Pomalu plynoucí mix pulpovosti à la Jim Thompson s existenciálním dramatem o povietnamském jižanském (ne)bytí navrátivšího se řadového mariňáka. A právě specifické tempo vyprávění je největším kladem... A i záporem. Není to nudné a ani zdlouhavé, má to díky tempu působivou atmosféru, ale je pravdou, že podobný styl vyprávění v rámci osmi epizod, které spíše než samy o sobě fungují jako jeden osmihodinový film, přeci jen není zcela vhodný. Je to kvůli němu místy chtě nechtě úmorné; jakkoli více než obstojně vystavěné, napsané i zahrané.(4.2.2017)

Osm epizod tak akorát. Slušná retro atmosféra. Naturalistické násilí a psychologické scény. Někdy moc filosofování. Hlavní zápletka s "tajemným" zadavatelem zakázek se místy zdála dost přitažená za vlasy. Celkově rušila dojem ze seriálu, kde mnohem lépe fungují jednotlivé díly než celkový příběh. Ale závěrečné finále je strhující, mnohé vysvětlí a vytáhne celkový dojem.(1.2.2017)

Hillcoat, vietnamskej veterán a kombinace Toma Hardyho a Matthewa McConaugho, v podání Logana Marshalla - Greena. Hmmmm, chvilku jsem odolával, ale tohle je zaručená jízda. Pilot je sice od začátku docela pomalej, ale dost tajemnej. A tak nějak slibuje docela slušnou dávku Banshee efektu. Závěr první série je snad nejlepší finále, které jsem viděl, pokud bude seriál pokračovat, težko se překoná.(1.10.2016)

1st SEASON BINGE-WATCH: Šedesátky nikdy nebyly drsnější. Když na to budu nahlížet jako na osmihodinový, působivým dramatickým obloukem ozvláštněný film, tak vlastně nemám co vytknout. Pár nadbytečných minut několika dějových linií ať vezme čert, tahle thrillerová odysea Maca coby válečného antihrdiny a nedobrovolného gangstera v jednom totiž překvapuje v každé zdrcující epizodě. Uvěřitelné postavy v osudovém kriminálním drámu s kulervoucí pointou? Půl dne jsem tím žil a nedýchal. P.S. Hillcoat má nakonec se seriálem jen pramálo společného. Všechny epizody první řady natočil Greg Yaitanes, proto celek působí tak neopakovatelně kompaktním dojmem.(7.11.2016)

Hillcoat je z toho cítit na sto honů a ačkoliv jinak mám tohoto Australana rád, získal jsem z Quarryho pocit, že seriálová tvorba není tak úplně pro něj. Příjemná poetická roztahanost, která je tolik charakteristická třeba pro Proposition, tady na mě působila zcela nepatřičně a i když se to seriál snažil vyrovnávat dechberoucími a brutálními sekvencemi, tak ta pachuť na jazyku pořád zůstavala. Navíc to na mě místy působilo nekonzistentně. Připadalo mi také, že je zde příliš mnoho postav, které dostávají zbytečně moc prostoru, přičemž fakticky nemají co říct a jsou tu jen proto, aby natáhly děj. A to je škoda, protože co se hlavních figur týče, ty byly perfektně napsané a neméně skvěle zahrané. Logan Marshall-Green byl pro mě až dosud velkou neznámou, ale tady svým projevem překvapil a nebojím se říct, že i uchvátil. To samé platí pro Jodi Balfour, která se nebála přidat ještě něco navíc. Nakonec to vidím na lehký nadprůměr, ale to je pro mě po výborném pilotu celkem zklamání. 60%(30.10.2016)