Velká oříšková loupež 2

Veľká oriešková lúpež 2

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / USA / Jižní Korea, 2017, 92 min

Když se převtělím do svého dětského já, uvědomuji si, jaká to byla vlastně příjemná podívaná; zavzpomínat si na staré dobré klasické animované pohádky a ne na ty, které dnes vypouštějí do světa, kde hrdinové pobíhají s tablety a kdejakou jinou moderní technologií v ruce... Dokonce i koutky úst mi párkrát ucukly na to, jak těžké je mě rozesmát.(2.9.2017)

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) a banda zvířátek z parku zažívá bezstarostné časy, protože v suterénu uzavřeného obchodu s ořechy mají nekonečné zásoby jídla. Jednoho dne však kvůli Krtkově (břichomluvec Jeff Dunham) chybě dojde k explozi a musí se vrátit domů. Vše nebude tak jednoduché, protože chamtivý starosta chce nahradit zelené stromy zábavním parkem Liberty Land.. Za poslech určitě stojí písnička Born to Be Wild od kapely Steppenwolf. Jackie Chan namluvil modrookého vůdce kung fu myší, který se jmenuje Mr. Feng. Povedla se narážka na nepovedené záběry a one-inch punch, který popularizoval Bruce Lee. Jackie se na chvíli objeví v závěrečných titulcích při nahrávání zvukové stopy ve studiu. Příběh není extra originální, ale občas slušně pobaví. V úplném závěru je potitulková scéna.(1.11.2017)

Celkem nenáročná podívaná, kdy (pozor spoiler) dobro opět vítězí nad zlem. I přes mé obavy mě dokázal tento animák rozesmát a je vhodný i pro malé děti. Film hýří dobrodružstvím a akcí, ale v některých místech jim asi zatrne. Nicméně by neměla ukápnout ani jedna slzička ze žádné ztráty nějakého oblíbeného hlodavce. Takže v poho ;-)(24.8.2017)

Veľká oriešková lúpež? A kde teda bola?... Animák sa venuje hlavne tomu, že by si zvieratká mali zabezpečovať potravu vlastnými silami a nie byť závislé na orieškovom "poklade". A najvýraznejšie postavičky tu boli postavy starostu a tá jeho srandovná dcérenka, čo je dosť málo, vzhľadom k tomu, že to malo byť najmä o zvieratkách. Dejová linka ma vôbec neoslovila, oproti jednotke nevýrazné a málo zaujímavé. Priemer. 60/100(19.3.2018)

S rokom 2017 asi prišiel najzbytočnejší sequel k filmu, ktorý nikto asi nechcel a nepotreboval vidieť. Ale zo zvedavosti som si ho nakoniec pozrel. A viete čo? Nebolo to až také zlé. Okey, príbeh je plný klišé, postavy sú maximálne zrecyklované a náš hlavný zloduch je absolútne mizerný, ale má to celkom dobré animácie, akcia nie je zlá a deti si to užijú. A nepôsobí to tak odporne a nesympaticky ako v prvom filme. Dospelí tam možno nájdu pár dobrých momentiek a pár fórov, čo fungujú ako napríklad môj najobľúbenejší: "It´s time to eat my vegetables. And by that I mean ketchup." Je to dobrý film? Nie. Ale nemyslím si, že je to absolútny odpad. A aspoň animácie sú celkom na úrovni. Hodnotenie: C(17.11.2017)