Známá neznámá (festivalový název)

• Nizozemsko

USA / Velká Británie, 2016, 90 min

Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.(5.12.2017)

Známá neznámá je přesně ten typ filmu, který nesedne každému a je pojatý křehkou komorní formou. Spíš než aby si příběh našel k vám cestu, tak si ji musíte najít vy sami k němu. Pravda, divácky nevstřícné, ale zato velmi osobité. Zde opravdu záleží, co každý v příběhu spatří a co si z něj odnese. Zpracování mi jako průser nepřišlo, právě naopak, jedná se vytříbený zážitek s poutavou obrazovou malbou. Pomalejší pojetí se k tomuto zvláštnímu kabátu hodí.(12.7.2016)

• Lucjen

Marston rozhodne vie, ako spraviť príťažlivý námet maximálne fádnym. Začína totiž od konca - a ten je z toho najmenej zaujímavý. Complete Unknown rozpráva o zmene identít prostredníctvom flashbackov - do hája, prečo? Najsilnejšia časť príbehu je iba v pozadí a väčšinu času sa film venuje súčastným životom postáv. Keď začnete pozerať až po polhodine, vôbec o nič neprídete. Nejaké budovanie atmosféry tu je, ale ku koncu sa zúfalo vytráca a nebyť tvárí Shannona, Bates a Weisz tak neudržím viečka otvorené do konca...Ako trailer na 9 životov Známej neznámej Jennifer by to bolo super...ale toto nie je trailer...(11.11.2017)

Michael Shannon patří k mým nejoblíbenějším hercům a vím, že ať ho uvidím kdekoli, tak mě prostě nezklame- a nezklamal mě ani v tomto filmu, kde má skvělou společnici, kterou je Rachel Weisz. Jejich příběh o tom, co je pravda a co je vlastně lidská identita, se mi i přes svůj konverzační charakter líbil, a to právě díky jejich hereckým výkonům.(26.9.2016)

• misterz

Nuda ako hrom, aleže riadna. O žene, ktorá mi svojou schopnosťou meniť identity trocha pripomenula Franka W. Abagnale z Chyť ma ak to dokážeš (2002), no samozrejme kvalít zmieneného filmu to ani zďaleka nedosahuje. Väčšinou sa tu párik hlavných postáv len tak pofľakuje, prechádza sa po meste, pomôžu starej babke, ktorá si vytkla kotník, jedia kozu.... Film nemá žiaden zmysel, pointu, zaujímavé scény ba ani atmosféru. Skrátka zbytočná nezáživnosť sama o sebe, ktorá zaujme iba ak tak čo do obsadenia hlavných úloh, avšak ani herci sa tu od práce nepretrhli. Na hranici odpadových záležitostí. 30/100(2.3.2018)