Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvádí dobrodružný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o dospívající dívce, která směle vyplouvá na Tichý oceán, aby zachránila svůj lid. Během cesty se Vaiana setkává s kdysi mocným polobohem Mauim, který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní a překonat mnohá nebezpečí.Tento okouzlující, sluncem a hudbou zalitý film si získá Vaše srdce! (Magic Box)

POMO

V tradičných dejových schémach Disneyho podané exotické dobrodružstvo s animovanou hlavnou hrdinkou k zožraniu. Prostredie tyrkysového ceánu, paliem a havajských ostrovov vždy príjemne osviežia, a tu hrajú tretiu hlavnú postavu. ()

Malarkey

Na tichomořskou Vaianu od Walta Disneye jsem koukal hned v závěsu po Pixarovském Coco. Nechci hodnocením tvrdit, že by Vaiana byla vysloveně horší, ale Coco mi námětem, prostředím a písničkami sedla prostě víc. Není to podle mě úplně ten druh pohádky, který by dospělý mohl zkousnout aniž by neupadl do inteligentního kómatu. Nicméně nejlepší na celé pohádce byl stejně právě dementní kohoutek. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $248,757,044Tržby Celosvetovo $643,331,111Tržby za predaj Blu-ray v USA $96,125,817Tržby za predaj DVD v USA $43,487,557║ Graficky opäť od Disney parádička, postavičky fajn, možno dej mohol byť zaujímavejšie vystavaný. /videl v kine: 75%/ ()

Superpero

Škoda otravných písniček. Kazily dojem. Dokonce i jedna z hlavních postav tam říká "Jestli teď začneš zpívat tak se pobleju." Když si písníčky odmyslim, tak je to fajn animák s opravdu epickým závěrem. Lávový démon byl impozantní. Takhle skvělou příšeru bych v animáku nečekal. ()

Dever

// Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,875 // Otvárací Víkend v USA: $56,631,401 // ()

B!shop

Je to dobrodruznej animak ve stylu nejaky ostrovni legendy? Je to infantilni komedie, kde je prase, vymasteny kure a poskakujici tetovani? Je to muzikal, kde neuplyne deset minut, aniz by nebylo nejaky hudebni cislo? Myslim, ze sami tvurci nevedeli. Tohle je takova nevyvazena smeska s nijak zvlast sympatickejma postavama, slusnou animaci a rychle odsejpajicim dejem. Misty trochu vtipny, misty napinavy, ale v souhrnu nic extra. ()

EvilPhoEniX

Perfektní anime nálož, která strhne kohokoliv bez ohledu na věk. Zpočátku jsem byl lehce znepokojen častými písničky, muzikály zrovna nemusím, ale písničky, které zpívala Moana měly sílu jak od Adele tedy emocionálně strhující. Dwayne Johnsonův song poslouchám dokonce i o premiéře, kdo by jen řekl, že ten chlap umí i zpívat. Samotná animace je úžasná, lehce neobvyklá, ale dokonale detailní a působivá. Postavy jsou také vybrány velmi dobře. Moana je šukézní kočka s velkými kukadly a Maui je správný tvrdohlavý PoloBůh- jejich vztah byl velmi zábavný poněvadž o lásku či romantiku zde vůbec nešlo. Zábavnou složkou je slepice, ta zkrátka pobaví každého. Co se týká akce a samotných kreatur tak se nedá na nic stěžovat, je zvolena správně gradující hudba a nechybí i husí kůže. Ohňový démon, coconut Pirates či obrovský krab všichni mají šmrnc. Překvápko roku. 95% ()

