poster

Známá neznámá (festivalový název)

 • USA

  Complete Unknown

 • Velká Británie

  Complete Unknown

Drama

USA / Velká Británie, 2016, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lucjen
  **

  Marston rozhodne vie, ako spraviť príťažlivý námet maximálne fádnym. Začína totiž od konca - a ten je z toho najmenej zaujímavý. Complete Unknown rozpráva o zmene identít prostredníctvom flashbackov - do hája, prečo? Najsilnejšia časť príbehu je iba v pozadí a väčšinu času sa film venuje súčastným životom postáv. Keď začnete pozerať až po polhodine, vôbec o nič neprídete. Nejaké budovanie atmosféry tu je, ale ku koncu sa zúfalo vytráca a nebyť tvárí Shannona, Bates a Weisz tak neudržím viečka otvorené do konca...Ako trailer na 9 životov Známej neznámej Jennifer by to bolo super...ale toto nie je trailer...(11.11.2017)

 • VenDulin85
  ***

  Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.(5.12.2017)

 • Real Tom Hardy
  **

  "I GET ALMOST NOTHING OUT OF IT. ALMOST, WHICH IS, IN A WAY, WORSE THAN NOTHING." --------------------- Božská Rachel Weisz a Boh Michael Shannon – mnou neskutočne želaná kolaborácia, až som sa oprávnene bál, ako výsledný dojem ovplyvnia vysoké očakávania. Nakoniec sa nejedná o nič dobré, ale ani zlé. Complete Unknown sleduje život ľudského chameleóna, ktorý mení identity ako na bežiacom páse, čo má okrem chvíľkového osvieženia priebehu deja aj inú výhodu. Akú? No predsa Rachel vo viacerých formách a podobách. Shannon bol stabilný pilier filmu, čo je škoda, pretože aj jeho ako chameleóna by som si prial vidieť, keď už sme pritom. Z filmu ide zvláštna atmosféra, niečo na pomedzí klasického indie filmu a zároveň niečoho drahšieho, pričom rozpočet tu bol minimálny, ergo dobré maskovanie, dobrý výsledok. Taktiež kudos za niektoré kamerové filtre, dosť som si ich užíval. A čo som si ešte, to je zrejme jasné, ale môžem povedať znova – Rachel Rachel Rachel Weisz a Michael Shannon! Spokojnosť. Celkom.(31.5.2019)

 • Seabeast
  ****

  Známá neznámá je přesně ten typ filmu, který nesedne každému a je pojatý křehkou komorní formou. Spíš než aby si příběh našel k vám cestu, tak si ji musíte najít vy sami k němu. Pravda, divácky nevstřícné, ale zato velmi osobité. Zde opravdu záleží, co každý v příběhu spatří a co si z něj odnese. Zpracování mi jako průser nepřišlo, právě naopak, jedná se vytříbený zážitek s poutavou obrazovou malbou. Pomalejší pojetí se k tomuto zvláštnímu kabátu hodí.(12.7.2016)

 • anatheman
  **

  Naprosto divný film. Má pozoruhodnou atmosféru a vynikající ústřední hereckou dvojici. Současně se snaží předat originální myšlenku. Jenomže.... Jenomže se tato snaha rozplynula do těžké a nesmyslné nudy. Kdyby se jednalo o kraťas, prosím. Nicméně i ta pouhá hodina a půl se vlekla jako stoletá válka. A k tomu ty žáby? Co to jako mělo být? Prostě dvě hvězdy, do koše a nazdar!(24.3.2018)