SPOILERY; Jsem naštvanej. Na Methodic Doubt! Pro Banshee a Quarry vytvořilo spoustu solidních ambientních instrumentálek, které nehodlá zveřejnit, což mě skutečně ubijí, pač je to slast poslouchat. Komentář jsem načnul trošku netradičně - jinak co se týče samotného Quarryho, tak doporučuju všema deseti. V recenzích se píše, že režie je obyčejná. Nenechte si nakecat do hlavy hlouposti. Je zde plno záběrů, které nemaj střih, kamera není statická a režie dodává vyhroceným situacím kurevskej náboj. Hlavně přestřelka ve Vietnamu, jež trvá necelých 10 minut bez jediného střihu!!! Akci moc nečekejte. Pár tvrdých ale obyčejných bitek, za to šťavnaté přestřelky, kde není nouze o nekompromisní gore (hlavně ten obličej detektiva na pouti) a právě díky té nic neskrývající režii, akce bere dech. Seriál navíc nabídne nespočet výborných postav. Hlavnímu antihrdinovi jsem přišel na chuť až po pár dílech, do té doby se jeho postava formuje, má krásnou a rozhodně né hloupou ženu, baví mě sledovat i vztahy té černošské rodinky a musim jednoznačně zmínit bandu okolo Brokera. Sympatickej mob boss má pod křídly Karla, kterej je zřejmě náplast za Burtona z Banshee - málomluvnej zabiják, co holduje minihrám, nosí brýle a žere dortíky, a každej jeho dialog mě bavil. Buddy mě baví ještě víc, takovej mix faggota/zabijáka/vtipálka, co se obléká jako rocková hvězda a závidim mu tu jeho maminku, ta se tedy povedla. Ještě jsem fandil tomu černošskému zabijákovi, kterej hrál na kytaru. Soundtrack? Extra třída, samej rock, jazz, blues, country... atmosféra pohlcující, témata zajímavá a moc krásný auta kolem. Pointa je dobrá, ale na můj vkus předvídatelná.. no přesto v posledním díle přišla jedna scéna, která mě dost psychicky rozsekala a to kusy těla batolete, které nejvíce poznamenalo Quarryho - u té scény jsem fakt brečel a musel si dát chvíli pauzu, abych se sebral. Nejvíc se mi líbil díl v motelu. Quarry má určitě určité nedostatky, ale určitě se nejedná o slabého koně ze stáje Cinemaxu. Snad se dočkáme druhé série, spoustu příběhů je teprve nakousnutých a je s čím pracovat.(25.11.2016)

Jako náhrada za Banshee určitě dobrý. Atmosférické sedmdesátky, sympoš Mac, protože Cinemax tak dost sexu a hlavně dost palčivých témat...jo, těch 8 hodin bylo docela návykových, a ikdyž děj plyne kupředu někdy fakt pomalu, tak to vůbec není na škodu.(24.5.2017)

Ale tak jako proč ne. Příběh veteránů, co se vrátí z Vietnamu nebo z jakékoliv jiné války a poté se musí potýkat s tím vším, to je sice již vybrané téma, ale ne vyčerpané. A asi se tak nějak furt a stále čeká na dobrý film nebo seriál, který by to prošetřil trochu kvalitně a více dobře. Tento seriál se spíše krom na adaptaci do normálního života ukazuje mezilidské problémy toho všeho a představuje něco jako jejich velmi křehké vztahy. Krom toho, to skvěle ukazuje adaptaci v tom ohledu, že se z hlavní postavy vlastně stane nájemný profi vrah. Ale celé je to udělané tak polo záživně nezáživně. Což je v celku zajímavé, jelikož naposledy když jsem koukal na nějaký seriál od Cinemaxu a nebo právě od režie Yaitanese, tak z toho vzniklo Banshee na což vzpomínám jako na hodně dobrý seriál. Hlavně záživný. Což se o tomto říci nedá. A je to věčná škoda. Asi prostě pojedu v nějakém tom stylu ty další série, co přijdou. Ale nedoporučoval bych rozjíždět nějaký velkoprojekt. Takový tři nebo čtyři série budou bohatě stačit.(26.3.2017)