Kuba 50. let: Ráj mafie (TV film)

• český

Kuba před revolucí - ráj mafie

• německý

Cuba, Batista et la mafia

• německý

Das Mafia-Paradies - Kuba vor der Revolution 1959

Cuba - Mafia’s Paradise - The History of a Gangster Domain

Dokumentární

Německo, 2012, 52 min

Richard Nixon (a.z.), Fidel Castro (a.z.), Ernesto 'Che' Guevara (a.z.)

Once Upon a Time in Cuba. Už jen poladit scénář a natočit film. Opravdu výživné!(1.8.2016)

• Scorepetitor

První cca polovina byla zajímavá a poučná, postupně to ale sklouzlo k levičácké agitce s terminologií jak za Brežněva a s dost patetickým závěrem. Trochu to kompenzoval poslední letecký záběr na centrum Havany, kde se zastavil čas před 50 lety, s rozpadlou chátrající zástavbou připomínající nějaké arabské pouštní město. Velmi smutná realita dneška...(26.7.2016)

Ze začátku, když se v dokumentu mluví o americké mafii v Americe, tak vše vypadá bledě, ale mění se to, když se začíná mluvit o historii Kuby, kterou mají velmi dobře a přehledně vysvětlenou. .. Samozřejmě někdo namítne, že se neřeklo vše, ale na padesáti minutový dokument si to zaslouží poklonu a pět hvězd :) .... HODNOCENÍ: 90% (5*)(17.5.2017)

Celkom dobrý dokument v ktorom sa dozviete zaujmavé informácie, ktore vám tunajšie média schválne nepovedia. V USA to isto nebudu vysielať v TV. Taktiež musim napísať, že dokument pôsobil objektívne.(31.1.2015)

Definitivní tečka pro změnu názoru na Fidela Castra. Po přečtení jedné z jeho knih Dějiny mi dají za pravdu a zhlédnutí dvou dalších dokumentů se cítím přijatelně informovaný k tomu, abych Castra pokládal spíše za hrdinu než spíše za diktátora. Hlavním důvodem k projekci tohoto dokumentu je pak fakt, že je německý. Všechno ostatní už se od toho odvíjí - přímočarost, objektivnost, rozsáhlost.(28.2.2016)