Reklama

Reklama

Podivuhodné příběhy

  • angličtina Extraordinary Tales
Trailer
Animovaný / Povídkový / Mysteriózní / Horor
Lucembursko / Belgie / Španělsko / USA, 2014, 70 min

Režie:

Raul Garcia

Předloha:

Edgar Allan Poe (povídka)

Hrají:

Christopher Lee (vypravěč), Julian Sands (vypravěč), Guillermo del Toro (vypravěč), Roger Corman, Stephen Hughes, Cornelia Funke, Bela Lugosi (a.z.)
(další profese)

Obsahy(1)

Každá z pěti částí celovečerního animovaného filmu adaptuje jinou povídku Edgara Allana Poea. A každý segment je ztvárněný odlišným grafickým stylem, který odpovídá atmosféře daného příběhu. Jsou inspirovány výtvarnými přístupy umělců, jejichž styl nejlépe vyjadřuje psychologickou hloubku a složitost Poeova temného vesmíru. Také metody a techniky animace se v každé části liší. Jsou zde použity textury, renderovací techniky, zbarvení a kombinace 2D a 3D pozadí i 3D animace k unikátnímu vykreslení psychologických dobrodružství Poeových postav, které vyvěrají z těch nejtemnějších zákoutí jeho morbidní představivosti. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (15)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zánik domu Usherů, Zrádné srdce, Případ pana Waldemara, Jáma a kyvadlo, Maska rudé smrti. Poe (jako havran) rozpráví na hřbitově se Smrtí, kterou je fascinován, ale které se současně bojí. Během rozhovoru jí vypráví příběhy, co napsal. Pro znalce povídek půjde spíše o sled obrázků doplňujících jim známé. Do čtvrté povídky jsem si tedy jen opakoval v hlavě. Pak přišla pátá (jedna z mých velmi oblíbených). Její skvělé výtvarné zpracování si zaslouží minimálně dvě hvězdy navíc. Maska rudé smrti mě nadchla po všech stránkách a vyplatilo se na ni počkat! p.s. lepší jsou jen Cormanovy adaptace s V.Priceem, ten mi tu jediný chyběl... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Krásná ukázka toho, že animace může mít hororový potenciál, pokud se toho chopí dobrý kreslíř a pokud se nebojí atmosféry. A Raul Garcia se skutečně nebál. Jeho "Maska rudé smrti" je naprosto úchvatná a má dokonalou atmosféru spojenou se skvělou kresbou. I ostatní povídky jsou dobré, ale tahle na závěr mě prostě dostala. ()

Reklama

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Co vím jistě, že mi tvorba E.A.Poea absolutně nesedla. Bylo to vůbec mé první setkání s autorovou tvorbou, respektive adaptací a musím říct, že něco tak divného jsem už chvíli neviděl. Popravdě jsem nepochopil pointu ani jednoho příběhu a smysl mi celkově dávaly maximálně dva a to ještě s přihmouřenýma očima. Vizuální styl musím uznat, to je unikát, v každém příběhu jiný a na 3D animaci vypadající opravdu skvěle a umělecky (radost pohledět na do detailu vymazlené a perfektně ostré HD). Ale jinak nevím, co jsem to vlastně viděl a ani to moc vědět nechci. Kousek pro fajnšmekry, případně skalní fanoušky autora. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý projekt. Hlavne vďaka rozprávačom ako Lee, del Torro a Lugosi. Lenže tým, že je celá ťarcha na nich (resp. na predlohe), som si celú dobu vravel, že, keďže ide o filmy, mohli by tvorcovia viac využívať rozprávanie obrazom než slovami. A keď napokon príde obrazová poviedka, je trochu príliš inťošská a vlastne aj nudná... A faktom aj ostáva, že Epsteinov PÁD DOMU USHEROVCOV je príliš veľký súper, aby Neobyčajné príbehy mohli, napriek svojej originalite, súboj vyhrať... ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Tento snímek je na podobné bázi jako An Evening of Edgar Allan Poe. Výběr zasloužilých hororových tvůrců recituje vybrané povídky z pera E. A. Poea, tentokrát za doprovodu rozličných animačních postupů, z nichž ne všechny působí úplně příhodně a hororově. A rámcový příběh je jen taková nutná omáčka, v níž spisovatelova duše rozmlouvá se svými démony, divák je ovšem zvědavý spíše na jednotlivé segmenty: The Fall of the House of Usher: Sir Christopher Lee předčítá mou oblíbenou povídku. Jeho přednesu není absolutně co vytknout, ovšem animace působí mírně dětinsky a videoherně, což s temnou atmosférou příliš nekoresponduje. The Tell-Tale Heart: Vizuálně zajímavější animace, stylem mírně připomínající například Sin City - Město hříchu, je doprovázena recitací hororového klasika Bely Lugosiho - samozřejmě z archivní nahrávky s poměrně špatnou kvalitou zvuku a značným šumem, což dost ruší. The Facts in the Case of M. Valdemar: Julian Sands čte povídku za doprovodu velmi zdařilé animace a tento segment tak dodává zřejmě nejvyváženější příspěvek do antologie. The Pit and the Pendulum: Ač jsem měl obavy, jak moc bude recitaci Guillerma del Tora rozumět, zhostil se své role na výbornou a dodal velmi solidní voice-over k bohužel poměrně nevýrazné animaci. The Masque of the Red Death: V posledním segmentu již chybí klasická recitace a dostaví se pouze několik slov z úst Rogera Cormana (coby klasického tvůrce filmových adaptací E. A. Poea, mezi nimi své vlastní verze Masky rudé smrti), mnohem více je zde kladen důraz na obrazovost, která sice pro vyprávění jednoduchého příběhu stačí, ale pro diváka, jež se těšil na Cormanovo vyprávění, může působit mírným zklamáním. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama