Špatný krok

• USA Criminal Activities
Trailer 1

Zach, Warren a Bryce jsou dlouholetí přátelé, kteří momentálně zapíjejí smrt jejich kamaráda Matta, kterého přejel autobus. Ten byl údajně bez peněz a měl pocit, že ho někdo sleduje. Všichni tři se společně s bývalým spolužákem Noahem dohodnou, že investují 200 tisíc dolarů do akcií. O měsíc později je ale majitel akcií zadržen policií a investované peníze jsou pryč, jelikož akcie mají nulovou hodnotu. Zack je následně přepaden a zjistí, že investované peníze si půjčil Noah od mafiána Eddieho, přitom však tvrdil, že jsou jeho. Eddie se teď o své peníze bojí, proto se se všemi sejde a požaduje svou půjčku zpět. K tomu chce 200 tisíc navíc. Vzhledem k tomu, že peníze nikdo nemá, Eddie dá chlapcům nový návrh. Manžel jeho sestry, je nezvěstný, protože se zadlužil kvůli drogám u dealera Tyrona. Ten unesl Eddieho neteř. Eddie proto po Zachovi, Noahovi, Brycovi a Warrenovi chce, aby unesli Tyronova bratra Marquese, kterého vymění za jeho neteř. Jelikož mu nedokážou peníze splatit, nic jiného jim nezbývá. Přepadnou proto Marquese na toaletách v restauraci a unesou ho. Když od podniku ujíždějí, sleduje je FBI, která odposlouchávala Marquese, to ale oni nevědí. Zach s ostatními zavřou Marquese do starého skladu, nechají ho přivázaného na židli a vezmou mu zbraň. Ten jim řekne, že je to synovec bosse černošského podsvětí, což jim Eddie neřekl. Marquese tedy všem oznámí, že jsou v podstatě mrtví. Jeho strýc mezitím vyhlásí, že kdokoliv Marquese najde, dostane 2 miliony dolarů. Eddie se přizná, že věděl, že Marquese je součástí černošské mafie, dokud ale nedostane jeho neteř zpět, všichni budou dělat, co říká. Jinak je zabije sám. Když je Marquese s Noahem sám, nabídne mu, že když ho rozváže a pustí, dostane za to peníze. Zack si mezitím myslí, že ho jeho snoubenka Janie podvádí. Eddieho muži hledají Tyrona, aby mohl být proveden obchod. Hlídání Marquese si kamarádi rozdělí po dvou hodinách, aby se mohli trochu prospat. Když hlídá Bryce, Marquese mu nabídne půl milion dolarů, když ho pustí. Zack se vzbudí a jde se za nimi podívat. Oba dva jsou ale pryč. Pak ale zjistí, že Bryce šel Marquese jen doprovodit na toaletu, aby neutekl. Eddie se sejde s agenty FBI, ale dělá, že o únosu Marquese nic neví. Soukromý detektiv zavolá Zackovi, že ho Janie podvádí. Marquese ho začne provokovat a on ho proto začne bít. Díky tomu zjistí, že má Marquese celou dobu mikrofon a někdo je odposlouchával. Zack si myslí, že byl napíchnutý kvůli jeho kamarádům, se kterými byl v restauraci. Pracuje s FBI. Noahovi dojde, že je předtím tedy sledovala FBI. Všichni jsou ve stresu, protože teď po nich jde Marquese strýc, Eddie a FBI... (TV Prima)

Trailer 1

Gilmour93

Pulpových fikcí a kouřících hlavní bylo od devadesátek natočeno minimálně veletucet, ale vtisknout jim osobitý styl a hlavně to po režisérské stránce ukočírovat do nějakého funkčního tvaru, to je stejně těžké, jako přesvědčit pana Růžového, aby dal dýško. Debutující Haley přišel s hezkým vizuálem (nemyslím jeho ksicht), ale dialogy a koneckonců i fabule působí matně a nedodělaně. Obsazení je slušné (charisma otloukánka Stevense, M.Pitt jako pramen řeky slizu), ale třeba takový Travoltovic Johnny by se měl zřeknout honoráře, protože tam vůbec nehrál. Tohle nebylo nic jiného než výtvor Stana Winstona a nutno říct, že o něco lepší, než když se v jedničce Terminátora operovalo oko.. ()

