Reklama

Reklama

Křížová palba

  • Velká Británie Free Fire (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1978, jsme v americkém Bostonu a všechno ovládá maskulinita a boj o nadvládu. V opuštěném skladišti se se setkávají dva irští gangsteři (Cillian Murphy a Michael Smiley)  s dvojicí překupníků zbraní (Armie Hammer a Sharlto Copley). Mezi nimi leží tři bedny zbraní a dva žoky peněz. Potom začnou létat první kulty a obchodní jednání se promění v zoufalý boj o přežití. Režisér Ben Wheatley se při přípravě filmu řídil zejména svojí láskou k drsným kriminálkám ze staré školy a jeho cílem bylo vytvořit film, který bude podobně drsný, sevřený a stylový. (Morien)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (95)

silentname 

všechny recenze uživatele

Celkovo film funguje podľa mňa v pohode. Záleží už len na tom, či ste ochotní pozerať sa 90 minút na ľudí v hale, ktorí si asi po dvadsiatich minútach pôjdu po krku a je to film vyslovene o tom - "kto z koho." Má to v pohode tempo a som rád, že to nie je zbytočne natiahnuté, no súčasne mám pocit, že ťažko sa tu buduje nejaká atmosféra, keď je to neustále o tom istom. Plus Vernon je skutočne otravný a jeho postava ma nijako moc neberie. Ostatní sú celkom okey, no vieme asi odhadnúť ako to celé nakoniec dopadne. Akcia je okey, no miestami je film podľa mňa trošku neprehľadný a strácal som sa v tom, kto je vlastne kto. Dobré postavy sú podľa mňa najmä Ord, Chris a Justine. A keď sa na nich film sústredí, tak mám pocit, že to zvládajú celkom so cťou. Ostatní sú miestami otravní, miestami okey, no reálne tu nebol nikto taký, kto by mi reálne utkvel v pamäti ako výnimočnou postavou. A asi tak by som dokázal ohodnotiť tento film. Je to mix zaujímavých momentov no podané v istej dávke chaosu, ktorá tomu úplne nesvedčí. Ale viem si predstaviť, že film si svojich fanúšikov nájde a ani ja nemôžem povedať, že by ma to nudilo. Má to spád, má to atmosféru, len keby to bolo miestami prehľadnejšie a malo to viac zvratov, ktoré by niečo o postavách povedali viac. Som rád, že som to videl, určite by som sa k tomu nevrátil Hodnotenie: C+ ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Má to vtipnej začátek - zábavné dialogy party stupidních idiotů s roztodivnými akcenty, atmosféra postupně houstne a člověk jen čeká, kdy se to celé posere. No a jakmile se to zvrtne, film vrcholí závěrečnou přestřelkou. Problém je, že onen vrchol nastane po dvaceti minutách a přestřelka trvá dvě třetiny stopáže. Vtipné dialogy ustanou a postavy už prakticky nevypouští nic zajímavého, jen na sebe křičí, do toho po sobě naslepo střílí a je to prostě celé děsná nuda. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Novinka od režiséra Bena Wheatleyho, který mi doposud vůbec nesedl ( High Rise,Kill List, Sightseers), ale jeho Free Fire patří mezi jeho nejambicióznější počiny bez pochyby. Tentokrát má k dispozici slušné herce( Cillian Murphy, Brie Larson, Sharlto Copley, Armie Hammer) a celý příběh se odehrává ve skladu, kde při výměně zbraňí dojde k nedorozumění a vrcholí to téměř hodinovou přestřelkou, kde nikdo nevyvázne bez zranění. Kouká se na to celkem dobře, přestřelky jsou zábavné, dojde i na trochu krve, akorát po čase mi film přišel únavný a monotónní, že jsem se těšil i na konec, což je negativní vizitka. Kdybych film vynechal v kině a podíval se na něj doma, o nic nepříjdu. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 5/10, Vizuál 6/10, Akce 6/10, Napětí 5/10,Humor 5/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Plné sympatických herců, ale je to moc dlouhé, nebo spíše bez nápadu. Přestřelka je jen takové ušmudlané pálení na slepo a nevypadá to ani zbla efektně. Prostě jen čumíte jak se válej ve špíně a pálej po sobě, ale je to nepřehledné a je vám celkem jedno, kdo koho sejme. Nápad dobrý, ale na celovečení film to nestačí. 50% ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Ben Wheatley ve snaze udělat tarantinovku nedopadl moc dobře. I přesto, že film má pouze 90 minut, jde vidět jak moc je natahovaný. Na začátku se pro jistotu všichni střelí do nohy aby nemohli chodit, čímž se získalo tak 30 minut k dobru. Nepřesnému střílení a velkému množství zásobníků vděčíme za dalších 20 minut. Občasné hlášky a pár úsměvných smrtí tak nezachrání Free Fire od naprostého průměru. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (3)

  • Ben Wheatley řekl, že jednou z inspirací byla skutečná F.B.I. zpráva o přestřelce v Miami. (SONY_)

Související novinky

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)

Reklama

Reklama