Známá neznámá (festivalový název)

Complete Unknown

Complete Unknown

USA / Velká Británie, 2016, 90 min

• Real Tom Hardy

"I GET ALMOST NOTHING OUT OF IT. ALMOST, WHICH IS, IN A WAY, WORSE THAN NOTHING." --------------------- Božská Rachel Weisz a Boh Michael Shannon – mnou neskutočne želaná kolaborácia, až som sa oprávnene bál, ako výsledný dojem ovplyvnia vysoké očakávania. Nakoniec sa nejedná o nič dobré, ale ani zlé. Complete Unknown sleduje život ľudského chameleóna, ktorý mení identity ako na bežiacom páse, čo má okrem chvíľkového osvieženia priebehu deja aj inú výhodu. Akú? No predsa Rachel vo viacerých formách a podobách. Shannon bol stabilný pilier filmu, čo je škoda, pretože aj jeho ako chameleóna by som si prial vidieť, keď už sme pritom. Z filmu ide zvláštna atmosféra, niečo na pomedzí klasického indie filmu a zároveň niečoho drahšieho, pričom rozpočet tu bol minimálny, ergo dobré maskovanie, dobrý výsledok. Taktiež kudos za niektoré kamerové filtre, dosť som si ich užíval. A čo som si ešte, to je zrejme jasné, ale môžem povedať znova – Rachel Rachel Rachel Weisz a Michael Shannon! Spokojnosť. Celkom.(31.5.2019)

• anatheman

Naprosto divný film. Má pozoruhodnou atmosféru a vynikající ústřední hereckou dvojici. Současně se snaží předat originální myšlenku. Jenomže.... Jenomže se tato snaha rozplynula do těžké a nesmyslné nudy. Kdyby se jednalo o kraťas, prosím. Nicméně i ta pouhá hodina a půl se vlekla jako stoletá válka. A k tomu ty žáby? Co to jako mělo být? Prostě dvě hvězdy, do koše a nazdar!(24.3.2018)

Michael Shannon patří k mým nejoblíbenějším hercům a vím, že ať ho uvidím kdekoli, tak mě prostě nezklame- a nezklamal mě ani v tomto filmu, kde má skvělou společnici, kterou je Rachel Weisz. Jejich příběh o tom, co je pravda a co je vlastně lidská identita, se mi i přes svůj konverzační charakter líbil, a to právě díky jejich hereckým výkonům.(26.9.2016)

Nájsť si cestu k postave Rachel Weisz chvíľu trvá. Prísť na chuť filmu tiež. Chce to trpezlivosť a toleranciu. Určite neriešiť jej dobrodružnú minulosť dúfaním v detektívku. Psychologicky je však príbeh zvládnutý skvele. Hlavne vďaka minimalizmu, ktorý nenúti z nikoho dolovať prvoplánové emócie, ale necháva hlavnú dvojicu podať výborný výkon civilného herectva.(15.4.2018)

Nevím, jestli je šťastné, když mi u filmu vytane na mysli nějaký text kapely 'Poletíme?'... asi ne. Chvilkami měla Známá neznámá docela měřitelnou atmosféru (zřejmě díky Rachel), ale tyto momenty byly velmi prchavé, těkavé, výbušné. Napsala bych, že jsem při dialozích Alice a Toma něco cítila, ale... už je tu zase máme: "s chytrou u piva se nudou zívá, vykládá že něco cítí a to je prostě v řiti." Tady je v Římě prostě to, že změnu identity (a ne jednu) by moc lidí nenapadlo realizovat, myslím opravdu REALIZOVAT. Je to sice představa, se kterou si občas někdo pohrává, ale nezajde nikam daleko.(5.12.2017)