Tajemství dračí pečeti (festivalový název)

• Čína

Viy 2: Journey to China

Fantasy / Dobrodružný

Čína / Rusko, 2019, 112 min

• verbal

Víte, jaké to je, když se vám skupinka mimořádně přitrouble kýčovitých mongoloidů snaží provést kolonoskopii oslintanými pastelkami? Já to do včerejška taky nevěděl. A musím říct, že dost to bolelo! Po zhovadilém, ale se zatnutým svěračem jakž takž snesitelném Vijovi, se Oleg Sračkomastič Stěpčenko rozhodl demonstrovat blahodárné účinky lobotomie, povýšil se i na scénáristu, z propagandisticko – finančních důvodů zainteresoval jako vždy nesmírně vytříbené čínské soudruhy a v rámci nové vlny euroasijské pandebility společně vykultivovali nyní už opravdu nebezpečný mentální COVID, způsobující ve sto procentech případů rakovinu vkusu a okamžitou mozkovou smrt. Navíc tento čínsko - ruský úplavičný rektální výtěr, přiblblá kokotistická nuda a retardovaná kungchuj omalovánka v jednom definitivně pohřbil poslední zbytky Árnyho soudnosti a důstojnosti. Ten se patrně pro macatou hrst jüanů na sklonku kariéry zaprodal k zaštěkáni si v jednom z nejdebilnějších a nejdegenerativnějších svinstev, jaké kdy zprznily celuloid (potažmo SD kartu), po kterém ihned po dotočení svých trapkoscén studem zemřel Rutger Hauer. Avšak pro blahoslavené diváky s nadbytečným chromozomem, kompulzivní touhou ožužlávat si deformovaný palec, rozmazávat si po xichtě jogurt či s nutkavou potřebou neustále freneticky masturbovat pokřivenou končetinou samozřejmě povinnost a „musíšvidět!“.(24.5.2020)

• Rominator

Kartograf Jonathan Green (Jason Flemyng) se dostává do Moskvy a jeho cesta pokračuje dále směrem na východ... Arnie a Jackie jsou jenom takové lákadlo na plakátu, protože jejih scény se podařilo sestříhat mezi dvacátou a čtyřicátou minutou tak, aby to vypadalo, že jsou ve filmu mnohem delší dobu. Na malou chvíli se ještě objeví v samotném závěru. Pro každého z nich to bude odhadem asi lehce nad deset minut. Jason Flemyng si od posledně pohoršil a dalo by se říci, že hraje vedlejší roli. Rutger Hauer se ve filmu pouze mihne. V každém případě první film měl mnohem lepší příběh.(25.12.2019)

První díl jsem neviděla, do druhýho jsem šla jen kvůli dvojce Jackie & Arťa, kteří, jak jsem ovšem v průběhu sledování zjistila, v tom hráli jen druhé housle. Vyklubala se z toho celkem příjemná pohádka, jen kdyby mi to místy nepřišlo jako parodie na čínský filmy, přehrávaný, nesmyslný a přitažený za vlasy. Jinak to ale mělo pěkný příběh, výpravu, exteriéry. Několikrát mě za uši zatahala i pěkná hudba. Viděla jsem to komplet v čínským dabingu, takže bylo vtipný sledovat Zápaďáky žvatlat čínštinou :) Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli 2 nebo 3*, nakonec jsem se přiklonila ke 3, ale možná to ještě změním.(22.4.2020)

Film mě potěšil...hlavně sice jen menší role Jackieho a Arnolda...ale jejich souboj byl super : -) pěkná pohádka :-)(19.4.2020)

Veľmi silné tri hviezdy, ale len za mini účasť Arnieho a Jackieho. Výprava aj efekty ďaleko lepšie ako v prvej časti, na druhej strane stále rozprávkové. Ale inak fajn výprava, kombinácia vedy a fantasy, princezné, cári, kungfu majstri a ruskí kozáci atď. jednoducho všehochuť, pre niekoho pochopím aj nechuť. Dokonca aj mikro cameo pre už nebohého Rutgera Hauera. Najlepšie momenty boli samozrejme pri súboji Arnieho s Jackiem, normálne tam boli hlody, že sa nedalo nezasmiať sa... :)(20.4.2020)

Výborné zpracování, skvělá výprava s úžasnou podívanou i atmosférou.(31.12.2019)

Taková roztomilá blbinka. Je docela sranda, kam se Arnold od doby "Rudého horka" posunul. Pěkné efekty, slušná muzika, velmi chaotický scénář a poněkud mdlé dialogy. Výprava dobrá. Za mne 50%.(11.4.2020)

Arnold a Jackie v spoločnom filme. Veľké filmové legendy, od produkcie Číňanov a Rusov som veľa nečakal. Ale tak kvalita dvoch hercov prevýšila kvantitu. Film nebol zlý. Len trochu iritoval ruský dabing. Efekty boli ako tak dobre. No celkovo slušný priemer. Na ktorý sa dobre pozeralo.3*(11.4.2020)

