Reklama

Reklama

Quarry

(seriál)
  • USA Quarry
Trailer 1

Epizody(8)

Nový seriál z produkce Cinemaxu vypráví příběh mariňáka Maca Conwaye, který se roku 1972 vrací z války ve Vietnamu a zjišťuje, že se mu doma v Memphisu všichni jeho blízcí vyhýbají a společnost ho neprávem démonizuje. Zatímco se Conway snaží vypořádat se svými zážitky z války, je vtažen do sítě vražd a korupce, která se táhne podél celé řeky Mississippi. (Cinemax)

(více)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (37)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Temný existencionální noir o hledání ztracené rovnováhy a nových životních cílů poté, co jste ve vietnamské džungli ztratili iluze i čest, a po návratu domů zjistíte, že nic není jako dřív, a můžete jen sčítat ztráty. Ať se hnete kamkoli, stále cítíte bahno z delty Mekongu a bůhvíproč se vám vrací obrázek rudých makových políček z horských údolí. Nakonec vám dojde, že je nezbytné vrátit se k tomu jedinému, co vám šlo tak dobře... Quarry, to je excelentní sbírka špinavých charakterů, cynických rozhodnutí, krvavých střetů, bezvýchodných situací a hořkých odhalení. Je to seriál, který nikam nespěchá, leccos si nechává pro sebe a rád si s vámi hraje. Tempo by mohlo být pro mladou generaci překážkou, já si ale zvláštní partičku "specialistů na mokrou práci", co odstraňují problémy a překážky jiným, zamiloval a tam, kde jiní mluví o hluchých místech, já nacházím atmosféru a stupňování napětí. Qarry je projekt, kde mi plně vyhovuje existence jediné série, nepotřebuji doslovnost, někdy je lepší nechat pracovat představivost a vyrovnat se s tím, že postavy si až do konce schovávají mnohá tajemství pro sebe. Celkový dojem: 90 %. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Pomalu plynoucí mix pulpovosti à la Jim Thompson s existenciálním dramatem o povietnamském jižanském (ne)bytí navrátivšího se řadového mariňáka. A právě specifické tempo vyprávění je největším kladem... A i záporem. Není to nudné a ani zdlouhavé, má to díky tempu působivou atmosféru, ale je pravdou, že podobný styl vyprávění v rámci osmi epizod, které spíše než samy o sobě fungují jako jeden osmihodinový film, přeci jen není zcela vhodný. Je to kvůli němu místy chtě nechtě úmorné; jakkoli více než obstojně vystavěné, napsané i zahrané. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

1st SEASON BINGE-WATCH: Šedesátky nikdy nebyly drsnější. Když na to budu nahlížet jako na osmihodinový, působivým dramatickým obloukem ozvláštněný film, tak vlastně nemám co vytknout. Pár nadbytečných minut několika dějových linií ať vezme čert, tahle thrillerová odysea Maca coby válečného antihrdiny a nedobrovolného gangstera v jednom totiž překvapuje v každé zdrcující epizodě. Uvěřitelné postavy v osudovém kriminálním drámu s kulervoucí pointou? Půl dne jsem tím žil a nedýchal. P.S. Hillcoat má nakonec se seriálem jen pramálo společného. Všechny epizody první řady natočil Greg Yaitanes, proto celek působí tak neopakovatelně kompaktním dojmem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Důkaz, že některé seriály stojí za to shlédnout až do konce. A to i přesto, že si myslíte, že z ryze americké látky tvůrci už nic moc navíc nevykřešou. Tento příběh je totiž o válečných veteránech v 70. letech, kteří se po válce ve Vietnamu vrátí do domoviny s určitými bubáky ve skříni a celou tu dobu tak nějak přemýšlíte, co se v tom Vietnamu asi dělo. V příběhu se totiž objevují různé návaznosti, které úplně nedávají smysl, ale zároveň jsou poměrně dost drsný. Ke konci už jsem opravdu počítal se třemi hvězdami, jenže následoval poslední díl, kterej to všechno dovysvětlil a totálně mě sejmul. Dokonalá akční sekvence útoku na vietnamskou vesnici v mé mysli zanechala šrapnel smutku z lidské rasy, protože tak drsnou válečnou scénu jsem viděl snad naposled u starých amerických protiválečných válečňáků jako jsou Četa, Olověná vesta nebo Apokalypsa. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Hillcoat je z toho cítit na sto honů a ačkoliv jinak mám tohoto Australana rád, získal jsem z Quarryho pocit, že seriálová tvorba není tak úplně pro něj. Příjemná poetická roztahanost, která je tolik charakteristická třeba pro Proposition, tady na mě působila zcela nepatřičně a i když se to seriál snažil vyrovnávat dechberoucími a brutálními sekvencemi, tak ta pachuť na jazyku pořád zůstavala. Navíc to na mě místy působilo nekonzistentně. Připadalo mi také, že je zde příliš mnoho postav, které dostávají zbytečně moc prostoru, přičemž fakticky nemají co říct a jsou tu jen proto, aby natáhly děj. A to je škoda, protože co se hlavních figur týče, ty byly perfektně napsané a neméně skvěle zahrané. Logan Marshall-Green byl pro mě až dosud velkou neznámou, ale tady svým projevem překvapil a nebojím se říct, že i uchvátil. To samé platí pro Jodi Balfour, která se nebála přidat ještě něco navíc. Nakonec to vidím na lehký nadprůměr, ale to je pro mě po výborném pilotu celkem zklamání. 60% ()

Galerie (106)

Reklama

Reklama