Luna Papa

Лунный папа

Moon Father

Komedie / Drama

Německo / Japonsko / Tádžikistán / Uzbekistán, 1999, 107 min

Roztomilá Čulpan Chamatova, v nemenej roztomilom poetickom príbehu s úžasným koncom. Snová tragikomédia v duchu starších Kusturicových filmov. 85% (k zhliadnutiu na YouTube)(7.3.2013)

Zápletka fajn stejně jako většina herců, děvče rozmilé a Moritz Bleibtreu výborný jako vždy...tedy jako oddechový film proč ne, ale magický realismus mám ráda (a to jen v některých) filmech Emira Kusturice, tady mi to opravdu nesedlo. 70%(15.2.2009)

Príbeh o hľadaní otca vyrozprávaný budúcou matkou aj ešte nenarodeným dieťaťom. Bláznivé, alebo lepšie povedané absurdné dobrodužstvá ktoré zažíva hlavná hrdinka spolu so svojím zaostalým bratom a zásadovým otcom nás prevedú kásnou, hoci svojráznou, prírodou bývalého ZSSR, ktorá je rovnako reprezantatívna ako postavy ktoré stretávajú. Množstvo vizuálneho aj slovného humoru však svojím podaním nesadne každému.(6.6.2004)

Veľmi príjemná komédia s fajn hereckým osadenstvom, škoda len toho záveru s padajúcimi kravami a lietajúcimi strechami.(15.8.2019)

Skvelá absurdná komédia, ktorá evidentne nemá nič spoločné z hollywoodskou produkciou. Krava, ktorá spadne z neba, aby sa stala smrtiacim nástrojom - nádherne originálne.(8.11.2008)

Bláznivé až na půdu :D(9.8.2014)

• mota

Herecka divocina napric vyprahlou krajinou, z ktere je potreba vybombardovat vsudypritomne zlo jako v okolnich statech.(22.10.2014)

Prostinký (prostoduchý :-) příběh o hledání otce dítěte, pitoreskní postavičky jako z Kusturici, neuvěřitelné zvraty a pohádková výprava a kamera. Ne, že by to byl nějaký vrchol mojí hitparády, ale mám tyhle příběhy rád a docela jsem se při tom bavil. Mamlakat byla roztomilá a její bratříček s tatínkem si se vším dokázali poradit.(16.2.2016)

Takto si predstavujem dokonalý festivalový film. Živí, autentickí ľudia, krásna krajina, skutočné, uveriteľné problémy a konflikty, humor, silné city. Ani štipka falše. Ani nudy. Žiadny prešpekulovaný príbeh, jednoduché, ale o to sviežejšie. Mám rada, keď vo filme môžem zažiť nielen nejaký vymyslený svet, ale aj kus ozajstného sveta niekde ďaleko na zemi, kde sa sotva dostanem. Bez pátosu, moralizmu, či politiky, nazrieť do života ľudí v nejakej haluznej krajine. Uzbekistan určite je „haluzná krajina“ a tento film život v nej približuje. Nie to ani náhodou dokument, ale je tak autentický, že lepšie ako dokument ukazuje túto krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú. Ozajstní, nepočítačoví. Trochu im závidím tu rýdzu, prirodzenú realitu... My sme popri nich ako zelenina v skleníku :)(6.2.2009)

• Jonatthan

Tak tohle byla nuda !!!(7.4.2003)