Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti. (CinemArt)

Pepinec

Ptal jsem se deseti holek, jestli jim Mark Wahlberg připadá jako "zábavná a sexy testosteronová mašina" a tady jsou výsledky: pět holek mě poprskalo smíchy, tři si ho aspoň chvilku prohlížely, jedna se mě zeptala jestli nejsem gay a až desátou jsem ukecal, aby řekla jo. Jmenovala se Linda Cardellini a stálo mě to kafe... Docela príma komedie, na kterou budu vzpomínat právě díky nesourodému tandemu Will-Mark, který kdyby měl být ještě víc nesourodý, musel by jednoho z chlapů krásné Lindy hrát lední medvěd. ()

JohnnyD

Nevtipná cringe komédia, ktorej jedinou devízou je paradoxne, že to strašne páchne deväťdesiatymi rokmi. Dnes sa už také filmy pre kina netočia a tá starosvetskosť na tom bola jediná zaujímavá. ()

misterz

Opäť raz typicky bláznivý Will Ferrel, pričom ho tu výborne dopĺňal M. Wahlberg, na ktorého si v pozícii komika už začínam celkom zvykať (aj keď akčná komédia sa mu viac hodí). Miestami tak hlúpe a strelené, až to zabavilo, hlavne tých pár gagov v strede filmu sa vydarilo. Lepší priemer si táto rodinná blbinka o tom, kto je lepší otec, hádam aj zaslúži. 65/100 ()

mzss1

(70%) Moc jsem neočekával, komedie mi poslední dobou přijdou buď, trapné nebo nudné. Tohle naštěstí není ten horší případ. Ještě tak zpočátku mě to moc nebavilo, Ferrella jsem si moc nezískával, ale jakmile se objevil skvělý Mark Wahlberg, tak už to pomalu začínalo stát za to. I ten Ferrell si mě po půli snímku začínal neskutečně získávat. S Wahlbergem se skvěle doplňovali. V této pohodové komedii šlo především o hlášky a souboj výše zmiňovaných hlavních dvou postav. Našlo se zde i pár vtipných scén jako např. Vjezd motorky do baráku nebo odhalení nahoty v proskleném baráku. Na to, že mě úvod vůbec nebavil, se z toho vyvrbila slušná komedie, která si na nic nehraje, není sice nijak zvlášť nápaditá, ale na nic si nehraje a humor není trapný a to je přeci to hlavní. Vztahy mezi postavami jsou tak nějak průměrně pojaty, ale pro potřeby snímku to bohatě stačilo, dětské postavy rozhodně pobavili.Těším se na dvojku, na kterou rozhodně vyrazím do kina, přeci jenom nám tam přibyde Mel Gibson ! ()

kingik

Máma Sára je hodná a sexy, otčím Brad je neplodný, zodpovědný a seriozní ňouma a biologický otec Dusty, pro rodinný život absolutně nepoužitelný, ovšem alfa samec, co přišel kdoví odkud, má mírně tajemnou minulost (čím se v minulosti živil, není příliš jasné), ale je odhodlaný vybojovat si svoji rodinu zpět. A nebude vždy používat fér údery. Zní to na úvod docela dobře, jenže film má před sebou dlouhou cestu, která trvá devadesát minut. A ujít tu cestu se nedaří optimálně. Volí se tedy gagy, které absenci zajímavější i vynalézavější zápletky nahrazují, ačkoliv nejsou z kategorie zázračných. Lze je rozdělit do tří kategorií - originálně jízlivé, vypointované a divné až občasně trapné. A bohužel, těch divných je největší množství. Funkční duo Wahlberg/Ferrell by si zasloužilo lepší film. Žvásty o rodinných hodnotách, i v jejich podání, jsou pořád jen žvásty o rodinných hodnotách. Film je tím dost nasáklý a působí to po chvíli natolik otravně, až si divák začne vypíchávat jen ty gagy, které do této kategorie nespadají. A dá se na nich nějakým způsobem zabavit. K těm kupříkladu patří pes nalezenec s legračním jménem, návštěva kliniky pro neplodné páry, sledování Ledového království, černý opravář v domě, co se zdrží na hodně dlouhou dobu, rodinná návštěva basketbalového zápasu. Zvláštní kapitolou jsou pak pikantní historky z milostného života Bradova šéfa, které leckomu mohou připadat i zábavné. Soupeření dvou nenadálých soků (v lásce?) jde v podstatě vniveč, neboť Sára je totiž plně přizpůsobena manželskému soužití s Bradem, které přišel Dusty jen narušit. Za svým manželem si bezvýhradně stojí a o svého ex neprojevuje žádný zvýšený (sexuální) zájem (jen na klinice se podivuje nad Dustyho vyvinutým pohlavním údem). A to je asi tak všechno. Film je naneštěstí poměrně nevýrazně natočený, je docela problém si z filmu něco zapamatovatelného vybavit po pár dnech. Z technického měřítka ale měl solidní profesionální zázemí, i když štědrý rozpočet je znát jen sporadicky. Do kina na komedie moc nechodím. O to méně na ty s rodinným zaměřením. Tuhle jsem zkusil, nelituji, ale ani nijak zvláště ji nedoporučuji. Vládne sympatickým hereckým duem, které má komediální elán a usilovně dojí z poloprázdného scénáře gagy, občas i nějakou tu "hlubší" myšlenku. Pochvalu zaslouží i ten, kdo si vzpomněl na Lindu Cardellini, u níž je celkem škoda, že je divákům známa hlavně z nepovedených Scooby-Doo dobrodružství. John Cena se zjeví až v závěru. Vyloženě oplzlých gagů je minimum, což je při Ferrellově výskytu dost zarážející. A konec není úplně ideálně řešen. No jo, co on tenhle film vlastně chtěl divákům sdělit? Vždyť neměl jasno skoro v ničem. Sean Anders se tentokrát nijak režijně nepřekonal, ještě hůře si vedl ve scénáři, na který přibral ještě další dva spolupachatele. Filmu hodně uškodila jeho rozpolcenost. Ve výsledku se nejedná o typickou rodinnou komedii, rozhodně ale ani o žádnou extra hrubozrnnou legrandu. A přece se najde něco, s čím si divák, zaměřený na (rodinný) humor, bude vědět rady. 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Will Ferrell je dobrý komik, len (evidentne) potrebuje držať aspoň trochu na uzde. A to sa nestalo. Pri sledovaní Daddys home som zvažoval dva dôvody (prečo to takto ne/dopadlo); Buď mu odkývli každú improvizáciu, alebo išli na prvý pokus. To je prvý problém, že som sa zaňho celý film hanbil. A druhý; to museli vážne každú situáciu dotiahnuť do toho najväčšieho extrému a keď už tam boli, siliť to ešte ďalej? Takéto filmy dostávajú maliny. Ps: Smiať sa budete aj tak. Pss: Lindu by som zožral. Celú ()

MikeCool

Začalo to poměrně milou a svěží rodinou komedií. Posléze to zklouzlo do typického amerického stereotypu v oblasti filmové komedie, počínaje WTF momentem s motorkou v domě . Závěr byl tak ujetý, až mi to vyčarovalo úsměv na tváři a své hodnocení jsem z velice podprůměrné střední pasáže filmu změnil na lepší nadprůměr. ()

Slartibarkfast

Průměrná rodinná komedie o zodpovědnosti, otcovství a rivalitě. Pokud si libujete v trapných situacích, které vás uvádí do rozpaků, je to rozhodně film pro vás. Herecká dvojice Ferrell Wahlberg mi celkem sedla, ačkoliv musím přiznat, že první jmenovaný mi každý film znechutí. Možná i proto padá tenhle v mých očích pod průměrnou hladinu. Na druhou stranu musím uznat, že trapností je tam mnohem méně, než v každém jiném filmu s Ferrellem v hlavní roli. Tak tedy dostává souboj o post hlavy rodiny dva a půl hvězdy. 45% ()

silentname

Človek nakoniec asi od filmu dostane presne to, čo mohol od neho očakávať. Priemernú oddychovú americkú komédiu s lacnými vtipmi a snahou dať do toho trošku srdca, a to je asi všetko, čo sa dá povedať. Ale na druhú stranu som si to celkom aj užil. Z traileru to vyzeralo oveľa horšie. Čo človek čaká, to dostane. Myslím si, že sú tu dokopy dva skutočne strašné momenty a to je Bradov hod na koš, ktorý skutočne je tak strašný, že sa človeku z toho chce plakať, a keď je Mark Wahlberg na skateboarde a má kameru na helme, ktorá ho sníma, tak jeho hlava je tam počítačovo upravená a bije to maximálne do očí. Z toho sa rozhodnite. Nebudem sa tu rozpisovať, lebo podľa mňa je to viacmenej zbytočné. Hodnotenie: C ()

Yoshitsune

Tak tohle, bylo dost špatně retardované, po celou dobu filmu sem vlastně sledoval, jak se Ferrell, snaží zavděčit svým nevlastním dětem. Zatímco Wahlberg to má všechno v malíku, tak Ferrell dělá ze sebe kašpara a obecného blba. A tomu sem se jako že měl smát ? Ano pes nazvaný Tumor a sejmutí invalidního kluka, mělo něco do sebe a konec byl celkem i zábavný, určitě zábavnější než celý film. Aaa morální ponaučení, ano i to ve filmu je a hned několikrát, ohgh........no fuj, až moc přeslazené. Dost o ničem trailer, naznačoval stoprocentní plodnost humoru, ale film poskytl asi tak pětiminutovku, cigáro a peníze na taxi. ()

Chrustyn

Nenáročná komedie, která mnoho nenabídne, na druhou stranu nenudí a příjemně uteče. Herecké duo je fajn a kdyby se film více zaměřil na chemii mezi nimi, mohlo to být zábavnější. ()

BMW12

Po prvních minutách jsem si říkal, že půjde o průměrnou americkou komedii s tradičními, občas trapnými vtipy. Ovšem s přibývajícím časem šla kvalita hodně nahoru a na konci jsem musel uznat, že šlo o velmi dobrou komedii. Byly tam dobré, vtipné situace a perfektní byl výběr písniček. Závěr potěšil, Dustymu se vrátilo přesně to, co dělal on Bradovi. :-D Těším se na pokračování. ()

eraserhead666

Ferrell je hrozný pičusek, ale v tom sympatickém a zábavném smyslu. A spojení s Wahlbergem jim oběma docela sedí. Klidně se rád podívám na jejich další spolupráci. Táta je doma je příjemná komedie s několika velmi trefnými a vtipnými momenty. A vždycky mě potěší film, v němž zazní skladba ze starých desek Metallicy (a tohle už je druhý film s Ferrlellem, kde zazněla). ()

claudel

Po delší sérii nepovedených filmů a propadáků mě osvěžila tahle překvapivě hodně dobré americká komedie, jež postrádá trapnost a klišoidnost anebo lépe řečeno je omezuje na minimum. Ferrell a Wahlberg jsou správná volba pro obě hlavní mužské postavy, jde o role, které jim náramně sedí a vyhovují, u Wahlberga bych si dokonce dovolil tvrdit, že bych jeho Dustyho zařadil mezi jeho nejpovedenější role. Skvělá zábava, těším se na dvojku. ()

Necrotongue

Slabší tři hvězdičky. Některé momenty mě dokázaly fakt hodně pobavit (U rampa, basket nebo motorka), ale zároveň film obsahoval příliš velké množství hluchých míst, kdy jsem se neměl čemu zasmát, nebo kdy působil přímo trapně. Běžně se nevyjadřuji ke komentářům ostatních uživatelů, ale tentokrát musím udělat výjimku, protože se ukázalo, že jsem film vnímal podobně jako Jara.Cimrman.jr, takže i pro mě v něm odvedly spoustu dobré práce vedlejší postavy Griffa a Lea, dokonce bych řekl, že jen díky nim se film dostal přes některé slabší momenty. ()

Tom Cruise a další neskutečný kousek

Tom Cruise a další neskutečný kousek

22.04.2015

Studio Paramount právě na CinemaConu představilo svoje nadcházející filmy. Komedie o tom, jestli je lepší táta Will Ferrell nebo Mark Wahlberg, si moc pozornosti neodnesla, stejně ale nešlo o zlatý… (více)