poster

Případ pro lyžaře (TV film)

 • Česko

  Zvláštní případ

  (neoficiální název)
 • anglický

  A Case for a Skier

  (festivalový název)

Krimi

Česko, 2016, 69 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (46)

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  "Jsem upřímně rád, pane kapitáne, že jste v tom zůstal viset vy a ne já." Já už takovou radost nemám, protože lyžař byl, ač je to k nevíře, ještě o dost slabší než rybář i malíř. Ono je tu totiž strašně moc hysterie, týrání dítěte a vůbec takové té pohodové vánoční atmosféry. Tentokrát jsem se zkrátka nepobavil vůbec, vyšetřování s lyžemi na nohou jsem si neužil a za to, co pan vyšetřovatel předvedl na konci, by byl vyhozen od policie ihned v okamžiku, kdy by ho to napadlo. Tehdy i dnes.(26.3.2016)

 • Gilmour93
  ***

  Sice jsem před týdnem tvrdil, že mě Vašátko s Horácem na hory nedostanou, ale člověk míní a dálkový ovladač mění. Nakonec jsem zase tak úplně neprohloupil, protože poprvé v trilogii došlo i na jakous takous psychologii postav (pár lidí z té chaty na tom bylo hůř, než děti z Vlčí boudy) a pachatel byl, alespoň teda pro mě, docela nečekaný. Akorát by na něm nemusel tak rychle zasychat mokrý sníh..(25.1.2016)

 • troufalka
  ***

  Velká škoda, že Lucie Bělohradská vybrala povídku, která už byla jednou zpracovaná (Zvláštní případ 1970) a navíc velice dobře. Nejslabší z celé trilogie.(25.1.2016)

 • Slarque
  **

  Tohle už bylo trochu lepší. Ale já když vidím, že kriminalista přijede někam na dovolenou, čistě náhodou tam potká kolegu z předchozích dvou dílů a pak se tam další náhodou stane vražda, tak už mám problém brát cokoliv dalšího vážně. Hajzl Davida Prachaře si zasloužil sejmout a podezřelí jsou skoro všichni (snad s výjimkou Preisse a Lábuse). Docela slušně navozená hustá atmosféra (50%).(25.1.2016)

 • triatlet
  **

  Dlouhých 69 minut. Celý triptych působí ospale.(25.1.2016)

 • 6thSun
  *

  Není nad to si chvíli poté, co jste se stali svědky úmrtí spolubydlícího na horské chatě, zazpívat u stromečku "narodil se Kristus pán, radujme se".(25.1.2016)

 • LadyPupu
  *

  Tohle už tu jednou bylo (Zvláštní případ z roku 1970). Rozdíl mezi původním a novým zpracováním je markantní. Papundeklový kulisy, černobílé zpracování a herecké obsazení v původní inscenaci vs. exteriéry, spousta barev, spousta absurdních bláboloidních dialogů a místy opět až hystericky trapných výkonů v novém zpracování. Pro mě je jednoznačně vítězem starší verze. Případ pro lyžaře byl zklamáním.(25.1.2016)

 • zette
  ***

  Kdyz nevezmu v potaz nahodne setkani na horach a hned naslednou vrazdu, tak se mi tato povidka libila z cele trilogie nejvice. Dobra charakteristika postav a zajimave herecke obsazeni. Vraha jsem necekal. I na dnesni ceskou tvorbu sotva prumerny pocin, na jedno zhlednuti pro nedelni vecer idealni.(26.1.2016)

 • Rodriguez
  **

  Na původní snímek "Zvláštní případ" má tenhle nový remake hodně daleko! 40%(6.10.2016)

 • plechulka
  **

  Celá miniserie "Případ pro..." dost nudná...(25.1.2016)

 • otík
  ****

  Třetí a podle všeho také závěrečný díl série Případ pro … je asi nejlepším dílem, ale není to zas až tak kriminální jako hlavně docela slušně psycho. Především první polovina ještě před vraždou mapuje chování každého později podezřelého a ukazuje, že vraždit vlastně pak mohl kdokoli. Preiss si vystřihl poirotovskou roli, kdy nejdříve je svědkem motivací každé postavy a po vraždě rozplétá při výsleších, jak to vlastně mohlo být. Závěr moc radosti nepřinesl, ale to už tak někdy v životě bývá. Tento díl je zdařilou krimi, dobrým ukončením série, ale také docela hřebíčkem rakve pro fanouška této série. Vyrobeno v roce 2015.(27.1.2016)

 • Skuby47
  **

  V řadě tří detektivek byla tato podle mne nejzdařilejší, ale i zde aktualizace staré knižní předlohy do současnosti, příběhu neprospěla. I když se film nesl ve stejném duchu a se stejnými nedostatky jako předchozí části, alespoň ty spousty sněhu a předvánoční atmosféra to trošku napravila.(26.1.2016)

 • Master19
  **

  Mizerně natočené a ze strany Matáska i mizerně zahrané. Ženské postavy jsou tragédie jedna vedle druhé, jen Petra Špalková mi nevadila, protože ji to tu (opět) tuze sluší. Jsem rád, že Vašátko s Horácem skončili u triptychu, víc opravdu nebylo třeba. Na verzi z roku 1971 bych se ale podíval rád.(21.1.2019)

 • klúčik
  ***

  Horská chata. Veľa snehu. Krásne prostredie... Film skončil naozaj dosť zaujímavo. Hodnotím 50%.(29.1.2019)

 • rakovnik
  ***

  Případ pro lyžaře se mi zdál atraktivní svým komorním, ale útulným prostředím horské chaty, zasypané sněhem. Bohužel, z celé trilogie se mi v něm nejméně líbilo chování, či spíše herecký projev postav a co nejhůře, pointa celého příběhu. Jinak se jednalo o pohodovou odpočinkovou kriminálku, kde by mi ani nevadilo, že by se zločin nestal či se stal jiný, méně závažný, případně kdyby se nemusela řešit vražda, k tomu způsobem obzvláště podivným a málo uvěřitelným.(25.1.2016)

 • LexBarker
  **

  Celá série byla taková neslaná, nemastná. Jako divák jsem musel přistoupit na naivní představu autorů o vyšetřování, obrnit se trpělivostí a doufat, že to celé nesklouzne do bahnitých vod nezáživného podprůměru, což se nakonec téměř stalo...(20.1.2019)

 • andrii
  ***

  "Sněhově bílá, krvavě rudá."(25.1.2016)

 • crozet
  ***

  Pointa lepší celého průběhu a kvality..(25.1.2016)

 • mh.mail
  ***

  50% - Ani Případ pro lyžaře nijak nevybočil z celkového rámce celé série. Jelikož jsem viděl původní zpracování povídky z roku 1970, věděl jsem, jak to bude, takže u mě se nemohl dostavit moment překvapení už z principu. Neubránil jsem se však srovnání. A musím říct, že i když mě tenkrát starší verze přišla taková divná, v porovnání s touto realizací se mi zdá mnohem lépe a napínavěji zpracovaná. Josef Somr je rozhodně větší záporák a víc na zabití než David Prachař, i jednotlivé situace se mi zdají ve starší verzi logičtější a smysluplnější.(25.1.2016)

 • quixote
  **

  Na chatě doślo k vraždě, ale osazenstvo ze všeho popadne prskavky a zpívá si u stromečku "... radujme se"? Co to má být? Doufám, že další díl už nebude, tohle vážně nemá smysl, škoda dobrých herců na takovou slabotu.(25.1.2016)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace