmi se začínají dusit a čelí teroru nevysvětlitelných paranormálních jevů.  (oficiální text distributora)

Jhershaw odpad!

Náhodou jsem se připletl k televizi po skončení Vyvolené Late Night Show a začátek filmu mě docela zaujal. Rodinka uvězněná v domě, neví, co se děje, snaží se dostat ven, IMHO velmi slibné. Bohužel, v průběhu se na sebe nabaluje kupa nesmyslů a vyložených blbostí, herecké výkony jsou nepřesvědčivé, to vše korunované závěrem, za který bych někoho nejradši "poslal na dialýzu". Chci zpět 80 minut svého života! ()

dobytek

Jako film je opravdu hodně divnej, ale rozhodně jsem se nenudil a pořád jsem čekal na nějaký vysvětlení. Ovšem to vysvětlení bylo z kategorie "No to si snad dělaj ze mě prdel". Na druhou stranu musim uznat, že tohle jsem opravdu nečekal a svym způsobem se mi ten konec líbil. Prostě mam rád překvapení. V podstatě souhlasim s hirnlego, ale pro mě je to jenom za 3. A nevim, proč se v oficálnim textu distributora píše, že rodina je v osidlech mimozemšťanů. spoiler: Pokud jsem to dobře pochopil, tak hlavní postavy byly prostě hračky vyrobený v roce 2090. Tim by se snad dalo omluvit i poněkud dementní chování hlavních postav. Co můžete čekat od hraček? Vlastně je ten film asi geniálně promyšlenej :-) A navíc se dozvíme, že je příběh natočen podle skutečných událostí, jenom o pár let dřív :-) ()

hirnlego

Úplně úžasný námět, úplně strašné herecké výkony, úplně dokonale mimoňský závěr! Téměř po celou dobu jsem byla napjatá, co že je vlastně příčinou jejich uvěznění - a to konečné rozuzlení mě dokonale rozsekalo. Né že by mě totálně nenasralo (kvůli tomu, že jsem si představovala, bůhvíco že je tam neterorizuje), ale vzhledem k tomu, že jsem ho naprosto nečekala, musím dát (s lehkou nadsázkou) 4*. Určitě stojí za zhlédnutí - originálek "s poselstvím". ()

Djkoma

Dobře budované napětí stejně jako (zpětně) věrohodné chování a způsob přemýšlení. Určitě bych ani nečetl obsah filmu, který zde nabízí distributor, protože to je asi nějaký špatný vtip. Z počátku vše vypadá možná až naivně a hloupě, ale během těch necelých 90 minut dokáže příběh výrazně pokročit, překvapit a ve správnou chvíli skončit. Konec se nedá chápat jinak, než od první chvíle promyšlená hra s divákem, na kterou však prakticky nemůže přijít:)) Ne vždycky je film fér ke svému divákovi. ()

Gilmour93

U podobně laděných snímků může vše zachránit fenomenálně dobrá pointa, což v tomto případě vyšlo tak z poloviny, přičemž udělat z diváka blbečka - to se jí povedlo na 100%. Sice vysvětlila hysterické chování bráchy kutila Mata i postřeh jeho ženušky, která by mezi indiány se smyslem pro ironii nesla jméno Rychlý Blesk, ale nedala zapomenout na předchozí uvadající tempo a mizerné herecké výkony (že by slabé baterie?). Taky název této epizody z třináctidílné série Hammer House of Mystery and Suspense může být mírně matoucí a s blížícím se koncem možná někteří nepřítomnosti Chuckieho zalitují. Ta představa, že si na domečku a jeho Made in China osazenstvu jen tak trochu zablbne s letlampou… ()

• V celém filmu hrálo jen 5 herců. (fiLLthe3DD)