Dcera čarodějky

Bosorkina dcéra

The Shamer's Daughter

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Dánsko / Norsko / Česko / Island / Švédsko, 2015, 96 min

Některé postavy by potřebovaly více prostoru, hlubší prokreslení, aby si k nim mohl divák vytvořit silnější vztah. Stejně tak by občas potřebovaly více interakcí mezi sebou. Například na začátku Dina měla mít víc scén s Drakanem, aby mohla scéna ve vězení aspoň trochu překvapit. Druhým nedostatkem je hodně uspěchaný konec, přičemž (ne)jednání jednoho z hrdinů je na mlácení hlavou o zem. I přijetí skupiny uprchlíků jakýmisi horaly, do té doby neviděnými, bylo trochu podivné (navíc, kde se tam vzala rodina hlavní hrdinky). Teď to vypadá, že jen kritizuju, ale vlastně se mi to docela dost líbilo, odsýpá to, výprava je výborná, občas něco proběhne trochu jinak, než by divák čekal a české lokace lahodí oku. Tím spíš nechápu totální ignoraci filmu českou distribucí (ha, beru zpět, česká premiéra ohlášena, včas jako vždy :) ). Jsem zvědav, jestli bude pokračování (kniha, jak jsem zjistil, má čtyři díly). Tak 70 %, ale přidám.(20.2.2016)

Je vidět, že natočit fantasy je prostě vždycky otázka velkého rozpočtu a trikové práce, jinak to vždycky působí buď levně, nebo pohádkově. Stejně tak to je i s Dcerou čarodějky. Ve své podstatě dospělá fantasy, která ale působí jako seriálový pilot, anebo jako pohádka s krví a mrtvými, které se nepodařilo úplně zbavit televizního vzezření. Připomínalo mi to ze všeho nejvíc české Jménem krále, což není zrovna lichotka. Nakonec to sice nebylo vyloženě špatné a má to i sympatické hrdiny, ale se zámořskou produkcí to jasně prohrává, protože místo opulentní výpravy a triků, na které nebyly finance, to bohužel nepřináší nic originálního, nehledě na průběžné finále se zcela otevřeným koncem. Vylezla z toho tedy průměrná evropská fantasy, která je docela fajn na podívání, ale jinak zcela zapomenutelná.(1.8.2016)

Zhodou okolností som kedysi čítal zaujímavú poľskú fantasy s rovnakým názvom, ktorá nie je predlohou filmu. Bohužiaľ tento film bol skromný a menovaná knižka bola 2x zaujímavejšia, takže viem, že z daného námetu by sa dalo vyťažiť oveľa viac. Príbeh je tuctový a jediným kladom je presvedčivá hlavná hrdinka. Vzhľadom na násilie, by som film necharakterizoval ako rodinný, hoci je evidentne pre deti.(3.2.2016)

No, co k tomu říct, je to určitě průměrná věc, která ve své podstatě nemá žádný duchaplný příběh a s dialogy si také tvůrci moc hlavu nelámali. A taky mi vadí ten koloběh, kočky s myší. I těch krátkých 96 min se zdálo být dlouhých. Knižní předloha byla možná kvalitnější, ovšem snímek se řádně nepovedl. Na druhou stranu, né úplně všechno bylo špatné, vizuální stránka se mi líbila, trochu propracovanosti a nebyl by to špatný film.(13.8.2016)

• misterz

Keby fádnosť a nuda mali nohy, tak by tento snímok mohol bežať maratón a s prehľadom by aj vyhral. Nápad zaujímavý, no bolo to rozvedené do totálne nezaujímavého deja, kde jediným spestrením bolo pár známejších mien zo severskej filmovej produkcie a gumené prerastené jašterice, ktoré každý vo filme považoval za drakov. A už sa vám niekedy stalo, že by ste si pozreli niečo, z čoho sa vykľube, že to vlastne ani nemá koniec a žiadne uspokojivé rozuzlenie? No... tak toto je ten prípad. Všetko tu bolo také roztečené do stratena. Mohlo by to mať aj desať hodín, no nenašiel by som tu ani štipku epiky, romantiky, drámy... proste ničoho. Hlboký podpriemer. 30/100(21.10.2017)

• - Snímek se natáčel také v okolí Pravčické brány, u zámečku (nynější restaurace) Sokolí hnízdo a můžeme v něm vidět i Malý pravčický kužel. (Frency)

• - Středověká fantasy plná draků a magických praktik byla natáčena mimo jiné ve slavných barrandovských studiích. (Zdroj: Film Europe)

• - Herci Jakob Oftebro (Nicodemus) a Søren Malling (Våbenmester) si spolu zahráli v seriálu 1864 (od r. 2014), který je o rok starší než tento film. Ve stejném seriálu si společně s těmito herce zahráli i méně význační herci jako je Olaf Johannessen (Mester Maunus), Adam Ild Rohweder (Aun) a Esben Dalgaard (Rikert), kteří v tomto filmu také vystupují. (PanZahadnyCZ)