poster

Eichmann show (TV film)

 • Česko

  Eichmann v televizi

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Eichmann Show

Drama

Velká Británie, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joker.george
  ****

  Příčí se mi říct, že se mi to líbilo, nebo dokonce napsat, že jsem si to krásně užil. Je to totiž daleko od pravdy, ačkoliv se jedná o dobré drama, které stojí za zhlédnutí. Hraná část se snaží být plnohodnotná a ukázat příběh, který by strhl pozornost sám o sobě, ale na dokumentární polovinu se žel nechytá. A to ani kdyby se lépe vyšperkovala, naštěstí historickým ukázkám nijak nepřekáží, a tak jsem už po několikáté trnul nad tím, co děsivého se dělo a klidně se může při vhodných okolnostech opakovat.(26.1.2017)

 • Volodimir2
  **

  Eichmannova šou je jedným z projektov, ktorý bol vyrobený pri príležitosti 70. výročia oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime. Agenti MOSSADu ho zadržali v roku 1961 a o rok neskôr bol popravený. Táto šou ma ukázať opäť svetu to čo po prvýkrát sa odvysielalo v roku 1961 a celý svet (proces sa vysielal do 37 krajín) uvidel zverstvá nacistov. Eichmann 4.11.1938 pricestoval aj na Slovensko kde sa podieľal na príprave nariadení k odsunu Židov a osobne sa stretol aj Jozefom Tisom, ktorý toto nariadenie podpísal. Po 15.marci sa presídlil do Prahy, kde sa podieľal na deportácii Židov. Neviem či táto dráma bola potrebná keď o Eichmannovi je množstvo filmov, takže nové filmy už nemajú čím prekvapiť. (Adolf Eichmann- nacistický utečenec,1994; Hitlerovi muži,1996 2. diel Eichmann Adolf – likvidátor; Muž, ktorý chytil Eichmanna,1996; Eichmann, Muž ktorý nechal ísť vlaky,2003; Eichmann,2007; Lovci nacistov,2009, 9. diel Hon na Adolfa Eichmanna; Hon na nacistov,2010, 3. diel Adolf Eichmann; Eichmannov koniec,2011 a predpokladám, že ich je omnoho viac.)(2.8.2015)

 • verbal
  *

  V novodobé historii je tolik zajímavých událostí, které však nikdy nebudou zvizualizovány, protože na to nikdo nedá prachy. Ale kvůli otravné pičovině o tom, jak Bilbo Pytlík devadesát minut unyle přepíná kamery mezi Eichmannem a tisíckrát omletými záběry z koncentráku, rozbije nějaký židák prasátko kdykoliv, jen aby podpořil ten už opravdu otravný globální marketing vlezlého etnika. Než mě zase nějaký ten „spravedlivě“ agresivní obřezanec začne napadat z antisemitismu, rád bych podotknul, že II. Světová válka skončila před sedmdesáti lety a podle odhadů měla kromě těch zhruba pěti miliónů židů také přes třicet miliónů dalších civilních obětí! Tak proč musím, kurva, z téměř každého druhého mejnstrýmového filmu poslouchat jen „žid, žid, chudák žid, koncentáky, holá kost“, až mám toho plnou prdel a sto chutí zařvat dost. Asi víme všichni proč, a kdo chytře sedí na penězích současného filmového průmyslu a podporuje něco, co už zjevně hraničí se šovinismem. Ano, genocida je zlo, rozhodně nijak nezlehčuji jejich utrpení a rozumné připomínání rozhodně není od věci, i když tři roky natvrdo za popírání na druhé straně považuji za bezprecedentní, mocenský kýbl sraček vychrstnutý do xichtu demokracie a svobody projevu a výsměch chartě lidských práv. Když už, tak ale aspoň stejný metr. Holt Arméni nebo Číňani bohužel rozhodující světová média neovládají, takže si je můžeme popírat ostopéro, a filmy o tom, jaká byl nelidská kurva třeba Abdülhamid II nebo Hideki Tódžó, které by si navíc mohly dovolit zaplatit jako lákadlo posilu ze Dna pytle, se tři až čtyři do roka asi nikdy točit nebudou. Eichmann se navíc hodí do toho píár krámu dvojnásob, protože si ho sami ulovili, tak není divu, že o něm toho bylo splácáno téměř dvakrát tolik než o samotném Norimberském procesu. Kdyby to aspoň nebyla taková nudná sračka! Doufám, že jim Gandalf roli pro případnou dvojku o stejně záživných trampotách soudního zapisovatele odmítne, ať na to nemusím zase čumět jen kvůli obsazení.(15.7.2015)

 • Morholt
  ****

  Záběry ze soudu s Adolfem Eichmannem znají asi všichni, kteří se o nacistické válečné zločince zajímají, ale o lidech, kteří stáli za pořízením těchto snímků neví prakticky nikdo. A to se snaží film napravit a daří se mu to. Mix hraných i dokumentárních záběrů se povedl na výbornou a díky tomu a velmi dobrému obsazení si film uchovává autenticitu a obrovskou vypovídající hodnotu. Eichmann sám by za svůj postoj zasloužil věšet každý den několikrát až do skonání věků. 80%(13.4.2015)

 • Johnny.ARN
  **

  Povedzme si na rovinu, najväčší prínos tohto filmu sú archívne zábery. Hobit a prešedivelý LaPaglia to už len zbytočne hrotia a hrajú na divákovu emočnú strunu. A áno, nudné ale v konečnom dôsledku zaujímavé. Paul Andrew Williams ukázal, ako sa dá predlhý proces natočiť tak, aby podstata ostala a vata sa odstránila. 2 z 5(20.5.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace