Dětská hra (TV film)

Detská hra

Horor

Velká Británie, 1984, 70 min

Val Guest

Jako film je opravdu hodně divnej, ale rozhodně jsem se nenudil a pořád jsem čekal na nějaký vysvětlení. Ovšem to vysvětlení bylo z kategorie "No to si snad dělaj ze mě prdel". Na druhou stranu musim uznat, že tohle jsem opravdu nečekal a svym způsobem se mi ten konec líbil. Prostě mam rád překvapení. V podstatě souhlasim s hirnlego, ale pro mě je to jenom za 3. A nevim, proč se v oficálnim textu distributora píše, že rodina je v osidlech mimozemšťanů. spoiler: Pokud jsem to dobře pochopil, tak hlavní postavy byly prostě hračky vyrobený v roce 2090. Tim by se snad dalo omluvit i poněkud dementní chování hlavních postav. Co můžete čekat od hraček? Vlastně je ten film asi geniálně promyšlenej :-) A navíc se dozvíme, že je příběh natočen podle skutečných událostí, jenom o pár let dřív :-)(3.7.2010)

• Jhershaw

Náhodou jsem se připletl k televizi po skončení Vyvolené Late Night Show a začátek filmu mě docela zaujal. Rodinka uvězněná v domě, neví, co se děje, snaží se dostat ven, IMHO velmi slibné. Bohužel, v průběhu se na sebe nabaluje kupa nesmyslů a vyložených blbostí, herecké výkony jsou nepřesvědčivé, to vše korunované závěrem, za který bych někoho nejradši "poslal na dialýzu". Chci zpět 80 minut svého života!(2.9.2005)

Na hodinu a půl roztažená epizoda Twilight zone. To jsem si myslela nejdřív ze všeho, protože jsem nestihla, že jde o s tímto seriálem nesouvisející film :). Dokonce to mělo i úvodní scénu před úvodními titulkami, kde název filmu vypadal stejně stroze jako každý nápis s názvem seriálových epizod. Taky když jsem v programu koukla, že Dětská hra, tak jsem myslela že dávají Chuckyho :). Každopádně ta "seriálovost" je zároveň klad i zápor filmu. Twilight zonovský námět je pochopitelně zajímavě zvláštní a záhadný a napíná diváka, který nemůže čekat o co jde (pokud se nepodívá do galerie a nepřečte si obsah filmu tady na csfd :)) a s tímhle jednoduchým mystery námětem se dá vytřískat spousta zábavy. Tím záporem ale je, že to mělo zůstat u maximálně hodinové seriálové epizody, protože to s přibývajícími minutami prostě ztrácí spád a omezuje se to vesměs už jen na všemožné pokusy jak prorazit zeď obklopující dům hlavních postav. Pokusy to jsou sice docela logické vzhledem k situaci, ve které se ústřední rodinka nachází, ale prostě mělo se to spíš zaměřit na rozvíjení záhady děje než na opakování nějakých marných snah hlavních hrdinů, protože takhle je to jen uměle natažené. Znalci Twilight zonu taky asi nakonec vytuší o co ve finále jde, protože i tento starý seriál obsahoval nejmíň jednu epizodu s téměř totožným námětem, takže je to zajímavé a pro diváka neznalého bizarních mystery seriálů jako je Twilight zone to asi bude i příjemně překvapivé, ale určitě tomu škodí přílišné natahování a opakování se, což trochu zabíjí zajímavou atmosféru a námět filmu.(17.9.2011)

Ta zeď kolem domu a zvyšování teploty slibované v televizním programu mě navnadilo. V podstatě mi šlo ale jenom o zpracování, čímž bych chtěla oznámit, aby někdo potrestal distributora a člověka, který vymyslel název filmu. Takové vyzrazení pointy jsem ještě neviděla. Film nemá ani těch udaných 90 minut (i s titulky kolem 70), což je dobře, protože jsem se vůbec nenudila, hrdinové (až na dcerku) byli sympatičtí, ale jinak jsem prostě nepochopila, proč otec rodiny ty značky neviděl a vlastně jsem to nepochopila vůbec :). Že by "Toy Story" pro dospělé?(23.9.2011)

• Gilmour93

U podobně laděných snímků může vše zachránit fenomenálně dobrá pointa, což v tomto případě vyšlo tak z poloviny, přičemž udělat z diváka blbečka - to se jí povedlo na 100%. Sice vysvětlila hysterické chování bráchy kutila Mata i postřeh jeho ženušky, která by mezi indiány se smyslem pro ironii nesla jméno Rychlý Blesk, ale nedala zapomenout na předchozí uvadající tempo a mizerné herecké výkony (že by slabé baterie?). Taky název této epizody z třináctidílné série Hammer House of Mystery and Suspense může být mírně matoucí a s blížícím se koncem možná někteří nepřítomnosti Chuckieho zalitují. Ta představa, že si na domečku a jeho Made in China osazenstvu jen tak trochu zablbne s letlampou…(20.9.2011)

• - V celém filmu hrálo jen 5 herců. (fiLLthe3DD)