Psychor

Jocelin Donahue patří mezi mé oblíbené hororové herečky, takže jsem si snímek Frontier nemohl nechat ujít. Ortodoxním fanouškům hororu však projekci doporučit nemohu, jelikož zde se jedná o ten typ thrilleru, který se s hororovým žánrem v žádném bodě neprotne. Režisér Oren Shai vstoupil mezi profesionály bez bázně a hany, za což ho musím pochválit. Většina nováčků by totiž svůj debut z opatrnosti pojala jako snahu o hladké zapadnutí mezi ostatní, hlavně ničím nevybočovat z řady. Frontier se ubírá zcela opačnou cestou a lze ho tak označit za poměrně zdařilý ambiciozní neo-noir projekt, který především během první poloviny stopáže disponuje z hlediska napětí až téměř hitchcockovskými parametry. Hlavní postava sympatické Laine, kterou prvotřídně ztvárnila právě Jocelin Donahue, soustavně bruslí na velmi tenkém ledě, takže divák má samou nervozitou okousané rty. Prostředí zaplivaného motelu, kde se celý příběh odehrává, nevyzařuje zrovna dvakrát pozitivní auru. Směsice podivných postav evidentně něco skrývá. Napětí sice v závěru opadne, ale tajuplné ladění zůstane zachováno až do konce. Výsledné hodnocení se pohybuje na rozmezí tří a čtyř hvězd, blíže třem hvězdám, ale vzhledem k faktu, že jakožto zdejší hororový expert nekladu na žánr thriller tak velké nároky jako na královský hororový filmový žánr, rozhodl jsem se pro mírné nadhodnocení a uděluji čtyři hvězdy. ()

kaylin

Na snímku "The Frontier" je zajímavé, že vlastně nevíte, co máte očekávat. Hlavně proto, že velkou část doby vlastně nevíte, jaké jsou motivace postav. A když už něco zjistíte, nevíte, jestli jim máte věřit. Malý prostor, zajímavé charaktery, ale rozhodně to není dotažené do konce a postupně se to mění v celkem obyčejný film, kde se střílí. ()