Podivuhodné příběhy

Animovaný / Povídkový / Mysteriózní / Horor

Lucembursko / Belgie / Španělsko / USA, 2014, 70 min

Raul Garcia

Předloha:

Edgar Allan Poe (povídka)

Raul Garcia

Super, že každý příběh měl jinou animaci a pokaždé byla velice zajímavá. Ale už jsem trochu měla problém s pochopením děje, v některých povídkách. Předlohu jsem totiž nečetla a některé ty povídky nebyly moc sdílné a divákovi moc nevysvětlily, o co tam vlastně jde, co je poselstvím té povídky a k čemu je dobrá.(25.2.2017)

• Badel

Jedno z těch horších zpracování klasických povídek Poea. Pro člověka, který povídky nečetl, musí být pochopení pointy, resp. vcítění se do atmosféry příběhů, podle mě nepochopitelné. Což je problém, když celý Poe stojí na atmosféře. Zaujala mě vlastně jen povídka Zrádné srdce, a to díky velmi expresivnímu vyprávění Bely Lugosiho ze záznamu.(22.7.2016)

Krásná ukázka toho, že animace může mít hororový potenciál, pokud se toho chopí dobrý kreslíř a pokud se nebojí atmosféry. A Raul Garcia se skutečně nebál. Jeho "Maska rudé smrti" je naprosto úchvatná a má dokonalou atmosféru spojenou se skvělou kresbou. I ostatní povídky jsou dobré, ale tahle na závěr mě prostě dostala.(27.10.2015)

Film, o kterém jsem nevěděl a který mě ohromně přkevapil a neskutečně potěšil. Výživná záležitost po všech stránkách - jak výtvarně, tak herecky. Každá povídka je animačně skutečně nesmírně zajímavá, snad jen styl Jámy a kyvadla mi příliš nesedl, ovšem obzvlášť bych vypíchl vynikající výtvarnou stránku u Zrádného srdce a u Masky rudé smrti, která vlastně stojí celá jenom na tom. Vypravěčsky je to taky zážitek - poslouchat Christophera Leeho a Belu Lugosiho (díky za něj) je skutečně nesmírná lahůdka, ale ani Sands v panu Valdemarovi a Del Toro v Jámě nezklamali. Hřbiovní předěly s Havranem Poem a Smrtí jsou plné zajímavých myšlenek a také stojí za to. Přátelé, tohle je nejlepší zpracování Poea, jaké jsem kdy viděl (a to jsem veliký fanda Price-Cormanovek). Je to v podstatě jen vizuální doprovod k téměř nezkráceným povídkám, ale ono je to tak vlastně asi nejlepší a navíc je ten vizuál tak luxusní, že jsem z toho bylu vytržení skutečně od začátku do konce. A tím, jaký je každý příběh jiný, to navíc nemělo šanci nudit. A už jsem říkal to o těch vypravěčích? Fakt luxus s luxusní hudbou. A i ten Vincent Price tady vlastně tak trochu je (ale neřeknu kde), takže tady je vlastně vše, co má správný Poe mít. Jasných 100%.(23.6.2017)

Co vím jistě, že mi tvorba E.A.Poea absolutně nesedla. Bylo to vůbec mé první setkání s autorovou tvorbou, respektive adaptací a musím říct, že něco tak divného jsem už chvíli neviděl. Popravdě jsem nepochopil pointu ani jednoho příběhu a smysl mi celkově dávaly maximálně dva a to ještě s přihmouřenýma očima. Vizuální styl musím uznat, to je unikát, v každém příběhu jiný a na 3D animaci vypadající opravdu skvěle a umělecky (radost pohledět na do detailu vymazlené a perfektně ostré HD). Ale jinak nevím, co jsem to vlastně viděl a ani to moc vědět nechci. Kousek pro fajnšmekry, případně skalní fanoušky autora.(21.7.2016)