400 Days

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 91 min

• Morholt

Bez peněz a talentu postapo sci-fi netoč. Poučka, kterou si stále řada filmařů nepamatuje a oblažuje svět nekoukatelnými výplachy. Jako je třeba 400 Days. V první polovině se snaží trojice idiotů a Caity Lotz diváka unudit poflakováním se po podzemní simultánní raketě. Ale protože je člověk zvědavý, co se stane, až dotyční vylezou zpátky na povrch zemský, vydrží. Ale ono se nestane nic. Jen se zvýší hustota debilů, takže tu šaškuje víc lidí. No dobře, řikam si, tak počkám do konce a třeba přijde nějaké zajímavé vysvětlení, které dá celé té zhovadilosti nějaké opodstatnění. Nepřišlo. Ono totiž nepřišlo žádné vysvětlení. Ještě během psaní komentáře jsem byl přesvědčený, že vypotím alespoň nějaká procenta za Caity Lotz. Jenže to nejde.(24.12.2015)

• Cryptkeeper

Mám rád tenhle komorní žánr,kdy člověk čerpá víceméně z vlastní fantazie,neznáma,tísnivého pocitu. Co mi ale šíleně vadilo,byla nelogičnost zásadních situací při soubojích a reagování "přeživších" na danou situaci. K tomu konci...ach...otevřené koncem miluju. Ale tohle byl přešlap. Řeči o tom,jak je to vlastně chytře otevřené a že je zde celá řada (logických) konspirací,proč to končilo zrovna takhle..Bullshit . Osterman nevěděl jak dál,nebo byl prostě líný..nevidim v tom žádný náznak čehosi,čeho by se měl divák chytnout ohledně konce. Stačilo přidat jeden jediný prvek a nějak ten konec doladit na otevřenosti,ne to takhle zazdít.(4.3.2017)

Nápady by boli, no spracovanie už až tak dobré nie je. Nie je to síce tak zlé, Earthrise, no tiež podľa mňa nevyužil svoj kompletný potenciál. Nápady sú tu, herci sú okey, ale ich postavy už až tak zaujímavé nie sú. Plus nám film na niektoré veci neodpovedá. Prečo? Čo sa reálne stalo? Ako to celé dopadlo? Niekedy je fajn nevedieť, no tu to vyslovene chýba. Prostredie lode zaujímavé nie je, no exteriéry podľa mňa vcelku zaujímavé sú a myslím si, že tam si dali tvorcovia celkom dosť záležať. A to podľa mňa film trošku zachraňuje pred pádom do hlbín. Ale znovu by som sa k tomu nevrátil. Hodnotenie: C(23.12.2015)

Nenápadné light post-apo sci-fi so slušným spádom deja a peknou hudbou. Film sa rozbieha pozvoľna a zprvu len sledujeme štyroch pseudo-astronautov pri pokuse ako sa budú správať a reagovať počas 400 dní, kedy budú zavretí vo falošnej vesmírnej lodi, zakopanej pod zemou. Keď však pár dní pred vypršaním termínu opustia loď a výjdu na povrch zistia, že všetko je v troskách. Zem postihla apokalypsa, zostalo len pár preživších, ktorí nie sú práve dvakrát priateľskí. 400 Days možno prvých pár minút trochu nudí, ale potom sa už dej rozbehne a na nudu nieje čas. Na sci-fi triezvo zvolená kratšia stopáž pôsobí taktiež dobrým dojmom, keďže sa tvorcovia aspoň vyhli nudným a zdĺhavým scénam. Teda celom sympatický filmík s neveľkými ambíciami. Bavil som sa. Tak na 3*. 65 %!!(12.11.2015)

Obrovské plus za to, že se to neodehrávalo celé jenom v krytu a celkem brzo se vyleze ven a atmosféra s nejistotou se dá krájet ještě mnohem více než v krytu. Chyby to má ale zdejší hodnocení je podle mě až příliš přísné. Po dlouhé době správně mysteriózní film s pořádnou dávkou napětí. Konec bude asi vadit všem a já ho tak trochu očekával ale tohle moc nešlo racionálně ukončit.(29.12.2015)

• - Tranquillity (název nepřeškrtnutého města) je mímo jiné také název modulu, který byl připojen k Mezinárodní vesmírné stanici v roce 2010. Obsahuje nejmodernější zařízení pro údržbu životního prostředí na stanici. Tyto systémy recyklují odpadovou vodu pro posádku a produkují dýchatelný kyslík. Tranquility nebo-li Node 3 je také vybaven zařízením na revitalizaci atmosféry, které filtruje škodlivé látky. (vqlidu)