Zajímavě vrstevnatá zápletka vtahuje diváka do dilemat hrdinů, jež jsou vskutku bolestivá, neboť vedou k poznání dosud nepřiznaných pokrytectví a sebeklamů. A zákonitě jediné řešení spočívá v přijetí skutečnosti ve všech jejích důsledcích, jakkoli bolestivých. Dramatický konflikt tak nastoluje otázku: zapře otec rodiny své ideály, nebo spíše otevře propast odcizení ve vlastní rodině? (oficiální text distributora)

Vampireman

Hrozně snadno si znepřátelíš vlastní dítě. Děj filmu se odehrává během jediného dne 5. listopadu, v ulicích vrcholí přípravy na oslavu svátku Guye Fawka a v lidech vyvře nejen rasismus, ale i sociální a rodinné peklo, které rozpoutá jeden smíšený románek (ano, ano, z půlky je to Guess Who's Coming to Dinner, ale rozhodně není tak uhlazený). Hlavním předmětem, díky němuž jsou Plameny v ulicích vynikajícím filmem, je scénář, který zdánlivě běžným, tezovitým postavám vkládá do úst velice silné repliky, které v nich odkrývají neskutečně odvážné názory a vztahy, které se mohou v okamžiku stát obecnými platnostmi. Synergie atmosféry jednotlivých dílů, spojující se kolem vatry v ulicích a eskalující v rasovou bitku (kterou sice už zub času ohlodal), funguje skvěle - podpořit ji ještě dynamičtějším střihem a zážitek v kině by u mě už byl na malou srdeční příhodu. ()