Křížová palba (festivalový název)

• Francie

Masky:

Sarah Nuth

Kostýmy:

Emma Fryer

Celkovo film funguje podľa mňa v pohode. Záleží už len na tom, či ste ochotní pozerať sa 90 minút na ľudí v hale, ktorí si asi po dvadsiatich minútach pôjdu po krku a je to film vyslovene o tom - "kto z koho." Má to v pohode tempo a som rád, že to nie je zbytočne natiahnuté, no súčasne mám pocit, že ťažko sa tu buduje nejaká atmosféra, keď je to neustále o tom istom. Plus Vernon je skutočne otravný a jeho postava ma nijako moc neberie. Ostatní sú celkom okey, no vieme asi odhadnúť ako to celé nakoniec dopadne. Akcia je okey, no miestami je film podľa mňa trošku neprehľadný a strácal som sa v tom, kto je vlastne kto. Dobré postavy sú podľa mňa najmä Ord, Chris a Justine. A keď sa na nich film sústredí, tak mám pocit, že to zvládajú celkom so cťou. Ostatní sú miestami otravní, miestami okey, no reálne tu nebol nikto taký, kto by mi reálne utkvel v pamäti ako výnimočnou postavou. A asi tak by som dokázal ohodnotiť tento film. Je to mix zaujímavých momentov no podané v istej dávke chaosu, ktorá tomu úplne nesvedčí. Ale viem si predstaviť, že film si svojich fanúšikov nájde a ani ja nemôžem povedať, že by ma to nudilo. Má to spád, má to atmosféru, len keby to bolo miestami prehľadnejšie a malo to viac zvratov, ktoré by niečo o postavách povedali viac. Som rád, že som to videl, určite by som sa k tomu nevrátil Hodnotenie: C+(23.5.2017)

• Lacike

Dve bandy idiotov po sebe skoro cely film strielaju v jednej opustenej budove. Aj ked sa medzi postavami najde viacero povedomych xichtov, tak mi vsetci pripadali otravni a prial som im co najskôr smrt. Bohuzial prestrelka, ktora sa spustila po nezazivnom uvode, bola este nudnejsia ako predstavenie postav, pretoze samotne prestrelky boli strasne neprehladne. Neustale sa striedali zabery na strielajuce postavy a ja som sa absolutne neorientoval v priestore a rozmiestneni postav. Problem nebol v rychlom strihu, ale v blbom rozmiestneni a nasnimani postav. Takze som si neuzil prestrelky ani po cisto technickej stranke. Vysledok vyzera jak nejake amaterske cvicenie ceskych studentov filmovej skoly. Akurat je hviezdnejsie obsadene. 3/10.(12.6.2017)

• honajz

Být to o dvacet minut kratší, mít to promyšlenější děj, lepší vtípky (ne, ani ten s deštníky to moc nenapravil), a nějakou skutečně zajímavější pointu, klidně dám víc. Pár chlápků a jedna baba ve skladišti po sobě hodinu střílí, ale kupodivu to chvílemi funguje, občas je to i veselé. Ale časem to začne být těžká nuda. A nakonec je to i nechtěně komické, zvlášť, když pořád a pořád se elitní zabijáci ne a ne trefit, když každého kulky vždy jen škrábnou nebo trefí do nohy, případně mrtví vstávají a dělají rutyku. A do toho odrhovačka, kterou u nás nazpíval Karel Gott pod názvem Když milenky pláčou. Co chybělo během cesty ke konci na vtipu, tam na konci přibylo na zbytečné brutalitě - což se k tomu předchozímu jistému nadhledu moc nehodí. Navíc si říkám, jestli to všem stálo za to, se postřílet kvůli dvěma hádajícím se blbečkům. Stačilo, aby každý střelil toho svého a mohli odejít všichni v klidu.(26.6.2017)

Zbraně a jednoduchý námět v akci. Režisér Ben Wheatley udělal to nejjednodušší co mohl. Do opuštěného skladiště zavřel dvě bandy soupeřivých chlápků a jednu mladou ženu, aby spolu vyřídili kšeft se zbraněmi. Cillian Murphy reprezentuje kupující stranu, Sharlto Copley, který dostal legrační přízvuk, zastupuje stranu prodávající. A jak už to tak bývá, něco se zvrtne. Po pár slovních přestřelkách mezi oběma gangy následuje hodinová přestřelka, v níž hlavní slovo má olovo. Zbývá ještě dodat, že příběh je zasazen do Bostonu na konec sedmdesátých let, nějaká ta retro atmosféra z filmu cítit je, podporuje je ji i song Johna Denvera, který u nás přezpíval Goťák pod prozaickým názvem "Když milenky pláčou". Postav je hodně, většina z nich má tuhý kořínek, asi jako naši politici, takže nezhebnou hned. Nadto je film vystavěn tak, aby žádné z nich nešlo s úspěchem fandit. A není to jen dáno jejím "špinavým" charakterem. Film je pozoruhodný přinejmenším svým hereckým obsazením, které čítá zvučná jména, považte sami - Cillian Murphy, Sharlto Copley a Armie Hammer a několik dalších méně známých talentů z mužských řad. Ovšem daleko větší diváckou pozornost poutá účast Brie Larson, herečky ze všech hereček nejoskarovější, která po "Rumu" už nevyvádí tolik, aby shrábla dalšího Oscara ze všech nejoskarovějšího. A když to tak vezmu, jedná se už o druhý film, v němž je sama mezi pánským osazenstvem, a když to takhle půjde dál, bude už jen platit za herečku s hezkou tvářičkou, která je do filmu obsazována jen nadpočetně. Už zde to s jejím hereckým fondem nevypadá o mnoho lépe než u "Konga, nicméně naštěstí jí režisér věnoval jeden úsek, kde je trochu rozdováděná a mračí se, což měla být v zásadě absolutní nasranost. Naštěstí u toho není tak škaredá jak její kolegyně Jennifer Lawrence, která už má (pravděpodobně) také největší herecké úspěchy za sebou. Takže o ženskou ozdobu je v příběhu postaráno. A nejlépe to vypadá s produkcí. Slovutný Martin Scorsese ji zaštítil. Film má tedy dobrou fazonu, na rating R to sice mohlo být krvavější, ale i tak dobré. Model klaustrofobního prostředí funguje zdárně. Ale čí práci mně tenhle počin připomíná? Aha, už vím. Takže bedlivý pozor, Wheatleyho dialogy ani omylem nedosahují preciznosti těch Tarantinových, scény nejsou tak odvázané jako u Rodrigueze a celé to nemá žádné technické finesy jako má Ritchie. Ovšem pokud se vám stýská po žánru, který výše zmínění pánové proslavili, je tenhle film pro vás tím pravým. 9/10(18.8.2017)

Velice zvláštní, dobře obsazená, budgetovka. Kdo viděl trailer, tak v podstatě ví. 2 party vesměs psychicky nevyrovnaných osob mají v plánu uzavřít obchod se zbraněmi, ale něco se samozřejmě nepovede, a to je celé. Jak už napovídá název, celý film je o jedné velké přestřelce, která občas dokáže strhnout, občas rozezní nějakou pěknou hudbu, ovšem po hodině mi přišlo, že to 90 minut mít nebude, ale třeba 120. Jako jednohubka dobré, ale vidět to už nepotřebuji...5/10(14.6.2017)