poster

Eichmann show (TV film)

 • Česko

  Eichmann v televizi

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Eichmann Show

Drama

Velká Británie, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joker.george
  ****

  Příčí se mi říct, že se mi to líbilo, nebo dokonce napsat, že jsem si to krásně užil. Je to totiž daleko od pravdy, ačkoliv se jedná o dobré drama, které stojí za zhlédnutí. Hraná část se snaží být plnohodnotná a ukázat příběh, který by strhl pozornost sám o sobě, ale na dokumentární polovinu se žel nechytá. A to ani kdyby se lépe vyšperkovala, naštěstí historickým ukázkám nijak nepřekáží, a tak jsem už po několikáté trnul nad tím, co děsivého se dělo a klidně se může při vhodných okolnostech opakovat.(26.1.2017)

 • Volodimir2
  **

  Eichmannova šou je jedným z projektov, ktorý bol vyrobený pri príležitosti 70. výročia oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime. Agenti MOSSADu ho zadržali v roku 1961 a o rok neskôr bol popravený. Táto šou ma ukázať opäť svetu to čo po prvýkrát sa odvysielalo v roku 1961 a celý svet (proces sa vysielal do 37 krajín) uvidel zverstvá nacistov. Eichmann 4.11.1938 pricestoval aj na Slovensko kde sa podieľal na príprave nariadení k odsunu Židov a osobne sa stretol aj Jozefom Tisom, ktorý toto nariadenie podpísal. Po 15.marci sa presídlil do Prahy, kde sa podieľal na deportácii Židov. Neviem či táto dráma bola potrebná keď o Eichmannovi je množstvo filmov, takže nové filmy už nemajú čím prekvapiť. (Adolf Eichmann- nacistický utečenec,1994; Hitlerovi muži,1996 2. diel Eichmann Adolf – likvidátor; Muž, ktorý chytil Eichmanna,1996; Eichmann, Muž ktorý nechal ísť vlaky,2003; Eichmann,2007; Lovci nacistov,2009, 9. diel Hon na Adolfa Eichmanna; Hon na nacistov,2010, 3. diel Adolf Eichmann; Eichmannov koniec,2011 a predpokladám, že ich je omnoho viac.)(2.8.2015)

 • Ben Nevis
  ***

  Na začátek rovnou přiznávám, že počet hvězdiček jsem dala povinně za silné téma, které je třeba připomínat minimálně třikrát do roka novým filmem (konec sarkasmu). Nicméně za chvíli zemřou poslední pamětníci a nacistická genocida se přesune do učebnic ke starším etnickým a náboženským čistkám, které na učebnicovém papíře už nezní tak hrozně jako z úst pamětníků. Filmaři se snažili pojmout Holocaust neotřele (což musí být vážný problém mezi těmi tisíci filmy, seriály a dokumenty) a natočili film o točení procesu. Bohužel zápletka hledání slz u obžalovaného není tak strhující, jak by si producent mohl myslet. A do toho propaganda, že je to poprvé, co soudí nácka a že do té doby byly nacistické zločiny snad zatajovány... No nebyla televize, aby si to mohl vychutnat i rancher v Austrálii a pokochat se pohledem na vyhladovělé koncentráčníky. Cynicky musím dát zapravdu obavám hrdinů, že Gagarin jim pokazil sledovanost. Protože lidi se budou mordovat pořád, ale kolik lidí se dostane do vesmíru?(24.6.2016)

 • kaylin
  ***

  Ten proces je sám o sobě neskutečně zajímavý, ale filmu se podařilo vlastně jen ukázat, že práce v televizi je celkem náročná, a to hlavně psychicky. Víc vlastně film neřekne, protože dokument o případu to rozhodně není, to už je lépe se podívat na skutečné záznamy, které byly mimochodem pro film také použity.(21.7.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Rozhodně zajímavé co by upozornění na onu událost přímých přenosů procesu a na proces samotný, nicméně ono pozadí vzniku (přepnout na jedničku, připravit čtyřku...) mi nepřišlo natolik zajímavé, aby kvůli tomu vznikal film. Důležitějším přínosem jsou tak ony samotné původní ukázky z procesu a hlavně výpovědi svědků. Pokud se najde někdo, kdo udělá titulky k celému procesu a nechá je přidat k plnému záznamu z Youtube s anglickým VO dabingem (nebo k originálnímu záznamu v hebrejštině), bude to jednak největším kladem tohoto filmu (aneb někdo zjistí, že takový proces je na videu, a rozhodně se k němu přidat překlad) a taky jeho zhoubou, protože pozbude svého hlavního smyslu - upozornění na proces (což se právě stalo, tak k čemu dále tohoto filmu). ~~~ Samotný film **, s úryvky z procesu ***.(12.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace