Nepřemožitelná Leontýna

• Česko

Operace Leontýna aneb Nesluší se zacházet s božími dětmi jako s divokými kachnami

• Francie

Faut pas prendre les enfants du bon Dieu pour des canards sauvages

Nepremožiteľná Leontína

Operácia Leontína

Krimi / Komedie

Francie, 1968, 77 min

• Enšpígl

Činy odsouzenihodné a osoby odporné, této historky idiotské jsou značně imaginární, protože všichni vědí, že se zločin nevyplací.....téměr nevyplácí. Marlene Jobert v minišatičkách, och to zase budou večer divoký sny.(29.12.2013)

• Snorlax

Vlastně ani nevím, co bylo na filmu nejhorší, zda příšerně přehrávající a pitvořící se Jobertová, enormně hloupý scénář s dialogy, které by mohli ocenit obdivovatelé Zdeňka Trošky, minimální prostor pro Bernarda Bliera, i když byl deklarován jako hlavní mužská postava, nebo ten urážlivý český dabing. Ale v jednotě a síle ohavností a katastrof to stvořilo pitomý a téměř nekoukatelný film nehodný většiny zúčastněných. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.)(13.6.2015)

• Oskar

Lepá podvodnice Rita (Marléne Jobert v plné polní) tak dlouho kope důvěřivým mužům jámy, až do jedné z nich spadne. Aby získala zpět poctivě ukradené peníze, povolá na pomoc svou tetu Leontýnu, akurátní stařenku, které se k smrti bojí i Bernard Blier... Scénárista Michel Audiard, který sekal komedie jako Baťa cvičky, se ve svém režijním debutu nechal unést možnostmi. Vcelku jednoduchá zápletka jen tu a tam vykukuje zpoza všelijakých dějových kudrlinek, slepých uliček a formálních experimentů. Postavy se přeskupují, mizí a znovu se vracejí, jejich motivace jsou přitom nejasné a po půlhodině úplně šíleného děje jsem zapochyboval, zda to není pokračování nějakého filmu, který jsem neviděl. Není. 40%(17.1.2008)

Zvláštně ulítlá komedie s prapodivným humorem která zřejmě hodně utrpěla mizerným dabingem. Krátká stopáž a všudypřítomná nadsázka prozrazují že Nepřemožitelná Leontýnka není ničím víc než nenáročnou hříčkou a sympatickou jednohubkou. Ty dvě hvězdičky navíc jsou za přenádhernou Marlène Jobert. Její obdivovatelé si ji užijí dosytosti, úvodních pět minut po titulcích jsou doslova její exhibice. Ještě nikdy nevypadala piha tak neodolatelně.(10.1.2012)

Já nevím, ale tenkrát jsem to viděl v kině Bořislavka a jako puberťákovi se mi to moc líbilo. Hlavně Maruška a ten její zadeček! Ostatní herci epesní, klasicky elegantní Frantíci od babičky až po posledního zločince, prostě sladká Francie, Že to bylo blboučké, vím až dnes. Jenže v tehdejší konkurenci Rumunských, Bulharských a Sovětských filmů by to byla vždycky bomba. Jasně!(11.4.2019)