Špatný krok

Criminal Activities

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 94 min

• Wacoslav1

Zmatená nudná sračka co si hraje na rádoby gangsterku, šílená nuda a nikdy nekončící kecy o úplných sračkách. Děj mě vůbec nechytnul, postavy mě vůbec nechytli a tak díky tomu i ten závěrečnej šokující konec mi byl totálně ukradenej. Dal bych odpad, protože je to fakt nekoukatený, nakonec dám aspoň tu 1* s odřenýma ušima za Travoltu, kterej furt vypadá dost dobře a klidně bych si ho dokázal představit jako hlavního hajzla v Exp 4 jak se o tom spekulovalo. Nicméně účast v této kardinální kokotině, si mohl odpustit.10%(10.1.2016)

• sedm.1

Jackie Earle Haley je velice výrazným hercem, ovšem jestli bude do budoucna i stejně tak výrazným režisérem, o tom si zatím po tomto jeho tvůrčím debutu dovolím pochybovat. Látku si sice zvolil divácky vděčnou, o tom žádná, vždyť kdo by neměl rád rozverné gangsterky, alá Guy Ritchie, jenže ono zpracovat takový tip filmu skutečně tak, aby fungoval jak má, není žádná sranda a o tom se jistě přesvědčil právě i sám Jackie. Nemohu se totiž zbavit dojmu, že se mu to poměrně dost celé vymklo kontrole, o čemž svědčí především už hodně přeplácaný závěr, respektive pointa, která svým vyústěním sice překopala celý film a ve výsledku dávala i smysl, nicméně spíš než pořádný údiv, či posazení na prdel, přinesla škodolibější úšklebek. Průběh ale jinak zábavný byl, ústřední čtveřice mladíků si chtěla přilepšit, ovšem tvrdě narazila, za což pak musela nést následky, taková prostě stokrát omletá klasika, ovšem opakuji, minimálně ¾ filmu jde o funkční podívanou, podanou ve slušném tempu, s několika fajn scénami, škoda jen tedy absence osobitější stylizace a výraznější atmosféry, neboť takto se to neslo v až příliš obyčejném podání. Ke konci ovšem filmu již očividně docházel dech, vše se začalo podivně natahovat, postavy se začali opakovat a o závěrečném twistu jsem se již zmiňoval, překvapující, ale zároveň i dost nepůsobivý. Velkou předností Criminal Activities je ovšem určitě obsazení, Pitt, Stevens, samotný Haley, ti všichni byli výborní, nicméně kdo si to tu užil asi nejvíc, byl sám velký John Travolta, který tu tentokrát je „přicmrndával“, ovšem tak výrazně, že každá jeho scéna je tím top z celé podívané. Zkrátka, filmů, jako je tento, existuje nespočetně, důvod, proč bych měl mezi těmi všemi jemu žánrově příbuznými fláky vybrat zrovna tento, není, přesto jde ale o podívanou, která nenudí a o ztrátu času též rozhodně nejde, na to své jisté kvality totiž určitě má.(29.5.2018)

• zahadum

ak Pulp Fiction pretiahne na zemi pohodený ústrižok z novín tak sa z toho nestane scenár ktorý by bavil....nuda ..snaha o niečo extra.... spomienka na " ucho " bol presne ten prípad kedy sa Lowell pozrel do zrkadla a sám seba sa opýtal : Robo..počúvaj ma ...keby tu sedel Quentin ako by napísal cool..blood..vibe tripe scenár z ktorého bude na nete poprask .....a o tom to je...Quentin nikde...dokonca ani taký Made in China....(20.1.2018)

Docela jsem se bavila, věděla jsem, že na začátku to asi není tak jak to vypadá ... Že ten chudinka šikanovanej v tom má prsty. Bylo to trošku na konci zamotané, jen tak tak jsem to pobírala, ale já hodnotím 3 hvězdy. Sice mě to nic moc nenadchlo, ale ani neurazilo, prostě jsem to zkoukla a život jde dál :)(5.1.2016)

Gangsterské, zoufalé, zvláštní, nijaké, překvapivý závěr. Celou dobu měl snímek takovou jednu nezajímavou tóninu, divný lidé unesou černého gangstera a snaží se ho držet v zajetí. Posledních pět minut je ale plný nečekaných rozuzlení a nakonec zjistíte, že to vlastně bylo o někom jiném a něčem jiném. Celkově ale nic extra. ..mno, co bude dál?.. (24.1.2016)

• - Herec Jackie Earle Haley (vo filme Gerry) si týmto filmom odbil režijný debut. Medzi hercami sa objavil aj jeho syn Chris, ktorý stvárnil Matthewa. (MikaelSVK)

• - Film byl natočen v Clevelandu ve státě Ohio. (BloodMax)