Dračí pečeť jsou vlastně dva filmy, které spolu téměř nesouvisí. První z nich mohl vzniknout díky tomu, že první díl byl komerčně úspěšný a tak se do druhého sehnali dvě akční legendy - Arnie a Jackie. Jejich linka trvá na začátku filmu cca. 40 minut, je zábavná, vtipná a jejich souboj je kvalitně zpracován (zřejmě za choreografií stál sám Jackie, ostatní bitky ve filmu jsou tuctové). Poté začne druhý film, který se odehrává celý v Číně. Není špatný, ale dýchá z něj, že není příliš originální. Na jedno zhlédnutí je to fajn a bitku hvězd si, možná, ještě pustím, ale jinak jde o průměr.(6.5.2020)

• Ivo

Movitý produkční tým Vsevoloda Kokotoviče vyhověl opakovaným žádostem o urgentní kapesné ze strany Arnieho a Jackieho, ovšem pouze za podmínky že ze sebe veřejně udělají totální debily (což se jim nadmíru úspěšně podařilo) a přijdou na chvíli zapózovat v dementně barvotiskové megas*ačce za účasti naklonovaných Ivánků, Nastěnek, Čurilů i členů čínského všelidového divadla, které též velkoryse zapůjčilo téměř 100 000 vkusných kostýmů. Při psaní scénáře pravděpodobně asistovali i netopýři z Wuchanu, neboť už tak od páté minuty se film dá v zájmu zachování zbytků duševního zdraví sledovat pouze s tlustými dezinfekčními rouškami na očích i uších. Poté vše až do konce vesele plyne jako sladký a bublající průjem z vývodů všech zúčastněných a voňavě se roztéká na všechny strany po displeji a klávesnici notebooku. Bohaté zásoby dezinfekce se teď konečně hodily ... Mouku a těstoviny využijeme jindy ...(25.5.2020)

Krásná blbost... Víc k tomu fakt nejde říct. :)(30.4.2020)

• Kushina

Tak Árnýho bych tu bez nápovědy rozhodně nepoznal :D Byla to taková hezká rodinná pohádka pro děti, co neurazila, ani jinak extra nenadchla. Chan a Arný tu měli spíše minoritní role, takže jestli čekáte, že se film točí především kolem nich 2, tak jste na omylu. 50%(2.5.2020)

Docela dobrá rusko-čínská pohádka.(6.5.2020)

Dračí pečeť je jiná než podobné filmy evropské a americké provenience. Střih i kameru má dobrou. Film i při dvou hodinách odsýpá. Co se týče stavby děje najdou se tam nelogičnosti, např. ten závěr, kdy nechápu, jak mohl přežít ten či onen, či proč vlastně museli na východ. Arnolda ani Jackhieho jsem si tam za celou dobu nevšimnul. Přesto solidních 70%.(10.4.2020)

Za prvních 40 min filmu a Jackieho s Arnoldem dávám hvězdu navíc :-) Za pohádku jako celek hezké 3*. Je to samé klišé a mix několika filmů a příběhů. Trocha Muže se železnou maskou, trochu Velké nesnáze v Malé ČÍně, trochu Hrabě Monte Christo atd... K tomu si připočtěte oproti prvnímu dílu (Zakázaná říše) velké množství peněz získaných spojením s čínskou produkcí a máte tu už nejen solidní výpravný film s plejádou hollywoodských hvězd nejen v cameo rolích, ale i vtipnější a zábavnější scénář určený pro spíše dětské publikum. Jistě muselo být těžké uspokojit ruskou i čínskou stranu. Narazíme tu proto nejen na chrabrého a neohroženého mistra kung fu a cara Petra Velikého, ale i na poctivé a pracovité obyvatele Číny a věrné a udatné kozáky. Nechybí ani genderově neutrální postavička poletujícího strašidýlka z prvního dílu. Nakonec celé to klišé s mezinárodním hereckým mišmašem nebylo propadákem a chvílemi jsem se i od srdce zasmál. A navíc si oba hollywoodští stařešinové své několika minutové vystoupení užívali.(24.4.2020)

• Karbos

Filmu jsem dopředu fandil, kvůli nízkému hodncenění a povedenému traileru ale bohužel i se zavřenýma očima i anusem musím přiznat, že to bylo zlé. Spusta peněz, Arnold, děda Lennister (Charles Dance), Jackie Chan, ti všichni tam byli zbytečně, jen pro ten trailer....velká patetická nuda, za ty prachy nechápu, asi to bylo v tom, že prim hrála Čína a její peníze. Za mě škoda a 2 hvězdy za slibný začátek jinak nic....(2.6.2020)

• sh3riff

Dost by mě zajímalo, proč Jackieho paruka mění barvy, z bílé na černou .. stuntman?(25.1.2020)

• karelhura

Pane Bože to byla sračka, skoro dvě hodiny jsem čekal na Terminátora až to začne kosit a ono nic.(9.4.2020)