Slasher

Disney si tentokrát dal záležet na korektním obrázku cizí kultury a její legend, vybral tu extra pěknou havajskou potažmo polynéskou, dosadil momentálně i tématicky ten nejlepší možný starpower dabing (DJ), žhavou brodwayskou senzaci do songů (Miranda), nechybí všechny možný sto lety ověřený ingredience, takže tady vážně nebyl prostor pro fail, ohňová příšera je super záporák a Moanu bych prc*l. A miluju všechny odstíny modrý tady toho filmu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsme tady proto, že ti Oceán nabulíkoval, že jsi vyvolená." Já vím, že je to Legenda o konci světa a o plachtění, ale pro mě to prostě je film o zmateném slepičákovi, který nevynechal jedinou příležitost, aby mě rozsekal. Taky tam byla Vaiana a Maui, kteří zachraňovali svět, za což jim děkuju, ale ovace sklízí opeřenec a možná Vaiana za to, jak se uměla nádherně plesknout svými vlasy do tváře. ()

Pethushka

Moana mě překvapila hned v několika směrech. Vedle překrásné animace má parádní příběh, který v pohodě zabaví i starší diváky. A to i přesto, že celý film stojí z velké části jen na dvou postavách a kohoutovi, který zde posloužil spíš jako vtipná vložka. Nutno však říct, že dvě hlavní postavy by dokázaly zabavit i bez něho. Neméně úžasné jsou i písně, jejichž text tak nádherně sedl k ději. A vůbec, celé mě to pěkně dojalo. Silné 4* ()

Shit

Oblíbenej animák, vždycky se na něj rád kouknu. Je to takový skvělý živelný dobrodružství. Emoce, vtipnost i napětí perfektně fungujou tam kde mají, chytlavý písničky a jako bonus perfektní The Rock. Zaručeně zvedne náladu, ať se děje co se děje. ()

xxmartinxx

Kdyby to byla jediná disneyovka, co kdy vznikla, byl bych nadšený a unesený, ale ona není, žejo. A jako taková nenabízí dost nového, prostě jen sází na svá klišé a jistoty. A já nemůžu nezívat. ()

TeeAge

Ono dnes je už veľmi ťažké priniesť nové téma a nové prostredie ako do filmov, tak i do zahusteného trhu animákov. Moana plní obe aspekty bravúrne, a i keď je tá rozprávka niečim divne nekonvenčná a parciálne úchylná, je pozitívnym zjavom z Disney dielne. --- Bezkonkurenčne najhoršie zaspievaná Disney rozprávka, na ktorú si pamätám, samozrejme, s výnimkou hlavnej predstaviteľky Moany - ústredná pieseň je naviac melodicky veľmi podarená. Ps: Celú dobu som sa modlil, aby sa dve hlavné postavi nedali dokopy :D ()

zelvopyr

U třetího hudebního čísla mě napadlo, že to je něco jako kříženec představení Cirque du Soleil a muzikálu A. L. Webera. Taneční čísla jsou dechberoucí, barvy zářivější než neony, árie hudebně nápadité. No ten příběh... nevím, Tichý oceán je má láska, i když jsem tam byl jen měsíc (nebo tři, když započtu i civilizovanější ostrovy). FIlm mě moc nedostal, možná by to lépe fungovalo na dítě. Při vypnutí mozku, když nechám barvy a hudbu působit na první signální... to asi zvednu na 4*. ()

Ainy

Nejsem moc velkým příznivcem uzpívaných pohádek. Jedna, dvě ... inu dobrá, ale ne víc! Jinak výběr hudebního doprovodu čupr! Celkově moc příjemná pohádka. Vtipná, milá, napínavá tak akorát, že by si z toho malá děcka i otylí, růžovolící, nahatí chlapci v brýlích za žádnou cenu nemohli strachy kápnout do plenek! ()

NinadeL

55. celovečerní Disney Polynéská odyssea s holčičí hrdinkou? To je samozřejmě velmi dobrý nápad na Disneyovku. Zprvu jsem tomu sice moc nevěřila, ale ty klasické atributy je třeba stále aktualizovat a pokud se dařilo tomuhle trendu už od Ariely, není důvod aby Moana / Vaiana nefungovala. I ona je teenka bez bázně a hany, i ona má dvojici oblíbených zvířecích kamarádů, i ona je odvážnější než mnohý dospělák v jejím okolí. Je mrštná, má čisté srdce a ty nejhezčí oči. A samozřejmě miluje svou babičku. Což je dobrý vzor pro pišišvory. Ve výsledku je to další film, který má šanci zdomácnět. ()

3DD!3

Nádherná tyrkysová modř a havajská atmosféra Moanu vynáší mezi nejkrásnější nové Disneyovky. Příběh má obvyklé dějové zákruty obohacené o legendy ostrovních států. No a hlavně má Mauiho s kukučem, hlasem a muskulaturou Dwayna Johnsona. Sebestředného poloboha, který učaroval i mojí malé dceři. You're welcome! ()

Spiker01

Jeden z top 3 animáků loňského roku. Disney se opět vrací na trůn a hezky po vzoru Pixaru (ten John Lasseter v titulcích nebude náhoda) rozšiřují svoje univerzum různými camei (nezapomeňte na potitulkovku). Ztělesněním a hlavní důvod proč mě film přilákal dávno před premiérou je samozřejmě the Rock, který své filmy rozhodně umí prodat a své diváky si vždycky najde. Moana (díky staré italské pornohvězdě v Evropě známá jako Vaiana) je film vskutku nádherný, dobrodružný, v potřebných chvílích dokáže neuvěřitelně udeřit na hlavičku a z několika skvěle natočených scén jsem měl vyloženě husinu. Mauí je takový mix Dwayna a IZe a je skutečně vidět, že se s tímto slavným hercem počítalo od začátku, jelikož v pohybech těla i obličeje jsem jej poznával a i když si troufám tvrdit, že lidi co to předem neví, tak ho ani ve filmu nepoznají, bez něj by to byla půlka této smyšlené postavy. Dabing si Johnson neskutečně užívá a dokonce vysřihne i chytlavou písničku, kterou je radost si poslechnout i po skončení tohoto poměrně atypického animáku. I tato Disneyovka je samozřejmě muzikál a soundtrack je rozhodně hravý a jistě se na iTunes dobře prodával. Ačkoliv mě film nedokázal úplně pohltit a dokoukával jsem ho natřikrát, minimálně několik scén z filmu a naprostý závěr jsem si skutečně vychutnával a v budoucnu ještě filmu šanci určitě dám...8/10 ()

Dan9K

Komentář s vývojem hodnocení! Naprosto skvělá muzika. Je to v podstatě ten klasický disneyovský animák, který je vlastně animovaným muzikálem, a aspoň tři čtyři songy mi utkvěly v paměti velice. Samozřejmě vede povznášející a krásná popová věc jménem How Far I'll Go, která je v podání Auli''i Cravalho opravdu skvělá. Ačkoliv podobně pěkně to zpívají ve všech jazykových úpravách, na youtube je na to moc hezké video. Už jsem si ten song za poslední den pustil asi desetkrát a furt si ho musím zpívat. Verze od Alessia Cary, která je v titulcích, je pak pro mě o dva řády níže, neboť jsou tam ty pseudo soulové a RnB manýry ála Beyoncé a veškerá síla melodie je tak zničena. Hudba by mi to málem vynesla na čtyři hvězdy, ale opravdu hodně těsně musím dát tři (dokonce jsem dělal komentář, kde jsem obhajoval, že dávám čtyři! ). Dějově je totiž takové moc fádní. Prostředí je ale perfektní, Maui je vtipná postava, ještě lepší slepice. Ale prostě když se na to tak podívám kolem a kolem, tak nebýt muziky, tak se trochu nudím. Zvláště úvodní dvacetiminutovka mě nepřesvědčila. Závěr je takový podivný (boj vůbec nemusel být že). Je to prostě taková pohoda na voru, kde většinu času divák stráví špičkováním mezi Mauim a Moanou. Jako dobré no. Ale soundtrack je v nejlepší tradici legendárních Disneyovských spektáklů a vidět tohle v osmi letech, tak na tenhle film asi nedám dopustit. No nic, pustil jsem si po jedenácté How Far I'll Go a dávám čtyři a nebudu nikomu nic vysvětlovat! You are welcome :-) ()