400 Days

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 91 min

• Mrkvič

To jsem teda zase jednou naštvanej, že jsem dával takovýmu filmu šanci. Námět by nebyl špatný, jenže tady se používá jen to, co se hodí do krámu a žádné vysvětlení. No a na závěr ještě trocha naznačení, hodit ho do koše a po očku pomrkávající drásavý konec je utnut a ať si to divák domyslí místo scénáristů. Ubohý.(11.1.2016)

• FritoleXx

Půl hodiny nudy, kdy jen čekáte co se bude dít. Pak příjde slabý odvar The Divide a zase další nuda. Samozřejmě zde musí být nějaky problém hlavního hrdiny, který na začatku vyleze ze záchytky s kocovinou, jak kdyby to mělo hrát nějakou roli. Nečekaně je ze skupinky ten nejrozumnější, co si zachová chladnou hlavu. Nějaký ten milostný vztah nesmí chybět, pak týpek co dělá problémy a další trochu nevyrovnaný týpek, který vidí svého syna. Víc klišé partičku nevymyslíte... V jádru vcelku dobrý nápad, ale ve špatném provedení.(4.5.2017)

Obrovské plus za to, že se to neodehrávalo celé jenom v krytu a celkem brzo se vyleze ven a atmosféra s nejistotou se dá krájet ještě mnohem více než v krytu. Chyby to má ale zdejší hodnocení je podle mě až příliš přísné. Po dlouhé době správně mysteriózní film s pořádnou dávkou napětí. Konec bude asi vadit všem a já ho tak trochu očekával ale tohle moc nešlo racionálně ukončit.(29.12.2015)

• honajz

MOŽNÉ SPOILERY Jen bych opakoval, co napsal maddy. Zajímavá atmosféra, nejistota, člověku se v hlavě honí různé scénáře, ale film si nedokáže vybrat ani žánr (je to sci-fi?, horor?, kanibalská vyvražďovačka z vidlákova?, postapo?, psychologický film?), natož konec. Nemusím mít nutně všechno vysvětlené, ale přece jen by mne zajímalo, co tím pan režisér myslel. Protože je to jinak skutečně jen mlácení prázdné slámy, strašení pro strašení, a zpětně vlastně nuda. Mind-fuck se tomu myslím říká. Hodně to připomíná seriál Lost, všechny jeho náznaky, a pak ten hodně pitomý konec, který někteří předvídali už po 1. sérii. Jo a nejsem si jist, zda to sedí z pohledu vědy. Pokud by něco zničilo Měsíc, tak Země nebude plná úlomků a tmy, ale naopak na jednom pólu plná Slunce, až by to spálilo vše živé, a na druhém by vše zmrzlo.(1.4.2016)

• Morholt

Bez peněz a talentu postapo sci-fi netoč. Poučka, kterou si stále řada filmařů nepamatuje a oblažuje svět nekoukatelnými výplachy. Jako je třeba 400 Days. V první polovině se snaží trojice idiotů a Caity Lotz diváka unudit poflakováním se po podzemní simultánní raketě. Ale protože je člověk zvědavý, co se stane, až dotyční vylezou zpátky na povrch zemský, vydrží. Ale ono se nestane nic. Jen se zvýší hustota debilů, takže tu šaškuje víc lidí. No dobře, řikam si, tak počkám do konce a třeba přijde nějaké zajímavé vysvětlení, které dá celé té zhovadilosti nějaké opodstatnění. Nepřišlo. Ono totiž nepřišlo žádné vysvětlení. Ještě během psaní komentáře jsem byl přesvědčený, že vypotím alespoň nějaká procenta za Caity Lotz. Jenže to nejde.(24.12.2015)

• - Tranquillity (název nepřeškrtnutého města) je mímo jiné také název modulu, který byl připojen k Mezinárodní vesmírné stanici v roce 2010. Obsahuje nejmodernější zařízení pro údržbu životního prostředí na stanici. Tyto systémy recyklují odpadovou vodu pro posádku a produkují dýchatelný kyslík. Tranquility nebo-li Node 3 je také vybaven zařízením na revitalizaci atmosféry, které filtruje škodlivé látky. (vqlidu)