castor

Aneb když se banda amatérů pustí do únosu, který jim přikáže vlivný italský mafián John Travolta, kterému dluží 400 tisíc dolarů. Během zajetí uneseného pronášejí nijak zvlášť zajímavé dialogy, melou o manželské nevěře a divákovi je to tak nějak jedno. A pak zjistí, koho naneštěstí vůbec unesli. A ten, kdo v téhle společnosti s jiným vyjebe, skončí na dně jezera. Debutující režisér Jackie Earle Haley oceňovaný za drama Jako malé děti předkládá dost průměrnou látku, které chybí dynamika a zapamatovatelnější scény, ač v závěru docela příjemně překvapí. A já si jen říkám, dejte Travoltovi schopné spolupracovníky, jim pořádný rozpočet a ještě dokáže všechny moc mile překvapit. ()

silentname

Nakoniec som ostal z filmu celkom pozitívne prekvapený. Okey, nie je to úplne perfektné a rozhodne je tu miesto, kde by sa mohlo trošku ešte zapracovať, ale celkovo môžem povedať, že ide o celkom pohodový béčkový thriller, ktorý si človek v pohode užije. John Travolta je opäť skvelý a vo svojej role funguje dobre. Celé som mu vzal a všetky scénky s ním sú super. Ostatní chalani sú okey, no myslím si, že najviac vyniká Edi Gathegi ako Marqees. Skvelá postava a všetky jeho monology sú zaujímavé. Záver je celkom prekvapivý a viem si to aj skutočne dobre predstaviť, že by sa to mohlo udiať. A čo sa technickej stránky týka, je to natočené v pohode. Dokonca si myslím, že lepšie než niektoré veľkorozpočtové thrillery. Negatíva sú pre mňa, že film občas veľmi skáče z miesta na miesto a je to trošku rušivé. Človek nestratí prehľad, ale rozhodne to nepôsobí ucelene. A čo sa týka môjho druhého problému, tak akosi nezistíme celkovo ako to všetko dopadne. A ja by som rád vedel čo sa stalo s ostatnými, no nič nám film na konci neadresuje, čo by nám ukončilo osudy našich hlavných hrdinov. Mimo týchto drobností je "Criminal Activities" slušným thrillerom s dobrými prekvapeniami v rukávoch a solídnym hereckým obsadením. Najmä vďaka za Johna Travoltu. Sledovanie som si rozhodne užil. ()

Wacoslav1

Zmatená nudná sračka co si hraje na rádoby gangsterku, šílená nuda a nikdy nekončící kecy o úplných sračkách. Děj mě vůbec nechytnul, postavy mě vůbec nechytli a tak díky tomu i ten závěrečnej šokující konec mi byl totálně ukradenej. Dal bych odpad, protože je to fakt nekoukatený, nakonec dám aspoň tu 1* s odřenýma ušima za Travoltu, kterej furt vypadá dost dobře a klidně bych si ho dokázal představit jako hlavního hajzla v Exp 4 jak se o tom spekulovalo. Nicméně účast v této kardinální kokotině, si mohl odpustit.10% ()

verbal

Drazí školáci! Sémantika rozkošného a hravého slovíčka „pičovina“ je poněkud v rozporu s jeho běžným územ. Jelikož tento bývá vesměs hanlivý a pohrdavý, patrně už asi ti sečtělejší z vás vidí zjevný paradox, jež je vytvářen reálným vztahem mluvčího k piči samotné. Je tedy nasnadě, že 96 procent holčiček a 4 procenta řiťopichů užívají „pičovinu“ bezkonfliktně, avšak my ostatní si evidentně nevidíme do huby! Pokud vás má nepochybně zajímavá přednáška zaujala, napište panu HOMOvi, že chcete přídavek a ať přestane dělat pičoviny. Nebojte se, on tohle slovíčko vyslovuje naprosto patřičně! *** Hnusák Džeký se konečně raději schoval za kameru a uplácal hloupou, unylou, kompletně vykradenou, neslanou a nemastnou pičovinu se čtyřmi homopoleny, oslizlým černouškem a Travoltou, který na stará kolena začíná vypadat jako oběť ožralého plastického chirurga a zfetovaného maskéra transvestitů. U takto vizuálně hustého mafiána se pak ani tak nebojíte, že vás zalije do betonu, jako toho, aby vám náhodou nepožvýkal ucho a následně nerozdráždil hemoroidy. Jen jsem čekal, kdy mu teplota vyleze na Sobotních 38, prohrábne tupé Jahodovým gelem, pokrčí kolena, až kam mu to artritida dovolí, vpálí si dlaň do rozkroku a začne na ty bezradně se potácející pupuše dělat to své „u-u-ú!“. ()

• Herec Jackie Earle Haley (vo filme Gerry) si týmto filmom odbil režijný debut. Medzi hercami sa objavil aj jeho syn Chris, ktorý stvárnil Matthewa. (MikaelSVK)
  • Film byl natočen v Clevelandu ve státě Ohio. (BloodMax)