Případ pro lyžaře (TV film)

• Česko

Zvláštní případ

(neoficiální název)

A Case for a Skier

(festivalový název)

Krimi

Česko, 2016, 69 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (46)

Nejlepší díl z celé trilogie. Obsazení parádní. Preiss, Lábus, Špalková, Prachař, Málková mě doopravdy zaujali. Do toho perfektně sekundují všichni ostatní přítomní. David Matásek předvedl nadprůměrný výkon. Režie Lucie Bělohradské byla dobrá. Atmosféra vykreslena moc pěkně, rozhodně bych s touto partičkou dovolenou trávit nechtěl. Moc pěkné.(28.1.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Jsem upřímně rád, pane kapitáne, že jste v tom zůstal viset vy a ne já." Já už takovou radost nemám, protože lyžař byl, ač je to k nevíře, ještě o dost slabší než rybář i malíř. Ono je tu totiž strašně moc hysterie, týrání dítěte a vůbec takové té pohodové vánoční atmosféry. Tentokrát jsem se zkrátka nepobavil vůbec, vyšetřování s lyžemi na nohou jsem si neužil a za to, co pan vyšetřovatel předvedl na konci, by byl vyhozen od policie ihned v okamžiku, kdy by ho to napadlo. Tehdy i dnes.(26.3.2016)

Sice jsem před týdnem tvrdil, že mě Vašátko s Horácem na hory nedostanou, ale člověk míní a dálkový ovladač mění. Nakonec jsem zase tak úplně neprohloupil, protože poprvé v trilogii došlo i na jakous takous psychologii postav (pár lidí z té chaty na tom bylo hůř, než děti z Vlčí boudy) a pachatel byl, alespoň teda pro mě, docela nečekaný. Akorát by na něm nemusel tak rychle zasychat mokrý sníh..(25.1.2016)

Velká škoda, že Lucie Bělohradská vybrala povídku, která už byla jednou zpracovaná (Zvláštní případ 1970) a navíc velice dobře. Nejslabší z celé trilogie.(25.1.2016)

• Slarque

Tohle už bylo trochu lepší. Ale já když vidím, že kriminalista přijede někam na dovolenou, čistě náhodou tam potká kolegu z předchozích dvou dílů a pak se tam další náhodou stane vražda, tak už mám problém brát cokoliv dalšího vážně. Hajzl Davida Prachaře si zasloužil sejmout a podezřelí jsou skoro všichni (snad s výjimkou Preisse a Lábuse). Docela slušně navozená hustá atmosféra (50%).(25.1.2016)

• triatlet

Dlouhých 69 minut. Celý triptych působí ospale.(25.1.2016)

• 6thSun

Není nad to si chvíli poté, co jste se stali svědky úmrtí spolubydlícího na horské chatě, zazpívat u stromečku "narodil se Kristus pán, radujme se".(25.1.2016)

• LadyPupu

Tohle už tu jednou bylo (Zvláštní případ z roku 1970). Rozdíl mezi původním a novým zpracováním je markantní. Papundeklový kulisy, černobílé zpracování a herecké obsazení v původní inscenaci vs. exteriéry, spousta barev, spousta absurdních bláboloidních dialogů a místy opět až hystericky trapných výkonů v novém zpracování. Pro mě je jednoznačně vítězem starší verze. Případ pro lyžaře byl zklamáním.(25.1.2016)

Kdyz nevezmu v potaz nahodne setkani na horach a hned naslednou vrazdu, tak se mi tato povidka libila z cele trilogie nejvice. Dobra charakteristika postav a zajimave herecke obsazeni. Vraha jsem necekal. I na dnesni ceskou tvorbu sotva prumerny pocin, na jedno zhlednuti pro nedelni vecer idealni.(26.1.2016)

• Rodriguez

Na původní snímek "Zvláštní případ" má tenhle nový remake hodně daleko! 40%(6.10.2016)

• plechulka

Celá miniserie "Případ pro..." dost nudná...(25.1.2016)

Třetí a podle všeho také závěrečný díl série Případ pro … je asi nejlepším dílem, ale není to zas až tak kriminální jako hlavně docela slušně psycho. Především první polovina ještě před vraždou mapuje chování každého později podezřelého a ukazuje, že vraždit vlastně pak mohl kdokoli. Preiss si vystřihl poirotovskou roli, kdy nejdříve je svědkem motivací každé postavy a po vraždě rozplétá při výsleších, jak to vlastně mohlo být. Závěr moc radosti nepřinesl, ale to už tak někdy v životě bývá. Tento díl je zdařilou krimi, dobrým ukončením série, ale také docela hřebíčkem rakve pro fanouška této série. Vyrobeno v roce 2015.(27.1.2016)

• Skuby47

V řadě tří detektivek byla tato podle mne nejzdařilejší, ale i zde aktualizace staré knižní předlohy do současnosti, příběhu neprospěla. I když se film nesl ve stejném duchu a se stejnými nedostatky jako předchozí části, alespoň ty spousty sněhu a předvánoční atmosféra to trošku napravila.(26.1.2016)

• Master19

Mizerně natočené a ze strany Matáska i mizerně zahrané. Ženské postavy jsou tragédie jedna vedle druhé, jen Petra Špalková mi nevadila, protože ji to tu (opět) tuze sluší. Jsem rád, že Vašátko s Horácem skončili u triptychu, víc opravdu nebylo třeba. Na verzi z roku 1971 bych se ale podíval rád.(21.1.2019)

Horská chata. Veľa snehu. Krásne prostredie... Film skončil naozaj dosť zaujímavo. Hodnotím 50%.(29.1.2019)

Případ pro lyžaře se mi zdál atraktivní svým komorním, ale útulným prostředím horské chaty, zasypané sněhem. Bohužel, z celé trilogie se mi v něm nejméně líbilo chování, či spíše herecký projev postav a co nejhůře, pointa celého příběhu. Jinak se jednalo o pohodovou odpočinkovou kriminálku, kde by mi ani nevadilo, že by se zločin nestal či se stal jiný, méně závažný, případně kdyby se nemusela řešit vražda, k tomu způsobem obzvláště podivným a málo uvěřitelným.(25.1.2016)

• LexBarker

Celá série byla taková neslaná, nemastná. Jako divák jsem musel přistoupit na naivní představu autorů o vyšetřování, obrnit se trpělivostí a doufat, že to celé nesklouzne do bahnitých vod nezáživného podprůměru, což se nakonec téměř stalo...(20.1.2019)

"Sněhově bílá, krvavě rudá."(25.1.2016)

Pointa lepší celého průběhu a kvality..(25.1.2016)

50% - Ani Případ pro lyžaře nijak nevybočil z celkového rámce celé série. Jelikož jsem viděl původní zpracování povídky z roku 1970, věděl jsem, jak to bude, takže u mě se nemohl dostavit moment překvapení už z principu. Neubránil jsem se však srovnání. A musím říct, že i když mě tenkrát starší verze přišla taková divná, v porovnání s touto realizací se mi zdá mnohem lépe a napínavěji zpracovaná. Josef Somr je rozhodně větší záporák a víc na zabití než David Prachař, i jednotlivé situace se mi zdají ve starší verzi logičtější a smysluplnější.(25.1.2016)

• quixote

Na chatě doślo k vraždě, ale osazenstvo ze všeho popadne prskavky a zpívá si u stromečku "... radujme se"? Co to má být? Doufám, že další díl už nebude, tohle vážně nemá smysl, škoda dobrých herců na takovou slabotu.(25.1.2016)

<< předchozí 1 2 3