Charles a Fernanda Josse tvoří vcelku spokojený manželský pár středního věku. Charles (Bernard Blier) pracuje jako úředník v pojišťovně. Jednoho dne k němu přijde mladý žadatel o životní pojištění Maurice Vineuse (Michel Auclair). Má ale určité zdravotní potíže, omdlí během rozhovoru a Charles požaduje zdravotní vyšetření, než s ním pojistku uzavře. Zato ho pozve domů na večeři. Maurice a Fernanda (Madeleine Robinson) se stanou milenci, on ji nutí, aby se manžela zbavila a opatří i jed. Charles jednou vyslechne jejich rozhovor, ale nijak nereaguje, jen se uzavře do sebe. Akce vrcholí jednoho večera, kdy má dostat v čaji jed. Před očima obou milenců čaj vypije, ale nic se nestane, Fernanda nedokázala svůj čin dotáhnout do konce a jed nepoužila („Nemohla jsem, Maurici!"). Co bude dál? Pokusí se o to milenci ještě jednou, tentokrát úspěšně? Rozejdou se? Odpustí v tom případě Charles své ženě milenecký vztah, nebo ji vyžene?
Režisér Jacques Deval zfilmoval svou vlastní divadelní hru „Žena tvého mládí". (Peabody)

Peabody

Divadelnost předlohy je znát, v podstatě jsou zde jen tři postavy, Bernard Blier sice podává uvěřitelný minimalistický herecký výkon, ale film je hodně statický a myslím, že tento způsob vyprávění už je passé. , ()