poster

Agenti Dementi

 • Španělsko

  Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo

 • Slovensko

  Agenti Dementi

Animovaný / Komedie

Španělsko, 2014, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Nečekaně skvělá pecka, která mě velmi příjemně překvapila. Celou dobu jsem se výborně bavil a nevadil mi ani český dabing, který je zde velmi podařený. Animace je výborná a film je nabitý pozitivní atmosférou a záplavou skvělých fórů, které zabaví i dospělý doprovod dětiček v kině (po pravdě si myslím, že dětský divák nemá šanci pochopit ani polovinu vtipů v tomto filmu, navzdory tomu, že distributor film cílí v první řadě na něj). Tahle akční komedie se závratným tempem se podle mě hodně povedla a budu sám zvědavý, jak si povede v konkurenci s dalším evropským animákem Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek, který jde do kin o týden později.(5.2.2016)

 • blondboss
  **

  Nie veľmi vydarená verzia populárneho komiksu. Agenti dementi v španielskom podaní sú síce zábavní a vizuálne naozaj na vysokej úrovni, ale dosť stupídnym dejom a veľmi tlačeným humorom tento snímok zrážajú do priemeru, čo je dosť škoda vzhľadom na námet. A ani pre deti to nemusí byť až také terno. Preto za mňa len podpriemer. 45 %(6.7.2017)

 • kostej_
  ****

  Humor je poněkud španělsky specifičtější, ale pokud máte rádi Clevera & Smarta (jak se jmenovali v našem překladu komiksu), určitě si přijdete na své.(19.4.2015)

 • Sarcasmgirl
  *

  Distributoři animáků už zřejmě zapomínají pro koho ty animáky točí. Kdyby ty postavičky za každé sprosté slovo daly do kasičky bůra, mohl by za to jet průměrný Čech na týden k moři. Demetními scénami přeplácané, až to ztrácelo vtipnost a vtipy, které pochopí jen intelektuállní fajnšmekři. 1* za ženskou, co mi připomínala Holinu Obrowskou.(28.2.2016)

 • JFL
  **

  Počítačově animovaný celovečerák navazující na masivně populární sérii španělských komiksů ze série Francisca Ibáñeze Mortadelo y Filemón, která je relativně známá u jedné generace českých čtenářů díky německým vydáním pod názvem Clever & Smart, která se sem dostávala na začátku 90. let. Stejně jako výchozí komiksy i film přináší humor plný dvojsmyslných narážek, sexismu, přímočaré vulgarity a hrubozrnného slapsticku. Vidět to před dvaceti lety, byl bych asi nadšen, ale dnes je to spíš jen barometr toho, jak moc člověk z určitých věcí vyroste a že některé oblíbené věci z dětství si už v dospělosti nevychutná. PS: S českým názvem "Dementi v animáku" se fakt někdo vycajchnoval aneb dementi v distribučce.(13.4.2015)

 • - Mortadelo a Filemón jsou hlavní hrdinové jednoho z nejpopulárnějších komiksových a posléze i televizních seriálů, vydávaných a vysílaných v desítkách zemí. Jejich otcem je spisovatel a výtvarník Francisco Ibáñez a poprvé se představili v roce 1958 v dětském komiksu „Pulgarcito". (Zdroj: CinemArt)