poster

The Caretaker

 • USA

  Portend

Horor / Thriller

USA, 2016, 80 min

Režie:

Jeff Prugh

Scénář:

Jeremy Robinson

Hudba:

Darrell Raby

Střih:

Jeff Prugh

Scénografie:

Kristi Uribes

Kostýmy:

Brett Kreidberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin29
  **

  Mallorie a její přítel August se se starají o její dementní (není myšleno jako urážka) babičku, která má problémy s ošetřovateli. Vždy je napadá a vyhání a žádný/á u ní není schopný vydržet. Později zjistí, že její matka slyší a vidí něco co jiní ne. Je to takový hodně průměrný thriller o jednom baráku jedné babce co jí hrabe na palici jedné ženské co jí postupně taky hrabe na palici a jednom chlápkovi co má všech 5 pohromadě. Většinu stopáže se tam nic nestane (kromě toho, že se tam pořád říká 2 August nebo August a ke konci tančí cca 80letá babka na jakési disko nebo co to bylo) a na konci už je pozdě jelikož to za moc nestojí. Pochválit se tak dá jen hlavní dvojice, která působí sympatickým dojmem. 40 procent film na jedno shlédnutí.(1.10.2016)

 • ricci.s
  **

  Od hororu o pomätenej babke som čakal rozhodne viac. Herecký výkon podala síce slušný, len čo z toho, keď sa režisér nepokúsil o nič zaujímavé. Príbeh síce nejako vystaval a možno to aj malo naviac, len to by si musel uvedomiť, akému žánru má venovať pozornosť. Jedná sa tu o menej podarenú psychologickú drámu. Nie je to ani napínavé, ani akčné, ani krvavé, ani depresívne. Väčšinou žiaľ nudné a žiadne pocity to nezanechá.(27.9.2016)

 • Marceloo
  ***

  Po tom, čo jej psychicky chorá stará mama vyhodila mnoho opatrovatelov, sa musí Mallorie (Meegan Warner) presťahovať k nej a začať sa o ňu starať sama. Jej stará mama sa dokáže správať normálne len vtedy, keď je pod vplyvom silných liekov, ktoré však odmieta užívať. Na Mallorie však okrem problémov so starobou čakajú taktiež dávne rodinné tajomstvá a fakt, že začína mať sama zvláštne zmeny správania, jej vôbec nepomáha. - Po The Taking of Deborah Logan v roku 2014 a Dementia v roku 2015 prichádza ďalší horor, ktorý má milovníkom hororu ukázať, že si musíme vážiť prácu, ktorú opatrovatelky v domovoch dôchodcov odvádzajú. The Caretaker je velmi mierne pojatým hororom, ale je velmi kvalitne technicky spracovaný. Na Meegan Warner by som sa mohol pozerať celý deň, takže je taktiež obrovským pozitívom a páčila sa mi aj ideálne sa hodiaca hudba, ktorú by som si normálne nikdy nepustil. Nanešťastie je to velmi uzemnené a neviem čo bolo dôvodom k tomuto ťahu, ale vďaka velmi krátkej stopáži sa na to určite dá pozrieť. + herečka z The Veil a Scare Campaign + herec z House of 1000 Corpses + herečka z Burying the Ex(27.9.2016)

 • kaylin
  **

  Snímek „The Caretaker“ není vyloženě špatný horor, respektive není to ten typ, u kterého si budete říkat, proč jste na to koukali. Jen to není nic extra napínavého, nic, u čeho budete jako struna, jen prasknout. Je zde pár dobrých momentů, kdy si i řeknete, že by to možná mohlo být k něčemu, ale nakonec se ukáže, že následuje jen další nudná scéna. Neříkám, že zde byl velký potenciál, ale něco málo víc se z toho vytřískat dalo.(12.7.2017)

 • Psychor
  **

  Jakožto hororový expert obvykle dokáži promptně a zcela pregnantně vyjádřit, čím mě daný snímek zaujal. U hororu Caretaker jsem však dlouho váhal. 80 minut uběhne a divák má pocit, že se během nich vlastně vůbec nic neodehrálo. Snímek za sebou nezanechá prakticky žádnou výraznější hororovou stopu. Přesto z něho vyzařuje jakási pohoda, kterou má nejspíše na svědomí fungující vztahová chemie mezi ústřední dvojicí postav. Především Meegan Warner v roli Mallorie bezpochyby stojí za pozornost, jelikož se na plátně proměnila v živoucí generátor pozitivní energie. Šalamounsky jsem se tedy rozhodl udělit snímku Caretaker dvojí hodnocení. Horor Caretaker ode mě obdrží dvě hvězdy, zatímco jakýkoliv jiný Caretaker si odnese plné čtyři hvězdy.(28.9.2016)